Aktualijos

Aktualijos

Spręsti miesto problemų Jurbarkų bendruomenė nenori (nuotraukos) (9)

Savivaldybės numatomas rajono ugdymo ir švietimo įstaigų pertvarkos planas sukėlė aštrias bendruomenių diskusijas. Nors politikai ir valdininkai prašo žvelgti plačiau ir ieškoti visam rajonui reikalingų sprendimų, gyventojai iš paskutiniųjų gina esamas mokyklas ir darželius. Su numatomomis permainomis nesutinka ir Jurbarkų darželio-mokyklos bendruomenė.

(Plačiau...)

Administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtintas Leonas Greičius (16)

Ketvirtadienį Jurbarko r. savivaldybės administracijos taryba administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtino socialdemokratų darbo partijos narį Leoną Greičių. Po aštrių ginčų politikai visiškai jokios patirties valstybiniame sektoriuje neturinčiam kandidatui suteikė pasitikėjimo kreditą.

Balsavime dalyvavo 23 tarybos nariai: už 13, prieš 9. Vienas balsavimo biliutenis pripažintas negaliojančiu.

(Plačiau...)

Apdovanojimas – už pagarbą kalbai, kuri vienija žmones (0)

Vakar Vilniuje, Lietuvių kalbos dienų renginyje Lietuvos mokslų akademijoje, jurbarkietei Aldonai Pauliukaitienei įteiktas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimas – skulptūrėlė „Sraigė“ ir diplomas. Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyriaus įkūrėja ir ilgametė savivaldybės kalbos tvarkytoja pagerbta už lietuvių kalbos puoselėjimą, kalbos populiarinamąją veiklą, telkiančią ir vienijančią Jurbarko krašto žmones.

(Plačiau...)

Lietuvoje nustatytas pirmas koronaviruso atvejis, miesto gimnazijoje - nerimas (1)

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuvoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis. Į ligoninę Šiauliuose paguldyta 39-erių moteris, jos šeimos nariai stebimi. Susirgusioji užsikrėtė viešėdama Italijoje, Veronoje. Į Lietuvą ji grįžo vasario 24-ąją.

(Plačiau...)

Prokurorai skųs teismo sprendimą dėl merginą daužiusio ir prievartavusio jurbarkiečio (1)

Išnagrinėjus ketvirtadienį paskelbto Tauragės apylinkės teismo nuosprendžio motyvus dėl 2019 m. gegužės 26 dienos įvykių kaimo turizmo sodyboje Tauragės rajone, Klaipėdos apygardos prokuratūroje priimtas sprendimas jį skųsti apeliacine tvarka.

(Plačiau...)

Merginą daužęs ir prievartavęs kovotojas už grotų nekeliaus (nuotraukos) (20)

Vasario 27-ąją Tauragės apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis nepilnametę merginą žiauriai sudaužiusiam ir seksualiai prievartavusiam jurbarkiečiui M. I. Teismas vyrui skyrė trejus metus ir keturis mėnesius įkalinimo bausmę atidedant trejiems metams. Po trejų metų teismas spręs, ar buvęs sportininkas pasimokė, ar vis tik jį reikia uždaryti į įkalinimo įstaigą.

(Plačiau...)

Gerosios bakterijos: ko apie jas dar nežinojote? (0)

Daugelis puikiai žino, kad gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, yra labai reikalingos mūsų organizmui; padeda palaikyti normalų virškinimą bei sklandžią žarnyno veiklą; didina atsparumą įvairioms ligoms ir t.t. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima pateikti tikrai ne vieną įdomų faktą, apie kurio egzistavimą daugelis net ir nežino. Tad, kuo mus gali nustebinti gerosios bakterijos?

(Plačiau...)

Tyrimas: Jurbarkas - tarp mažiausiai reikalingų mokytojų turinčių rajonų (1)

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad šiuo metu Lietuvoje trūksta daugiau nei 350 privalomų dalykų mokytojų ir 504 pedagoginės pagalbos specialistų, o po 3–5 metų, jei nebus imtasi papildomų priemonių, poreikis išaugs 5 kartus. Mokyklų vadovų ir pedagogų apklausa taip pat patvirtino, kad jų gaunamas vidutinis atlyginimas yra dvigubai mažesnis nei tikimasi ir žemesnis nei visame šalies ūkyje. Tyrime iš viso buvo apklausti 929 mokyklų direktoriai ir 2588 mokytojai iš 59 šalies savivaldybių.

(Plačiau...)

Įstaiga auga drauge su darbuotojais (0)

Sausio 29 d. suėjo penkeri metai, kai buvo įsteigta VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“. Visus šiuos metus įstaigai vadovaujanti Audronė Balčiūnienė paminėti šią progą vasario 11 d. į Jurbarko kultūros centrą sukvietė darbuotojus, pasveikinti atvyko savivaldybės vadovai, įstaigos draugai ir partneriai.

(Plačiau...)

Nauja muziejaus edukacija – apie skulptūros meną ir technologijas (0)

Vinco Grybo memorialinis muziejus pristatė įgyvendintą projektą „Skulptūros atliejimas. Aišku kaip 2x2“. Projekto rezultatas – nauja edukacinė ekspozicija ir filmuota medžiaga, muziejaus lankytojams padėsianti susipažinti su bronzinės skulptūros liejimo technologija, kurią taikė ir Jurbarke gyvenęs ir kūręs skulptorius V. Grybas.

(Plačiau...)

Pramoninio rajono ateičiai būtinas verslininkų ir valdžios sutarimas (0)

Sausio pabaigoje į susitikimą savivaldybėje buvo kviečiami miesto verslininkai, ypač tie, kurių įmonės veikia vadinamajame pramoniniame Jurbarko rajone. Atsiradus realiai galimybei gauti apie 1 mln. Eur šiam rajonui plėsti, norėta pasitarti, kokius darbus pirmiausia derėtų atlikti, kad ši vieta taptų patraukli investuotojams ir patogi čia veikiančioms įmonėms.

(Plačiau...)

18 metų jurbarkiečio nužudymas: abu įtariamieji – pakaltinami, 14-metė verčia kaltę 17-mečiui (2)

Teisėsaugą pasiekė psichiatrinės ekspertizės išvados 18-mečio jurbarkiečio nužudymo byloje – nustatyta, kad abu įtariamieji, 17-metis ir 14 metų mergina, yra pakaltinami ir gali stoti prieš teismą. Artimiausiu metu jų dar laukia papildomos apklausos.

(Plačiau...)

Dėl priešmokyklinukų galvos susisuko net specialistams (8)

Vienos atkaklios mamos pretenzijos dėl netinkamai teikiamų priešmokyklinio ugdymo paslaugų išjudino visą švietimo bendruomenę ir iškėlė įvairių klausimų, reikalaujančių įsigilinti į galiojančius įstatymus bei kantrybės juos išaiškinant tėvams.

(Plačiau...)

Jurbarko vicemeras apie smurtą sporto klube: „Treneriui pačiam reikia pagalbos“ (video) (5)

„Pantera“ – ar taip pavadintas kovos menų klubas Jurbarke netampa smurtautojų kalve? To klausia jurbarkiečiai, kilus naujam skandalui: pirmą kartą į treniruotę atėjusiam dvylikamečiui rūbinėje sulaužytas krūtinkaulis.

(Plačiau...)

Supratau: kovojame ne su ligomis, o su simptomais (2)

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje įvykdoma savižudybė, vadinasi, per dieną pasaulis netenka 2160 žmonių. Daugiau nei pusę savižudybių įvykdo žmonės, kenčiantys nuo vieno dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų – depresijos. PSO prognozavo, jog iki 2020 metų depresija bus labiausiai paplitusi liga, kuri paveikė jau daugiau nei 350 milijonų žmonių visame pasaulyje.

Apie tai, ką reiškia sirgti depresija bei koks ilgas ir sunkus ligos kelias, pasakoja stand-up komikas Airidas Jankus.

(Plačiau...)

„Krištolinė lelija“ – už savo valstybės kūrimą (1)

Švenčiant Valstybės atkūrimo dieną galbūt ne vienam kyla klausimas: o kas man yra mano valstybė? Paprasčiau ir be pompastikos atsakytume į šį klausimą galvodami apie žmones. Apie signatarus, apie nepriklausomybės kovų ir laisvės gynėjus – amžina pagarba jiems, apie mokslininkus, sportininkus, menininkus, per kuriuos pasaulis mūsų mažos Lietuvos vardą išgirsta iš gražiosios pusės.

Bet ne tik apie juos, pažįstamus dažniausiai tik iš tolo, o ir apie tuos, kurie šalia – gyvena, dirba ir kuria mūsų bendrą valstybę. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse kalbėjomės su gydytoja odontologe Aušrine Meškauskiene apie šeimą, namus, savo miestą ir savo valstybę.

Vasario 16-osios šventiniame renginyje Jurbarko kultūros centre Aušrinei bus įteiktas Jurbarko r. savivaldybės Padėkos dienos apdovanojimas „Krištolinė lelija“.

(Plačiau...)

Vaiko treniruotė baigėsi sulaužytu krūtinkauliu (7)

Sumuštas, sulaužytu krūtinkauliu ir paliktas vienas gulėti ant žemės. Taip dvylikamečiui baigėsi pirmoji treniruotė „Panteros“ kovos menų klube. Berniuką sumušė metais vyresnis klubo auklėtinis, dėl smurto jau turėjęs reikalų su policija.

(Plačiau...)

Globotiniai iš Skalvijos namų sprunka kas savaitę (5)

Jurbarko r. policija, vaikydamasi pernai iš Skalvijos namų pabėgusius globotinius, vykdė net 85 paieškas. Buvo pradėta 40 paieškos bylų, kitais atvejais pabėgėlius pavyko greitai surasti arba patys vaikai grįžo į globos namus. Oficiali statistika aiški – paaugliai sprunka, kada tik įsigeidę, o veiksmingų priemonių jiems sutramdyti nėra.

(Plačiau...)

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu (0)

Dar keli amžiai prieš Kristų egzistavusios Aleksandrijos medicinos mokyklos įkūrėjas gydytojas Herofilas įvardijo vieną pagrindinių vaistų vartojimo principų – „vaistai patys savaime nieko verti, tik tinkamai paciento vartojami vaistai tampa dievų rankomis“. Šių dienų situaciją Lietuvoje ir pasaulyje puikiai įvardija žodžiai: „Vaistas vartojamas ne dėl to, kad nebūtų blogai, bet dėl to, kad būtų gera“.

Apie tai, kokie yra perteklinio vaistų vartojimo padariniai ir kaip to išvengti, pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas, gydytojas anesteziologas-reanimatologas Robertas Badaras.

(Plačiau...)

Krizių centrą ištiko... krizė (3)

Nuo sausio 1 d. nebeveikia VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ Eržvilko krizių centras. Uždaryti jį leido rajono savivaldybės taryba. Tačiau uždarius vieną, kito neatsirado, nors intensyvi krizių įveikimo paslauga rajone reikalinga. Deja, praėjusių metų gruodžio pradžioje paskelbtas konkursas šiai paslaugai teikti įstrigo finišo tiesiojoje – pirkimo procedūros nutrauktos dėl esminių konkurso sąlygų pakeitimo.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook