Aktualijos

Aktualijos

Pastato Viešvilėje likimą nulems aukcionas (2)

Po diskusijų savivaldybės tarybos komitetuose ir rugpjūčio posėdyje politikai apsisprendė pripažinti netekusiu galios savo pačių kovo 5 d. priimtą sprendimą, kuriuo buvo nutarta kreiptis į VĮ Turto bankas dėl buvusių vaikų globos namų pastato Viešvilėje perėmimo savivaldybės nuosavybėn socialinėms paslaugoms teikti. Atšaukti savo sprendimą nutarta po to, kai šiuos pastatus panoro nusipirkti verslininkas, įsteigęs Adutiškio senelių namus.

(Plačiau...)

Ugniagesiai ragina nelaukti gaisro, o kuo greičiau įsigyti dūmų detektorių (0)

Nors šiemet gaisrų skaičius šalyje, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo beveik trečdaliu, žuvusiųjų skaičius juose išaugo. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pernai per 8 mėnesius gaisruose žuvo 51, šiemet – 57 žmonės, iš jų 2 vaikai. Dažniausia žūties gaisre priežastis – neatsargus rūkymas. Šiemet dėl neatsargaus rūkymo gaisruose žuvo 26 žmonės. Dar 10 žmonių žuvo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi ir tiek pat dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų.

(Plačiau...)

Teroro aktą Vilniuje ruošęs jurbarkietis teisme prisipažino: sprogimo laukė bendrabučio kambaryje (3)

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti bylą dėl pasikėsinimo įvykdyti teroro aktą Vilniuje.

(Plačiau...)

Direktorės Vidos Greičiūtės kreipimasis į gimnazijos bendruomenę (video) (15)

Direktorės Vidos Greičiūtės kreipimasis į Antano Giedraičio gimnazijos bendruomenę

(Plačiau...)

Po sulaikymo – kratos Pilies I-ajame kaime (sulaikymo operacijos vaizdo įrašas) (12)

Rugpjūčio 25 d. Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, kartu su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojais, surengė neeilinę sulaikymo operaciją, kurios metu Jurbarko mieste buvo sulaikytas Jurbarko gyventojas (g. 1991 m.).

(Plačiau...)

Sugedusios gaisrinės niekas neremontuoja (13)

Eržvilko ugniagesių komanda jau du mėnesiai teturi vieną automobilį – antrasis sugedęs. Maža to, rugpjūčio 20-ąją prireikus remontuoti ir dar važiuojantį, miestelis liko be vietoje budinčių ugniagesių.

(Plačiau...)

Naujus džiazo vėjus įsuko jaunieji mokytojai (0)

Rugpjūčio viduryje Smalininkai džiazavo – čia vyko stovykla „Nauji vėjai Jurbarke“. Į savaitę trukusią džiazo muzikos stovyklą susirinko per šešiasdešimt dalyvių – visi jauni ir muzikalūs. Stovyklą surengė muzikos mokytojai Gytis Gvozdas ir Vytis Binkauskas.

(Plačiau...)

Laukuose liepsnoja technika (0)

Įpusėjus javapjūtei ugniagesiai skambina pavojaus varpais. Šiemet, skirtingai nei ankstesniais metais, liepsnoja ūkininkų technika, o šie net neturi gesintuvų ugniai malšinti. Kol ugniagesiai į kairę ir dešinę dalija baudas už pažeidimus, ugnis nelaukia – šį rugpjūtį jau užsidegė traktorius ir kombainas.

(Plačiau...)

Merui Skirmantui Mockevičiui skirta eilinio savanorio Ruvino Būno premija (0)

Organizacija „Prisimenant Litvakus, Inc“, atstovaujama Philip S. Shapiro (JAV) ir Rokiškio krašto muziejus 2016 m. įsteigė Lietuvos eilinio kario savanorio Ruvino Būno (1902–1920) vardo premiją. Ruvinas Būnas – žydų tautybės jaunuolis, kilęs iš Pasubatės (Rokiškio r.) kaimo. Lietuvai kovojant už Nepriklausomybę, jis tapo kariu savanoriu. 1920-aisiais R. Būnas paguldė galvą už Lietuvos laisvę Giedraičių mūšyje. Jo palaikai ilsisi Ukmergės žydų kapinėse. Po mirties savanoriui R. Būnui buvo skirtas valstybinis apdovanojimas, kuris 1937 m. įteiktas jo tėvui Abraomui.

(Plačiau...)

Rajone vėl iškilo kiaulių maro grėsmė (3)

Rugpjūčio 10-ąją Čekiškėje (Kauno r.) patvirtintas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys. Sodyba, kurioje buvo auginamos trys kiaulės – prie pat Jurbarko ir Kauno rajonus skiriančios Dubysos. Todėl didelė dalis Seredžiaus seniūnijos pateko į aukštos rizikos zoną.

(Plačiau...)

Prie vairo – be teisių ir apsvaigęs nuo narkotikų (0)

Rugpjūčio 12-osios naktį, apie 23.20 val. Jurbarkuose policija patikrinti sustabdė įtarimų sukėlusią „Audi“. Pareigūnai neapsiriko – automobilyje rasta galimai narkotinės medžiagos, o vyras ne tik neturėjo teisės vairuoti, bet ir prisipažino vartojęs narkotikų.

(Plačiau...)

Tvarkys Mituvos slėnį (2)

Liepos 17 d. pasirašyta kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo Mituvos upės slėnio teritorijoje, Jurbarko mieste, rangos darbų sutartis. Viešąjį rangos darbų pirkimo konkursą laimėjo UAB „Projektas KARMA“. Sutarties vertė – 729 173,82 Eur.

(Plačiau...)

Iš darbdavio pavogė 50 tūkst. eurų (2)

Kauno apygardos teismas tenkino Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotos Eglės Kirpienės apeliacinį skundą ir nuteisė buvusią vienos Jurbarko įmonės darbuotoją R. P. dėl didelės vertės svetimo turto pagrobimo. Teismas nuteistajai skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Taip pat priteisė sumokėti nukentėjusiajam daugiau kaip 47 tūkst. eurų padarytos turtinės žalos atlyginimo.

(Plačiau...)

Jurbarko krašto šventės programa (1)

Rugpjūčio 20–23 dienomis šurmuliuos tradicinė Jurbarko krašto šventė, kuri skirta skulptoriaus Vinco Grybo metams. Renginiai, kurie vyks nuo ketvirtadienio iki penktadienio, pasklis po įvairiausias miesto erdves – šurmuliuos Bišpilio piliakalnis, Jurbarko dvaro ir jaunimo parkai, Jurbarko viešoji biblioteka, Romualdo Marcinkaus stadionas, skulptoriaus Vinco Grybo muziejus bei kitos Jurbarko vietos.

(Plačiau...)

Kraupios žmogžudystės Jurbarke detalės: įtariamasis 17-metis nudurto vaikino šeimą įžūliai vedžiojo klystkeliais (2)

Kauno apygardos teismas antradienį atvertė 18-mečio jurbarkiečio Nojaus Armono nužudymo bylą, kurioje liudiję jaunuoliai atskleidė šokiruojančių detalių apie kraupiu nusikaltimu įtariamą, dabar jau pilnametystės sulaukusį Kęstutį Vyturį. Pastarasis tyčia klaidino savo aukos apleistame darželyje ieškojusius žmones, apsimetęs, jog ir pats dalyvauja paieškose. Išaiškėjo, jog įtariamasis žudikas kolekcionavo peilius, vieną jų nuolat nešiojosi – liudininkas jį pareigūnams netgi buvo nupiešęs.

(Plačiau...)

Savivaldybė nutraukė Naujamiesčio progimnazijos stadiono statybų sutartį (9)

Trečiadienį savivaldybė nutraukė sutartį su UAB „Sūduvos statyba“. Įmonė buvo laimėjusi konkursą atnaujinti Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyną už 314 739,26 eurų. Redakcijos žiniomis, sutartis nutraukta dėl įmonės negalėjimo darbus atlikti laiku ir kitų neįgyvendinamų reikalavimų.

(Plačiau...)

Berniukus tvirkinusiam buvusiam globos namų direktoriui – naujienos iš teismo (0)

Kaltu dėl šešių nepilnamečių globotinių tvirkinimo, seksualinio priekabiavimo, įtraukimo girtauti bei disponavimo pornografija kaltu pripažintas ir nuteistas buvęs Viešvilės vaikų globos namų vadovas 62 metų Algimantas Liaudaitis iki šiol atlygino žalą ne visoms savo aukoms. Visus pinigus, po 5 tūkst. eurų atgavo tik tiek, kurie kreipėsi į antstolius. Tai paaiškėjo Kauno apygardos teismui atmetus skundą, kuriuo A. Liaudaitis prašė leisti parduoti automobilį, kuriam taikomas nuosavybės teisių apribojimas.

(Plačiau...)

Mainų pakaba daiktams dovanoja antrą gyvenimą (0)

Jurbarke, Gedimino g., jau keletą metų akį traukia didžiulė pakaba su rūbais. Tai - Sandros Unguraitienės sumanymas paskatinti žmones mainytis jiems nereikalingais daiktais. Iš pradžių čia žmonės tik nedrąsiai stabtelėdavo, o dabar ši drabužių pakaba tapo populiaria mainų vieta, kurią aplanko ne tik vietiniai, bet ir svečiai iš aplinkinių rajonų.

(Plačiau...)

Košerinio maisto skoniai hebrajiškų garsų fone (0)

Kuo ypatingas žydų valgomas maistas ir ko galbūt galėtume pasimokyti iš labai sveika vadinamos žydiškos virtuvės, susivokti padės jurbarkietės gidės Nijolės Paulikienės parengta edukacija „Košerinio maisto paslaptys“. Edukacija – ne tik norintiems paragauti pagal „košer“ taisykles pagamintų patiekalų, bet ir išgliaudyti vieną kitą intriguojančią miesto istorijos detalę – pavyzdžiui, kodėl gražiosios Jurbarko sinagogos kieme buvo įsikūrusi skerdykla

(Plačiau...)

Teismas pratęsė suėmimą teroro akto organizavimu kaltinamam jurbarkiečiui (video) (0)

Vilniaus apygardos teismas 2020 m. liepos 13 d. tenkino prokuroro prašymą pratęsti kaltinamajam Gediminui Beržinskui kardomosios priemonės – suėmimo – terminą trims mėnesiams, suėmimo terminą skaičiuojant nuo 2020 m. liepos 14 d.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook