Administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtintas Leonas G...

Administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtintas Leonas Greičius (16)

2020-03-05

Ketvirtadienį Jurbarko r. savivaldybės administracijos taryba administracijos direktoriaus pavaduotoju patvirtino socialdemokratų darbo partijos narį Leoną Greičių. Po aštrių ginčų politikai visiškai jokios patirties valstybiniame sektoriuje neturinčiam kandidatui suteikė pasitikėjimo kreditą.

Balsavime dalyvavo 23 tarybos nariai: už 13, prieš 9. Vienas balsavimo biliutenis pripažintas negaliojančiu.

Kandidatas tarybos nariams buvo pristatytas vos prieš porą dienų – kovo 3-ąją. Tai padaryta kartu su žinute – laikas naujiems vėjams. Ar posakis, kad nauja šluota geria šluoja, tinka – parodys laikas. Kol kas tik aišku, kad 25-erių naujasis pavaduotojas neturi jokios darbo patirties, kuri būtų susijusi su savivaldybės valdymu.

2017-aisiais vyras baigė Statybų technologijos specialybės mokslus Kauno technologijos universitete. Pernai toje pačioje aukštojoje mokykloje apsigynė magistro laipsnį studijų programoje Darnūs ir energetiškai efektyvūs pastatai.

Moka anglų kalbą.

Rajono bendruomenei L. Greičius žinomas ne dėl nuveiktų darbų politikoje, o dėl polinkio muzikai. Vyras yra žinomas bandonininkas.

Į politiką eržvilkiškis L. Greičius bandė žengti per 2019-aisiais vykusius savivaldybių tarybų rinkimus. Tačiau rinkėjai pasitikėjimo socialdemokratų darbo partijos nariu neparodė – į tarybą jis nebuvo išrinktas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo vieta ilgai buvo tuščia. Ši pozicija priklausė keturias vietas rajono valdančiojoje koalicijoje turintiems konservatoriams. Joje dalį praeitos ir dalį šios kadencijos dirbo buvęs konservatorius Darius Juodaitis. Šis politikas kartu su tuometine administracijos direktore, socialdemokrate Vida Rekešiene pareigų neteko kilus Naujamiesčio stadiono skandalui.

Po „ŠVIESOS“ parengtų publikacijų apie tai, kad galimai buvo klastojami dokumentai ir dėl to atsirado sąlygos sukčiauti, ir viskas baigėsi stadioną stačiusios įmonės bankrotu ir pradingusiais maždaug dviem šimtais tūkstančių mokesčių mokėtojų eurų, tiek D. Juodaitis, tiek V. Rekešienė neteko pareigų. Abu politikai sustabdė savo narystes partijose.

Dėl šios istorijos Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą, o buvusių savivaldybė vadovų, kaip ir dar keleto istorijos dalyvių, laukia teismas.

Po minėto skandalo  jiems priklausiusio administracijos direktoriaus posto atsisakė ir Jurbarko socialdemokratai. Po ilgų svarstymų jie į šias pareigas pasiūlė nepartinį, tačiau itin artimais ryšiais su konservatoriais susijusį Raimundą Bastį.

Konservatoriai taip pat išlaikė vicemero postą, kurį užima į Seimą rudenį kandidatuosiantis Daivaras Rybakovas.

Rajono piniginėje žiojėja 183 tūkstančių skylė 

Taryba atleido administracijos direktorę Vidą Rekešienę ir jos pavaduotoją Darių Juodaitį (vaizdo įrašas)

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook