Aktualijos

Aktualijos

Viešviliečių paramos mugė augino gerumo daigus (0)

Vakar vakare Viešvilės žuvitakio slėnyje suspindo kalėdinė eglė, o į šventėje dalyvauti nepajėgusių seniūnijos gyventojų namus pasibeldė netikėti svečiai –  kartu su eglių šakas dalijusiais miškininkais gerumo dovanas nešė ir skautai bei miestelio bendruomenės nariai.

(Plačiau...)

Laukiančius stebuklo apglėbė kalėdiniai angelai (0)

Balti kaip sniegas, lengvi kaip pūkas, visuose gyvenimo keliuose mus saugantys ir globojantys Aukščiausiojo pasiuntiniai prieš šv. Kalėdas susispietė Skirsnemunėje – supasi ant kalėdinės eglės, žvelgia pro namų langus, laimina kuklią prakartėlę nuo Šv. Jurgio bažnyčios kolonų ir kviečia parapijiečius daryti gerus darbus.

(Plačiau...)

Buitinė technika – pagrindiniai žingsniai, kaip išsirinkti (2)

Buitinė technika tai šaldytuvai, mikrobangų krosnelės, viryklės, skalbimo mašinos, indaplovės ir kiti prietaisai, kurie palengvina mums gyvenimą ir namų ruošą. Dėl šių prietaisų mūsų gyvenimas tampa lengvesnis ir galime skirti daugiau laiko kitiems dalykams.

(Plačiau...)

Kalėdiniai linkėjimai iš Norvegijos (3)

Jurbarkiečiai Aušra ir Alfredas Borkertai Kalėdas ir Naujuosius metus šiemet sutiks Norvegijoje. Iš naujųjų savo namų Høydalyje jie siunčia kalėdinių linkėjimų artimiesiems, buvusiems kolegoms, kaimynams ir bičiuliams Jurbarke, o Aušra – dar ir skautams bei jų vadovams. Borkertai pasakoja, kaip didžiausia ir gražiausia metų šventė švenčiama fiordų ir kalnų šalyje ir kodėl apsidžiaugė kaimynai sužinoję, kad šeima šventėms lieka namie.

(Plačiau...)

Šventinis miesto veidas – liūdnas ir skurdus (9)

Vakar savivaldybės aikštėje suspindo kalėdinė eglė, pagrindinėse miesto gatvėse įsižiebė girliandų lempelės. Tačiau ir paskutiniai akcentai šventiniame miesto rūbe nepakeitė prasto estetinio vaizdo. Išsisklaidžius tamsos kerams belieka apgailestauti, kad Jurbarką puošę komunalininkai šiemet tesugalvojo žvilgančiais popierėliais apkaišyti vasarą vazonuose susodintas tujas.

(Plačiau...)

Turizmas – vienintelė priemonė rajono ekonomikai skatinti (0)

Atrodo, kad Europos Sąjungos paramos lėšos išleidžiamos taip pat lengvai, kaip ir gaunamos. Naudodamasi proga savivaldybė vieną po kitos užsako galimybių studijas ir bent jau kol kas krauna jas stalčiun. Tiek naudos tikriausiai tebus ir iš dar vieno, penktadienį būreliui valdininkų ir verslininkų pristatyto, dokumento.

(Plačiau...)

Hiphoperis kūrybą skiria išsiilgtai gimtinei (video) (0)

Londone gyvenančio jurbarkiečio Vaidoto Benderio-Waidūzo balsas vis garsiau girdimas tiek Lietuvos, tiek Anglijos hiphopo pasaulyje. Likimo atsitiktinai su garsiais reperiais suvesto Vaidoto kūriniai skamba ir draugų rate, ir radio eteryje. Lietuva jurbarkiečio vardą turėtų išgirsti ir skambant raudonplaukės atlikėjos Lauritos kūrybai, kurios dalis bus įrašyta kartu su Vaidotu.

(Plačiau...)

Seniūnas prie vairo sėdo girtas (19)

Trečiadienio kelionė Skirsnemunės seniūnui Vladui Vainauskiui įsimins ilgam. Už tai, kad namo tarnybiniu automobiliu važiavo girtas, jam teks sumokėti tūkstantinę baudą ir atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu.

(Plačiau...)

Senąją Veliuoną pakeitę darbai sulaukė įvertinimo (0)

Lapkričio 14 d. Palangoje apdovanoti geriausi Vakarų Lietuvoje įgyvendinti projektai pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamas Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemones. Net 25 gyvenvietes, kurios Europos Sąjungos paramos fondų lėšomis įgyvendino projektus, nurungė Veliuona. Projektas „Veliuonos miestelio kompleksinis sutvarkymas“ įvertintas antrąją vieta ir nusileido tik tauragiškiams.

(Plačiau...)

Savivaldybės lėktuvas – be sparnų ir sraigto (2)

Daugiau nei prieš penkerius metus į Jurbarką atskraidintas nurašytas Krašto apsaugos pajėgų lėktuvas „Wilga 35A“ jau seniai ir, atrodo, ilgam įkalintas Jurbarko aeroklubo garaže. Kilti padangėn lėktuvui trukdo ne tik gedimas, bet ir aeroklubą užklupusi krizė bei nesantaika su užnemunės skraidymo mėgėjais.

(Plačiau...)

Miesto šiukšlintojai tuština seniūnijos kišenę (0)

Šešiasdešimt tūkstančių litų per metus – tiek Jurbarko miesto seniūnijai kasmet kainuoja stambiagabarites buitines atliekas kur papuola mėtantys gyventojai. Jurbarkiečiams nerūpi nei gresiančios didelės baudos, nei tai, kad seniūnija pinigus galėtų išleisti kur kas naudingiau.

(Plačiau...)

Investicijų kviesliai renka lazdą šlubai ekonomikai (5)

Rajono verslo laivas skęsta – tokia išvada peršasi išklausius Investicijų galimybių studiją savivaldybei rengiančios įmonės „Baltic Business Salutions“ projektų vadovo Donato Bakučio pristatytą rajono ekonomikos apžvalgą. Įdomiausia, kad gelbėtojo vaidmuo ir vėl numatomas turizmui, kuris per pastaruosius metus Jurbarke, tyrėjo duomenimis, jau baigia sunykti.

(Plačiau...)

Didžiausia parama – vaikų ugdymo įstaigoms (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija išdalijo biudžetinėms, viešosioms įstaigoms ir visuomeninėms organizacijoms bei partijoms gyventojų skirtą paramą. Jurbarkiečiai 2 proc. 2013 metais sumokėtų mokesčių skyrė 185 organizacijoms, joms bus pervesta 286113 Lt.

(Plačiau...)

Tarptautinio pripažinimo žygeiviai siekė ne tik dėl prestižo (0)

Lietuvos žygeivių festivalis, kasmet rugpjūčio pradžioje į Jurbarką sutraukiantis kelis šimtus turistų, sulaukė tarptautinio pripažinimo. Festivalį organizuojanti Pėsčiųjų žygių asociacija (PŽA) tapo Tarptautinės žygių lygos (International Marching League Walking Association) nare. Tai patvirtinta Pietų Korėjoje vykusiame visuotiniame susirinkime. Jame dalyvavo Vytenis Genys, kuris yra Lietuvos PŽA viešųjų ir tarptautinių ryšių atstovas. Sugrįžęs jis pasidalijo mintimis apie tai, ką Jurbarkas gali laimėti iš PŽA narystės pasaulinėje organizacijoje.

(Plačiau...)

Į mokyklos suolą – dėl lengvatų ir pašalpų (0)

Principas „mokytis visą gyvenimą“ vieniems reiškia būtinybę tobulėti, kitiems – galimybę piktnaudžiauti valstybės suteikiamomis lengvatomis. Pastarieji atrado profesines mokyklas, lanksčiai prisitaikančias prie suaugusių moksleivių poreikių ir dėl to nereikalaujančias lankyti net profesinio rengimo pamokų.

(Plačiau...)

Senųjų kapinių skaudulys – sudegusi kaimo šventovė (0)

Tarsi vėjo plaikstoma žvakės liepsna tįsta vėlyvo rudens šešėliai – nuo antkapių, kryžių, žvakių ir šalčio stingdomų gėlių žiedų. Kuo žemiau saulė, tuo giliau į širdį skverbiasi ilgesys, priartinantis prie nebūtin išėjusių artimųjų – ir supratimas, kad anksčiau ar vėliau visi atsidursime ten, kur susitinka gyvųjų ir mirusiųjų pasauliai.

(Plačiau...)

Netekome Angelės Orlovskytės (0)

Ir štai staiga – Žmogaus šalia jau nebėra.
Mirtis neklausia – ar pabaigti darbai, ar atsisveikinta,
ar spėta viską padaryt ir pamatyt.
Tiesiog Žmogus išeina...
Draugus, kolegas, šeimą palieka spengiančioje tyloje.
Tas praradimo jausmas, ilgesys ir tuštuma – tarsi gili, negyjanti žaizda...
Lig pat širdies... Ilgam.

(Plačiau...)

Reido rezultatai pribloškė pareigūnus (0)

Trečiadienį Jurbarko r. policijos komisariato pareigūnai ir ugniagesiai surengė reidą, per kurį tikrino gesintuvus automobiliuose.

(Plačiau...)

Vaikų palatą suremontavo „Maxima“ (0)

Prieš metus startavęs pilietinis labdaros projektas „Mano svajonė“, kurio tikslas – suremontuoti Jurbarko ligoninės Vaikų ligų skyriaus palatas, tęsiasi. Dar vieną mažiesiems ligoniukams skirtą palatą suremontavo „Maxima“ ir penktadienį bendrovės atstovai atvyko į iškilmingą palatos atidarymą.

(Plačiau...)

Prasidės šildymo sezonas (0)

Ketvirtadienį, spalio 23 d., Jurbarke oficialiai prasidės šildymo sezonas. Šią datą įsakymu numatė Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorius Petras Vainauskas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook