18 metų jurbarkiečio nužudymas: abu įtariamieji – pakaltinami,...

18 metų jurbarkiečio nužudymas: abu įtariamieji – pakaltinami, 14-metė verčia kaltę 17-mečiui (2)

2020-02-19

Teisėsaugą pasiekė psichiatrinės ekspertizės išvados 18-mečio jurbarkiečio nužudymo byloje – nustatyta, kad abu įtariamieji, 17-metis ir 14 metų mergina, yra pakaltinami ir gali stoti prieš teismą. Artimiausiu metu jų dar laukia papildomos apklausos.

Pirmadienį (vasario 17 d.) pas nužudyto Nojaus motiną Ireną Vaškevičiūtę apsilankę policijos pareigūnai grąžino sūnaus daiktus, kuriuos savo kaimynų valdoje buvo paslėpęs žudikas – kuprinę ir akinius.

Moteris nekantriai laukia žinių apie tyrimo eigą, tačiau pareigūnai kol kas nėra kalbūs. Tyrimui vadovaujantis Kauno prokuroras Tomas Stelionis mįslingai užsiminė naujienų portalui lrytas.lt, jog byla nėra tokia paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Visas abejones turėtų pašalinti paskutinės įtariamųjų apklausos, kurios įvyks per artimiausias 2-3 savaites. Tada taps aišku, ar galutinius įtarimus žmogžudyste tikslinga reikšti abiem paaugliams.

17-metis šiuo metu yra suimtas, o jo bendrininkei skirta švelnesnė kardomoji priemonė, elektroninė apykojė. Portalo žiniomis, 14-metė verčia kaltę ant paauglio, tačiau ir pas ją buvo aptikti svarūs įkalčiai – pavyzdžiui, SMS žinutės draugei, kuriose jis klausė, kur būtų galima paslėpti kūną. Bičiulė paprašė atsiųsti nuotrauką: „Parodyk, kur tu jį patvarkei“.

Neatmetama, jog savo draugą 17-metis nužudė sukurstytas paauglės. Tyrėjų žinomis, paauglė buvo įsimylėjusi ketveriais metais vyresnį Nojų, tačiau jausmai buvo be atsako – jaunuolis draugavo su kita mergina. O 17 metų vaikinas buvo neabejingas 14-metei.

Praėjusių metų gegužės 9-ąją visi trys nuėjo į apleistą darželį Žemaitės gatvėje, kur tarp jų, įtariama, kilo audringas ginčas. Šioje vietoje jie rinkdavosi ir anksčiau.

Nepilnamečiui buvo smogta peiliu į kaklą – nuo dūrio jis mirė, o kūną paaugliai suvyniojo į kilimą ir paslėpė nebeveikiančiame darželyje tarp statybinių nuolaužų. Palaikai buvo rasti po dviejų savaičių.

17-metis su pareigūnais nebuvo atviras. Jis nusprendė neduoti išsamesnių parodymų, nei patvirtindamas, nei paneigdamas savo kaltės.

Per kratas kriminalistams pavyko rasti peilį, tačiau ne įtariamojo namuose, o netoliese esančiame pažįstamų žmonių valdoje. Žmogžudystės įnagį jis ten numetė slapta nuo šeimininkų. Išaiškėjo, kad 17-metis mėgdavo nešiotis peilius, juos netgi kolekcionavo. Kaimynų sklype buvo paslėpti ir Nojaus daiktai – rūbai, kuprinė, akiniai.

Nojus ir metais už jį jaunesnis draugas buvo laikomi neišskiriamais draugais – kartu lankė Jurbarko Naujamiesčio progimnaziją, ją baigę tęsė mokslus Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje.

Automobilių meistru ketinęs dirbti 18-metis nekėlė problemų nei namuose, nei mokykloje – nesiveldavo į paauglių konfliktus, buvo mandagus, drausmingas. Pas Nojų į svečius dažnai ateidavęs 17-metis taip pat atrodė padorus vaikinas.

Įtariamieji žudikai yra kilę iš tvarkingų šeimų, o 17-metis net buvo policijos rėmėju. Tiesa, iš rėmėjų sąrašo jis buvo išmestas likus mėnesiui iki nužudymo, kai įsivėlė į gatvės muštynes.

I. Vaškevičiūtė tvirtino iš įtariamųjų šeimų iki šiol nesulaukusi atsiprašymo žodžių. Įtariamojo mama su šeima neseniai išsikėlė iš Jurbarko.

Vygantas Trainys« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook