Aktualijos

Aktualijos

„Ąžuoliuke“ – specialiųjų poreikių vaikams skirtos klasės (0)

Ketvirtis amžiaus – tiek Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje veikia specialioji lavinamoji klasė vidutinį, žymų ir labai žymų intelekto sutrikimą turintiems mokiniams. Šiandien čia ugdomi devyni įvairaus amžiaus ir įvairių sutrikimų turintys vaikai.

(Plačiau...)

Pasaulio meteorologai žada rekordiškai karštą vasarą (0)

Pasaulio meteorologijos organizacija (PMO) įspėja dėl karštos vasaros Šiaurės pusrutulyje, galinčios pagerinti ligšiolinius rekordus.

(Plačiau...)

Seniūnijose – nesibaigiantys rūpesčiai dėl šiukšlintojų (4)

Esame daug vartojanti, o tuo pačiu ir daug šiukšlinanti visuomenė. Atliekų surinkimo sistema, gal ir ne be priekaištų, veikia, tačiau šiukšlių krūvos neretai bado akis – miškuose, apleistose teritorijose ir... prie atliekų konteinerių. Nors atliekų tvarkymas – ne seniūnijų funkcija, bet nuolatinio jų dėmesio ir darbo reikalaujanti sritis. Kalbinti seniūnai sakė, kad problema – ne šiukšlės, o šiukšlintojai, savo atliekas metantys bet kur ir bet kaip.

(Plačiau...)

Rajono biudžeto skyles lopys paskola (2)

Dar balandžio pradžioje Finansų ministerija informavo apie galimybę savivaldybėms gauti trumpalaikę paskolą, jei nebus surenkamos planuotos pajamos ir pritrūks apyvartinių lėšų. Stringant mokesčių surinkimui, tuo rengiasi pasinaudoti ir Jurbarko r. savivaldybė – kitą savaitę vyksiančiame posėdyje rajono tarybos nariams teks apsispręsti, ar leisti administracijai pasiskolinti per 2,3 mln. eurų.

(Plačiau...)

Brandos egzaminai: viskas kitaip (0)

Įprastinėmis sąlygomis gimnazijose jau būtų įpusėjusi brandos egzaminų sesija, o šiemet ji pasislinko visu mėnesiu ir prasidės tik birželio 22 d. Viskas dėl pandemijos ir dėl to, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ilgai negalėjo apsispręsti – vykdyti egzaminus ar atšaukti. Tik gegužės pradžioje buvo paskelbta, kad abiturientams nepavyks išvengti egzaminų ir kad daug kas vyks kitaip nei ankstesniais metais.

(Plačiau...)

Viešviliečiai susikibo dėl medžių genėjimo (nuotraukos) (4)

Pastarosiomis dienomis Viešvilėje virte verda diskusijos, nes miestelyje pradėjus genėti medžius iš kai kurių liko tik stagarai. Vieni gyventojai baisisi sprendimu iš medžių palikti tik plikus stulpus, kiti tikina, kad viskas gerai. Tuo tarpu seniūnijai tenka suktis tarp kryžminės ugnies ir genėti senus medžius neturint šį darbą išmanančių specialistų.

(Plačiau...)

LIONS klubas: nuo maisto iki parko (5)

Gegužės 14 d. Jurbarko LIONS klubas Jurbarko r. pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) medikams įteikė medicininių apsaugos priemonių siuntą. Taip jurbarkiečiai prisidėjo prie Lietuvos LIONS klubų asociacijos surengtos akcijos. Aktyviai veikiantis Jurbarko klubas visada randa galimybių padėti bendruomenei.

(Plačiau...)

Mokyklų sėkmės receptas – vieningos bendruomenės (4)

Kasmet žurnalo „Reitingai“ pateikiami mokyklų duomenys sulaukia didžiulio dėmesio. Vieni sudarytus švietimo įstaigų reitingus kritikuoja, kiti džiaugiasi ir tikina, kad tai – puikus būdas mokykloms ir tėvams situaciją įvertinti objektyviai. Be to, tai yra signalas ir gairės savivaldybėms, kaip lopyti savo švietimo sistemų spragas.

(Plačiau...)

Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl rašytojo, dramaturgo, aktoriaus, aktyvaus Sąjūdžio dalyvio Eugenijaus Ignatavičiaus mirties. (0)

„Netekome ne tik puikaus rašytojo, aktoriaus, bet ir drąsaus, principingo žmogaus, kuris rinkosi laisvės ir tiesos kelią. E. Ignatavičius gyvenimas ir jo veikla reikšmingi ne tik Lietuvos kultūrai, bet ir istorinės atminties išsaugojimui“, - teigia šalies vadovas.

(Plačiau...)

Nekrustelėjusi eilė bus sudaroma iš naujo (0)

Kelerius metus daugiabučių kiemų sutvarkymo laukę jurbarkiečiai kol kas lieka tik su viltimi, kad kada nors nereikės duobėse laužyti automobilių ar maknoti per purvynus nešant šiukšles. Savivaldybės politikai patvirtino kriterijus, pagal kuriuos turėtų būti nustatomas ir šių darbų eiliškumas. Tačiau darbai galėtų prasidėti tik tuomet, jei politikai susitartų ir dėl finansavimo.

(Plačiau...)

Eržvilko gimnazijoje išlaikyti mokinį kainuoja 5413 eurų, o mokykla - gimnazijų reitingo uodegoje (6)

Trečiadienį žurnalo „Reitingai“ redaktorius Gintaras Sarafinas ir žurnalistė Jonė Kučinskaitė nuotolinės spaudos konferencijos metu pristatė geriausių vidurinio ugdymo mokyklų bei aukštųjų mokyklų vertinimus. Žurnalo sudarytojai papasakojo, kurioms pagrindinėms mokykloms sekasi labai prastai – esą jų vieta „gėdos lentoje“, nurodė, kur kyla abejonių dėl mokyklų tinklo efektyvumo, paskaičiavo, kiek atskirose ugdymo įstaigose kainuoja vieno mokinio išlaikymas ir ar didelės lėšos atsispindi rezultatuose. Pasirodo – toli gražu ne visada.

(Plačiau...)

Merginą daužęs ir prievartavęs kovotojas apskundė nuosprendį (7)

Pernai gegužę jurbarkiečio Manto Icikevičiaus žiauriai sumuštos ir prievartautos merginos byloje pabaigos nematyti. Didžiulį visuomenės pasipiktinimą sukėlusį pirmos instancijos Tauragės apylinkės teismo sprendimą apskundė visos pusės – nukentėjusioji, prokuratūra ir pats smurtautojas.

(Plačiau...)

Keičiasi mokesčiai dirbantiems remonte: vieni laukia naujų darbuotojų, kiti didesnio šešėlio (0)

Nuo liepos 1 dienos nebelieka galimybės būsto ir automobilių remonto darbų vykdyti su verslo liudijimu. Automobilių kėbulų remonto įmonių asociacijos prezidentas Egidijus Miškeliūnas tikisi, kad dėl to padidės darbo jėgos pasiūla įmonėms, o Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė pastebi, kad ir įregistravęs individualią veiklą, asmuo gali tiesiog nefiksuoti visų pajamų.

(Plačiau...)

Motinystė – tai didelė meilė, kuri niekada nesibaigia (0)

Pirmasis gegužės sekmadienis vėl atskuba su švente į kiekvienus namus – minėsime Motinos dieną. Neatsitiktinai pavasarį, kai nauja gyvastimi į pasaulį veržiasi motina Žemė, pagerbiame ir už gyvenimą dėkojame savo mamoms.

Kaip nesuvokiamas gamtos vitališkumas, taip žodžiais neapsakoma ir motinystė.

Raudonėje gyvenanti keturių vaikų mama Irena MASKOLAITIENĖ kalbėjo paprastai, be patoso – džiaugėsi, kad vaikai užaugo dori, gyvena laimingi ir kelio į tėvų namus neužmiršo.

Poetiškai kalbėti – poetų priedermė, o mamų – gimdyti, auginti, mylėti. Nes motinystė ir yra didelė meilė.

(Plačiau...)

Dangų spalvinantys entuziastai nuskrieja šimtus kilometrų (0)

„Varau daužyti debesų“ – taip pasakojimą apie savo pomėgį pradeda Remigijus Ralickas. Vyrą iš matymo pažįsta turbūt dauguma jurbarkiečių. Tiesa – ne todėl, kad yra matę jo veidą. Žmonėms puikiai žinomas spalvingas piloto parasparnis, kuriuo entuziastas nuskrieja šimtus kilometrų.

(Plačiau...)

Pateikta autobusų stoties vizualizacija (nuotraukos) (5)

Savivaldybė skelbia, kad projektuotojai pristatė Jurbarko autobusų stoties projektinį pasiūlymą ir vizualizaciją.

(Plačiau...)

Sveikinimas medicinos darbuotojams – iš pievelės (nuotraukos) (0)

Balandžio 27 - oji -  Medicinos darbuotojų diena šiemet paminėta netradiciškai – medikams skirtą koncertą ir padėkų teikimą pakeitė Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro surengta poetinė kompozicija pievelėje prie Jurbarko ligoninės. Medikai sveikinimų, eilių ir dainų klausėsi pro pastato langus.

(Plačiau...)

Karantinas švelnėja - kas keičiasi? (0)

Nuo pirmadienio savo paslaugas, esant tam tikriems reikalavimams, gali teikti kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, lauko kavinės, bibliotekos, muziejai ir zoologijos sodai, atveriama galimybė tam tikrų sporto rūšių profesionalioms treniruotėms lauke.

(Plačiau...)

34-ąsias katastrofos metines Černobylis mini skendėdamas liepsnose (0)

Sekmadienį, per 34-ąsias katastrofos Černobylyje metines, radiacija užterštoje Černobylio zonoje kelias savaites nerimstantį didžiulį miško gaisrą gesina per tūkstantį ugniagesių.

(Plačiau...)

Nužudymo byla perduota nagrinėti teismui (0)

Išaiškintas didelį atgarsį sukėlęs jaunuolio nužudymas Jurbarke ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui, praneša Lietuvos respublikos prokuratūra.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook