Aktualijos

Aktualijos

Žiauriai sumuštos 17-metės jurbarkietės byloje – įtariamajam nepalanki nutartis (2)

Klaipėdos apygardos teismas nagrinėjo dar gegužę žiauriai sumuštos jurbarkietės advokato skundą, kuriuo buvo prašoma grąžinti įtariamajam kardomąją priemonę – vėl užmauti apykoję.

(Plačiau...)

Paskynuose pastatus pleškino padegėjas (0)

Praėjusią naktį Paskynų gyventojai liko be miego. Šimkaičių sen. esančiame kaime kelių valandų skirtumu užsiliepsnojo du pastatai. Įtariama, kad jie buvo padegti.

(Plačiau...)

Opozicija reiškia nepasitikėjimą ir vicemerui (papildysime) (20)

Penktadienį, rugpjūčio  9 d., Jurbarko r. savivaldybės tarybos narių grupė užregistravo dokumentą „Dėl nepasitikėjimo Jurbarko rajono savivaldybės tarybos mero pavaduotoju Daivaru Rybakovu“ ir tikisi, kad šis klausimas bus svarstomas ateinantį antradienį  vyksiančiame neeiliniame rajono tarybos posėdyje.

(Plačiau...)

Atidaryta nauja „Norfos“ parduotuvė (8)

Ketvirtadienį Jurbarke, Dariaus ir Girėno g. 112, atidarytas naujas „Norfos“ prekybos centras. Parduotuvėje veikia šešios savitarnos ir trys įprastos kasos. Prekybos centro bendras plotas sudaro du tūkst., o prekybos salės – apie pusantro tūkst. kv. metrų. Šalia įrengta stovėjimo aikštelė, talpinanti 60 automobilių.

(Plačiau...)

Raudonės pilyje – bendruomenių siesta (1)

Rugpjūčio 2 d. Raudonės pilyje surengta bendruomenių ir seniūnaičių siesta buvo pirmas bandymas sukviesti visus pabūti drauge, pabendrauti, pasilinksminti ir paieškoti galimybių tapti vieningais dirbant dėl savo krašto. Raudoniškiai neslepia, kad bendradarbiavimo jiems dar reikia mokytis.

(Plačiau...)

Viešvilės miestelio diena – su kariniu prieskoniu (3)

Rugpjūčio 3-4 d. Viešvilė šventė miestelio dienas „Karyba nuo viduramžių iki...“. Viešviliečiams pasirodymus surengė šiuolaikiniai kariai ir karo istorijos klubai, savo veiklą pristatė Karo prievolės komplektavimo tarnyba.

(Plačiau...)

Šiandien prie kultūros centro – „Riešutų duona“ (0)

Dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius.

(Plačiau...)

Lietuvą sukrėtęs išpuolis prieš 17-metę: per merginos apklausą išaiškėjo nauji kraupūs faktai (3)

Lietuvą sukrėtusio išpuolio prieš 17-metę iš Jurbarko krašto istorijoje aiškėja nauji kraupūs faktai. Teisėsauga įtakingų vietos politikų sūnui artimiausiu metu planuoja pareikšti įtarimus ir dėl paauglės išprievartavimo.

(Plačiau...)

Miškai – nenugalima jėga švelninant klimato kaitos reiškinius (1)

Buvimas gamtoje, miškų, regioninių parkų lankymas vieniems iš mūsų – poilsis, atgaiva, kitiems – būtinas savaitgalio ritualas ir pramoga. Be visų miško teikiamų privalumų, akcentuojamas ir dar vienas klimato kaitos kontekste ypač svarbus miškų darbas – gebėjimas sugerti CO2 šiltnamio dujas.

(Plačiau...)

Klientų laukia naujoje sulčių gamykloje (0)

Pernai ūkininkas Nerijus Blažys šalia savo namų Žiedų g. pasiūlė jurbarkiečiams sulčių spaudimo paslaugą mobilioje sulčių spaudykloje, o šiemet senų ir naujų klientų laukia naujoje sulčių gamykloje Giedrių kaime, Pievų g. 9 – šaudyklos ir vairavimo mokymo aikštelės teritorijoje.

(Plačiau...)

Turizmas: karštos diskusijos be rezultatų (0)

Trečiadienį Jurbarko turizmo ir verslo informacijos (TVIC) centro darbuotojai surengė susitikimą su turizmo paslaugų teikėjais. Tokį renginį išprovokavo prieš porą savaičių rajono valdžiai pateiktas tų pačių turizmo paslaugų teikėjų raštas dėl netenkinančio TVIC veiklos, įžiebęs diskusijas, ką ši įstaiga privalo daryti ir ko nepadaro.

(Plačiau...)

Perpildytos vaikų grupės tampa ugdymo įstaigų problema (0)

Perpildytos vaikų grupės tampa ne tik sostinės, bet ir daugelio Lietuvos savivaldybių rūpesčiu. Beveik ketvirtadalyje (24,4 proc.) tikrintų ugdymo įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas, perpildyta bent viena grupė. Taip pat rasta ir daugiau veiklos pažeidimų – įstaigos neturi leidimų-higienos pasų, nesilaikoma juose nurodytų sąlygų, nesaugios žaidimų aikštelės, neužtikrinimas reikiamas sanitarinių įrengimų skaičius ir kt. Jurbarko r. savivaldybėje įstaigos, kuriose per didelis vaikų skaičius sudaro 20 proc.

(Plačiau...)

Vanduo ir smėlis reikalavimus atitinka (1)

Informuojame, kad 2019 m. liepos 16 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paėmė vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Nemuno upės prie Šilinės, Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas), Mituvos užtvankos (Užtvankos g., Jurbarkų sen.).

(Plačiau...)

Nubangavo Nemuno šventė (0)

Šeštadienį Smalininkuose surengta Nemuno šventė smagaus šurmulio miestelio gatves pripildė nuo pat ryto.

(Plačiau...)

Mituvos užtvankoje vanduo neatitinka higienos normos reikalavimų (3)

Informuojame, kad 2019 m. liepos 16 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paėmė vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Nemuno upės prie Šilinės, Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas), Mituvos užtvankos (Užtvankos g., Jurbarkų sen.). Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad vandens telkinių Nemuno upės prie Jurbarko, Nemuno upės prie Šilinės, ir Jurbarko karjero vandens kokybė atitiko higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršijo).

(Plačiau...)

Geriausieji abiturientai – ir gabūs, ir darbštūs (0)

Liepos 15 d. Jurbarko r. savivaldybėje tradiciškai pagerbti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai, jų mokytojai ir tėveliai. Aukščiausius balus gavę gimnazistai įvertinti padėkomis ir piniginiu paskatinimu, o į gyvenimą palydėti protingais patarimais, padėkomis už pastangas mokytis ir raginimais neužmiršti gimtojo krašto.

(Plačiau...)

Atidarytas memorialas Jurbarko žydų bendruomenės atminimui (transliacijos įrašas) (2)

Kauno g., Sinagogų aikštėje, atidarytas memorialas Jurbarko žydų bendruomenės atminimui.

(Plačiau...)

Žiauriai sumuštos jurbarkietės istorija: mergina jau gali duoti parodymus (3)

17-etė jurbarkietė, kuri gegužės pabaigoje kaimo turizmo sodyboje buvo žiauriai sumušta, jau gali būti apklausta. Tokią išvadą daro merginos ir jos šeimos advokatas Mindaugas Vasiliauskas. 

(Plačiau...)

Po pusmečio įtampos „Jurbarkas“ turi naują administratorių (2)

Miesto vietos veiklos grupėje (MVVG) „Jurbarkas“ – permainos. Liepos 4 d. visuotiniame susirinkime perrinkta valdyba, pirmininkas ir paskirtas naujas administratorius. Birželio pabaigoje atsistatydinus ketverius metus MGGV „Jurbarkas“ administracijos direktore dirbusiai Gaivai Mačiulaitienei, naujuoju administratoriumi tapo Vietos veiklos grupė (VVG) „Nemunas“, kurios administracijai vadovauja Arūnas Stasiūnas.

(Plačiau...)

Sunaikintas kaimų sodybas liudija kryžius prie kelio (0)

Abipus vieškelio – platūs laukai. Vienoje pusėje geltonuojantys javai atsiremia į tolimą miškelį, kitoje – į Vidaujos upelio pakrantės medžius. Ir nė ženklo, kas čia anksčiau buvo. O buvo laikas, kai dunksojo sodyba prie sodybos, šimtamečių medžių apsuptos, senolių, jaunimo ir mažų vaikelių pilnos. Buvo du sodiečių pilni Kavolių kaimai – pirmasis ir antrasis. Vardai dar liko, žmonių – nebe. Tik graudus abiejų kaimų, kuriuos vadino tiesiog Kavoliais, atminimas po Lietuvą išsibarsčiusių buvusių gyventojų palikuonių širdyse.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook