Apdovanojimas – už pagarbą kalbai, kuri vienija žmones

Apdovanojimas – už pagarbą kalbai, kuri vienija žmones (0)

2020-02-29

Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyriaus įkūrėjai ir ilgametei savivaldybės kalbos tvarkytojai Aldonai Pauliukaitienei, kurią apdovanojimu pagerbė Valstybinė lietuvių kalbos komisija, neramu dėl žemai nuleistos raštingumo kartelės. D. Karopčikienės nuotr

Vakar Vilniuje, Lietuvių kalbos dienų renginyje Lietuvos mokslų akademijoje, jurbarkietei Aldonai Pauliukaitienei įteiktas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimas – skulptūrėlė „Sraigė“ ir diplomas. Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyriaus įkūrėja ir ilgametė savivaldybės kalbos tvarkytoja pagerbta už lietuvių kalbos puoselėjimą, kalbos populiarinamąją veiklą, telkiančią ir vienijančią Jurbarko krašto žmones.

Gyvenimas su kalba

Pasak A. Pauliukaitienės, kurios visas darbinis gyvenimas prabėgo su kalba, negali būti nei labai optimistas, nei pesimistas – mūsų kalbos vartojimas ir likimas priklauso nuo žmogaus.

„Nelygu žmogus, ir jo kalba nelygu. Vienokie reikalavimai valstybės tarnautojui, kitokie – mūsų kasdienės kalbos vartotojui. Jo juk niekas nevaržo ir neriboja! Bet jei įprastum kasdien su taisyklingom formom verstis, būtų lengviau ir visur kitur“, – sako Aldona.

Tačiau dėl akivaizdaus lietuvių raštingumo nuosmukio jai skauda širdį: „Kiek dabar girdžiu, bene didžiausios problemos, atrodo, mokyklose glūdi – mokinių raštingumas. Kartelė nuleista žemai. Tik nedidelė dalis bus dirbantys valstybės tarnyboje, ir jiems bus keliami ypatingi reikalavimai, bet gaila visų kitų žmonių, kurie moko ir auklėja savo vaikus.“

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook