Aktualijos

Aktualijos

Šį balandį šilumos kaina Jurbarke – mažiausia per 20 metų! (0)

Didžiausią įtaką centralizuotai tiekiamos šilumos kainos sumažėjimui per pastarąsias savaites Kaune ir Jurbarke turėjo sumažėjusios biokuro ir gamtinių dujų kainos. Taip pat - didelio šilumos ir elektros gamintojo atėjimas į Kauno šilumos gamybos rinką, kuris dar padidino ir šiaip jau buvusią didelę konkurenciją tarp šilumos gamintojų Kaune.

(Plačiau...)

Dezinfekcija – užtvaras nuo viruso, bet skylėtas (nuotraukos) (4)

Daugiabučių namų administratoriai ir patys gyventojai primygtinai raginami valyti ir dezinfekuoti bendro naudojimo patalpas, taip mažinant koronaviruso plitimą. Jurbarko daugiabučių laiptinės dezinfekuojamos antrą kartą – nuo balandžio 1-osios šį darbą atlieka UAB „Jurbarko komunalininkas“.

Įmonė taip pat dezinfekuoja ir dauguma miesto viešųjų erdvių - įskaitant ir gatves bei šaligatvius.

(Plačiau...)

Sulaukęs spaudimo meras švelnina poziciją (5)

Penkios dienos – keturi potvarkiai dėl prastovų. Praėjusią savaitę Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, užuot skyręs visą dėmesį ekstremaliai situacijai valdyti, turėjo atsimušinėti nuo prastovomis nepatenkintų darbuotojų skundų, o iš Vyriausybės sulaukęs rekomendacijos vengti biudžetinių įstaigų darbuotojams skirti prastovas, pritrūko ryžto ir žengė atgal.

(Plačiau...)

DĖMESIO! Prašo saugotis gatves dezinfekuojančios technikos (2)

Nuo balandžio 6 d.„Jurbarko komunalininkas“ pradeda dezinfekuoti miesto gatves ir šaligatvius. 

Įmonė gyventojų prašo pasitraukti saugiu atstumu ir palaukti, kol dezinfekcinį skystį purškianti technika pravažiuos pro šalį.

(Plačiau...)

Netikėtas Lietuvos ir Rusijos ekspertų sutarimas: nuo Jurbarko kilęs Petras Cvirka nebuvo tik rašytojas (0)

Okupacinę valdžią Lietuvoje įteisinę dokumentai, kuriuos prieš 80 metų pasirašė Petras Cvirka ir kiti veikėjai yra niekiniai. Tai jau kurį laiką teigė, bet moksliškai negalėjo įrodyti ekspertai, mat tik dabar patvirtinta, jog originalai tebėra Maskvoje. Tai po kelių mėnesių derybų su Rusijos valstybiniu archyvu gali patvirtinti Lietuvos tyrėjai, gavę atsakymą iš Maskvos. Tai taip pat mala į miltus P. Cvirkos gynėjų liaupes, esą jis tebuvo talentingas rašytojas.

(Plačiau...)

Po užraktu dirbantys seniūnai giria žmones (2)

Griežtos karantino taisyklės ir viruso baimė gyventojus įkalino namuose. Dabar kaime ar miestelyje sutikti žmogų dar mažesnė tikimybė nei anksčiau. Rajono seniūnijose, pasak kalbintų seniūnų, ramu, tačiau ramybė sąlyginė, kai visas pasaulis gyvena tarsi ant tiksinčios bombos. Seniūnijų vadovai akcentuoja gyventojų atsakomybę ir pasitiki jų sąmoningumu.

(Plačiau...)

LRT tiesiogiai transliuos popiežiaus Pranciškaus palaiminimą (0)

Šį penktadienį, kovo 27 d. 19.00 val.  LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS ir LRT.lt portalas tiesiogiai transliuos ypatingąjį popiežiaus Pranciškaus palaiminimą „Urbi et Orbi“ („Miestui ir pasauliui“). Palaiminimą tikintiesiems popiežius teiks atsižvelgdamas į nepaprastąją padėtį, kurioje šiuo metu yra visas pasaulis dėl COVID-19 pandemijos.

(Plačiau...)

Vietoje nemokamų pietų – sausas davinys (0)

Šiandien arba ryt mokyklas pasieks VšĮ „Bruneros“ paruošti sausi daviniai nemokamą maitinimą gaudavusiems moksleiviams. Maisto paketai bus išdalyti šią savaitę. Kovo 16 d. uždarius ugdymo įstaigas Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasirūpinti nemokamu moksleivių maitinimu pavedė savivaldybėms.

(Plačiau...)

Vyriausybei - skundas dėl mero Skirmanto Mockevičiaus potvarkio masiškai mažinti algas (16)

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), kovo 24 d. kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių, visų savivaldybių merus, ragindama ne tik užtikrinti galiojančių teisės aktų laikymąsi, bet ir solidarumą Lietuvoje įvesto karantino metu.

(Plačiau...)

Panemunės pilies parką tvarkyti pradėjo nuo medžių (0)

Vasarį ant Panemunės pilies parke augančių medžių atsiradus raudoniems kryžiams sujudo Pilies kaimo gyventojai: pasipylė žinutės ir pranešimai, kad galimai bus nupjauti sveiki, vertingi medžiai, o pačios Panemunės pilies laukia Gedimino kalno likimas – nuslinks medžių netekę šlaitai. Parko tvarkymą stebintys specialistai ramina – kertami tik menkaverčiai, savaime užaugę želdynai, kuriuos pašalinus atsivers pilies grožis.

(Plačiau...)

Spręsti miesto problemų Jurbarkų bendruomenė nenori (nuotraukos) (9)

Savivaldybės numatomas rajono ugdymo ir švietimo įstaigų pertvarkos planas sukėlė aštrias bendruomenių diskusijas. Nors politikai ir valdininkai prašo žvelgti plačiau ir ieškoti visam rajonui reikalingų sprendimų, gyventojai iš paskutiniųjų gina esamas mokyklas ir darželius. Su numatomomis permainomis nesutinka ir Jurbarkų darželio-mokyklos bendruomenė.

(Plačiau...)

Administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtintas Leonas Greičius (16)

Ketvirtadienį Jurbarko r. savivaldybės administracijos taryba administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtino socialdemokratų darbo partijos narį Leoną Greičių. Po aštrių ginčų politikai visiškai jokios patirties valstybiniame sektoriuje neturinčiam kandidatui suteikė pasitikėjimo kreditą.

Balsavime dalyvavo 23 tarybos nariai: už 13, prieš 9. Vienas balsavimo biliutenis pripažintas negaliojančiu.

(Plačiau...)

Apdovanojimas – už pagarbą kalbai, kuri vienija žmones (0)

Vakar Vilniuje, Lietuvių kalbos dienų renginyje Lietuvos mokslų akademijoje, jurbarkietei Aldonai Pauliukaitienei įteiktas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimas – skulptūrėlė „Sraigė“ ir diplomas. Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyriaus įkūrėja ir ilgametė savivaldybės kalbos tvarkytoja pagerbta už lietuvių kalbos puoselėjimą, kalbos populiarinamąją veiklą, telkiančią ir vienijančią Jurbarko krašto žmones.

(Plačiau...)

Lietuvoje nustatytas pirmas koronaviruso atvejis, miesto gimnazijoje - nerimas (1)

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Į ligoninę Šiauliuose paguldyta 39-erių moteris, jos šeimos nariai stebimi. Susirgusioji užsikrėtė viešėdama Italijoje, Veronoje. Į Lietuvą ji grįžo vasario 24-ąją.

(Plačiau...)

Prokurorai skųs teismo sprendimą dėl merginą daužiusio ir prievartavusio jurbarkiečio (1)

Išnagrinėjus ketvirtadienį paskelbto Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio motyvus dėl 2019 m. gegužės 26 dienos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone, Klaipėdos apygardos prokuratūroje priimtas sprendimas jį skųsti apeliacine tvarka.

(Plačiau...)

Merginą daužęs ir prievartavęs kovotojas už grotų nekeliaus (nuotraukos) (20)

Vasario 27-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis nepilnametę merginą žiauriai sudaužiusiam ir seksualiai prievartavusiam jurbarkiečiui M. I. Teismas vyrui skyrė trejus metus ir keturis mėnesius įkalinimo bausmę atidedant trejiems metams. Po trejų metų teismas spręs, ar buvęs sportininkas pasimokė, ar vis tik jį reikia uždaryti į įkalinimo įstaigą.

(Plačiau...)

Gerosios bakterijos: ko apie jas dar nežinojote? (0)

Daugelis puikiai žino, kad gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, yra labai reikalingos mūsų organizmui; padeda palaikyti normalų virškinimą bei sklandžią žarnyno veiklą; didina atsparumą įvairioms ligoms ir t.t. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima pateikti tikrai ne vieną įdomų faktą, apie kurio egzistavimą daugelis net ir nežino. Tad, kuo mus gali nustebinti gerosios bakterijos?

(Plačiau...)

Tyrimas: Jurbarkas - tarp mažiausiai reikalingų mokytojų turinčių rajonų (1)

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad šiuo metu Lietuvoje trūksta daugiau nei 350 privalomų dalykų mokytojų ir 504 pedagoginės pagalbos specialistų, o po 3–5 metų, jei nebus imtasi papildomų priemonių, poreikis išaugs 5 kartus. Mokyklų vadovų ir pedagogų apklausa taip pat patvirtino, kad jų gaunamas vidutinis atlyginimas yra dvigubai mažesnis nei tikimasi ir žemesnis nei visame šalies ūkyje. Tyrime iš viso buvo apklausti 929 mokyklų direktoriai ir 2588 mokytojai iš 59 šalies savivaldybių.

(Plačiau...)

Įstaiga auga drauge su darbuotojais (0)

Sausio 29 d. suėjo penkeri metai, kai buvo įsteigta VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“. Visus šiuos metus įstaigai vadovaujanti Audronė Balčiūnienė paminėti šią progą vasario 11 d. į Jurbarko kultūros centrą sukvietė darbuotojus, pasveikinti atvyko savivaldybės vadovai, įstaigos draugai ir partneriai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook