Aktualijos

Aktualijos

Teroro aktą sostinėje rengęs jurbarkietis įkalintas dvejiems metams (0)

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas skyrė dvejų metų ir ketverių mėnesių laisvės atėmimo bausmę teroro aktą sostinėje pasikėsinusiam surengti jurbarkiečiui Gediminui Beržinskui.

(Plačiau...)

STT nutraukė tyrimą garsiojo milijono istorijoje (11)

Rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdyba informavo Jurbarko rajono savivaldybę apie ikiteisminio tyrimo nutraukimą baudžiamojoje byloje dėl projekto „Nemuno upės ekologinės būklės gerinimas, įrengiant nuotekų surinkimo ir valymo infrastruktūrą Skirsnemunės miestelyje Jurbarko rajone bei Nemano mieste (Rusija)“ įgyvendinimo aplinkybių ir reikalavimo grąžinti dalį paramos. Savivaldybei grąžinti visi tyrimui paimti dokumentai.

(Plačiau...)

Lietuvą sukrėtusioje 16-metės prievartavimo byloje – naujos detalės: gautos procesą nulemti galinčios išvados (1)

Didelį atgarsį sukėlusioje 16-metės iš Jurbarko krašto prievartavimo byloje gautas svarbus dokumentas, galintis nulemti, ar smurtautojas atsidurs už grotų. Probacijos tarnyba pateikė socialinio tyrimo išvadas dėl teisiamųjų suole atsidūrusio 18-mečio vietos politikų sūnaus, rytų kovos menų turnyrų prizininko Manto Icikevičiaus.

(Plačiau...)

Dėl stadiono ir pinigų – lenktynės su laiku (3)

Naujamiesčio progimnazijos stadionas jau antri metai iš eilės piktžolių auginimo konkurse – jei toks būtų – galėtų užimti prizinę vietą. Savivaldybės administracijai, net ir gavus „kovidinių“ pinigų, niekaip nesiseka rasti rangovo, galinčio iki metų pabaigos įrengti stadioną. Vis tik tikimasi, kad rugsėjo 17-ąją bus pasirašyta nauja sutartis su įmone, pasiryžusia imtis šio darbo.

(Plačiau...)

Į kampą įsprausta gimnazija ieško išeičių (0)

Rugsėjo 8-ąją prie Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos piketavo maždaug keturios dešimtys gimnazistų, savivaldybės tarybos narė Inga Molevaitė ir keletas tėvų. Nuo aštuntos valandos ryto prie gimnazijos susirinkę protestuotojai taip išreiškė nepasitenkinimą mokslo metus pradėti ne klasėse, o nuotoliniu būdu.

(Plačiau...)

Neeiliniame tarybos posėdyje – savivaldybės vadovų likimas. Naujoji koalicija atleido vicemerą Daivarą Rybakovą ir administracijos direktoriaus pavaduotoją Leoną Greičių, neliks sekretoriato (tiesioginė transliacija) (21)

Ketvirtadienį į neeilinį posėdį susirinko rajono taryba. Naują daugumą suformavę politikai šiandien sprendžia tris itin svarbius klausimus – dėl nepasitikėjimo vicemeru Daivaru Rybakovu, dėl nepasitikėjimo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Leonu Greičiumi. Taip pat apsispręsta dėl Tarybos ir mero sekretoriato panaikinimo.

Naujoji tarybos dauguma reiškė nepasitikėjimą sekretoriato vadove Gene Guidaitiene, kuri esą į šias pareigas priimta buvusios valdančiosios daugumos, todėl naujoji valdančioji dauguma G. Gudaitiene nepasitiki.

(Plačiau...)

Vilkai puola ganyklose likusius gyvulius (1)

Iš rugsėjo 3-iosios į 4-ąją Graužėnuose (Raudonės sen.) vilkai puolė avių bandą. Plėšrūnams per vieną naktį papjautų penkių avių nepakako – jie grįžo kitą naktį ir papjovė ožiuką.

(Plačiau...)

Pastato Viešvilėje likimą nulems aukcionas (2)

Po diskusijų savivaldybės tarybos komitetuose ir rugpjūčio posėdyje politikai apsisprendė pripažinti netekusiu galios savo pačių kovo 5 d. priimtą sprendimą, kuriuo buvo nutarta kreiptis į VĮ Turto bankas dėl buvusių vaikų globos namų pastato Viešvilėje perėmimo savivaldybės nuosavybėn socialinėms paslaugoms teikti. Atšaukti savo sprendimą nutarta po to, kai šiuos pastatus panoro nusipirkti verslininkas, įsteigęs Adutiškio senelių namus.

(Plačiau...)

Ugniagesiai ragina nelaukti gaisro, o kuo greičiau įsigyti dūmų detektorių (0)

Nors šiemet gaisrų skaičius šalyje, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo beveik trečdaliu, žuvusiųjų skaičius juose išaugo. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai per 8 mėnesius gaisruose žuvo 51, šiemet – 57 žmonės, iš jų 2 vaikai. Dažniausia žūties gaisre priežastis – neatsargus rūkymas. Šiemet dėl neatsargaus rūkymo gaisruose žuvo 26 žmonės. Dar 10 žmonių žuvo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi ir tiek pat dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų.

(Plačiau...)

Teroro aktą Vilniuje ruošęs jurbarkietis teisme prisipažino: sprogimo laukė bendrabučio kambaryje (3)

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti bylą dėl pasikėsinimo įvykdyti teroro aktą Vilniuje.

(Plačiau...)

Direktorės Vidos Greičiūtės kreipimasis į gimnazijos bendruomenę (video) (15)

Direktorės Vidos Greičiūtės kreipimasis į Antano Giedraičio gimnazijos bendruomenę

(Plačiau...)

Po sulaikymo – kratos Pilies I-ajame kaime (sulaikymo operacijos vaizdo įrašas) (12)

Rugpjūčio 25 d. Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, kartu su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojais, surengė neeilinę sulaikymo operaciją, kurios metu Jurbarko mieste buvo sulaikytas Jurbarko gyventojas (g. 1991 m.).

(Plačiau...)

Sugedusios gaisrinės niekas neremontuoja (13)

Eržvilko ugniagesių komanda jau du mėnesiai teturi vieną automobilį – antrasis sugedęs. Maža to, rugpjūčio 20-ąją prireikus remontuoti ir dar važiuojantį, miestelis liko be vietoje budinčių ugniagesių.

(Plačiau...)

Naujus džiazo vėjus įsuko jaunieji mokytojai (0)

Rugpjūčio viduryje Smalininkai džiazavo – čia vyko stovykla „Nauji vėjai Jurbarke“. Į savaitę trukusią džiazo muzikos stovyklą susirinko per šešiasdešimt dalyvių – visi jauni ir muzikalūs. Stovyklą surengė muzikos mokytojai Gytis Gvozdas ir Vytis Binkauskas.

(Plačiau...)

Laukuose liepsnoja technika (0)

Įpusėjus javapjūtei ugniagesiai skambina pavojaus varpais. Šiemet, skirtingai nei ankstesniais metais, liepsnoja ūkininkų technika, o šie net neturi gesintuvų ugniai malšinti. Kol ugniagesiai į kairę ir dešinę dalija baudas už pažeidimus, ugnis nelaukia – šį rugpjūtį jau užsidegė traktorius ir kombainas.

(Plačiau...)

Merui Skirmantui Mockevičiui skirta eilinio savanorio Ruvino Būno premija (0)

Organizacija „Prisimenant Litvakus, Inc“, atstovaujama Philip S. Shapiro (JAV) ir Rokiškio krašto muziejus 2016 m. įsteigė Lietuvos eilinio kario savanorio Ruvino Būno (1902–1920) vardo premiją. Ruvinas Būnas – žydų tautybės jaunuolis, kilęs iš Pasubatės (Rokiškio r.) kaimo. Lietuvai kovojant už Nepriklausomybę, jis tapo kariu savanoriu. 1920-aisiais R. Būnas paguldė galvą už Lietuvos laisvę Giedraičių mūšyje. Jo palaikai ilsisi Ukmergės žydų kapinėse. Po mirties savanoriui R. Būnui buvo skirtas valstybinis apdovanojimas, kuris 1937 m. įteiktas jo tėvui Abraomui.

(Plačiau...)

Rajone vėl iškilo kiaulių maro grėsmė (3)

Rugpjūčio 10-ąją Čekiškėje (Kauno r.) patvirtintas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys. Sodyba, kurioje buvo auginamos trys kiaulės – prie pat Jurbarko ir Kauno rajonus skiriančios Dubysos. Todėl didelė dalis Seredžiaus seniūnijos pateko į aukštos rizikos zoną.

(Plačiau...)

Prie vairo – be teisių ir apsvaigęs nuo narkotikų (0)

Rugpjūčio 12-osios naktį, apie 23.20 val. Jurbarkuose policija patikrinti sustabdė įtarimų sukėlusią „Audi“. Pareigūnai neapsiriko – automobilyje rasta galimai narkotinės medžiagos, o vyras ne tik neturėjo teisės vairuoti, bet ir prisipažino vartojęs narkotikų.

(Plačiau...)

Tvarkys Mituvos slėnį (2)

Liepos 17 d. pasirašyta kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo Mituvos upės slėnio teritorijoje, Jurbarko mieste, rangos darbų sutartis. Viešąjį rangos darbų pirkimo konkursą laimėjo UAB „Projektas KARMA“. Sutarties vertė – 729 173,82 Eur.

(Plačiau...)

Iš darbdavio pavogė 50 tūkst. eurų (2)

Kauno apygardos teismas tenkino Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotos Eglės Kirpienės apeliacinį skundą ir nuteisė buvusią vienos Jurbarko įmonės darbuotoją R. P. dėl didelės vertės svetimo turto pagrobimo. Teismas nuteistajai skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Taip pat priteisė sumokėti nukentėjusiajam daugiau kaip 47 tūkst. eurų padarytos turtinės žalos atlyginimo.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook