Ar problemas kelia tik „probleminiai vilkai“?

Ar problemas kelia tik „probleminiai vilkai“? (2)

2020-06-17

Mokslininkų ir specialistų vertinimu dabar Lietuvoje galėtų būti nuo 1 iki 1,5 tūkst. vilkų. Tai žymiai daugiau, negu skelbia oficialioji statistika. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato nuotr.

„Kur tie jūsų medžiotojai, ką jie veikia? Vilkai jau net dieną kieme nutvėrė šuniuką! – tai piktas kantrybės netekusio gyventojo skambutis Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriui. Tokie ir panašūs priekaištai skyrių pasiekia vis dažniau. Dėl vilkų padarytų nuostolių apmaudo ir pagiežos strėlės nuolat kreipiamos į rajono medžiotojų pusę. O kaip yra iš tikrųjų?

Pateikti duomenys sukėlė abejonių

Vos tik šį pavasarį vieno Eržvilko seniūnijos kaimo gyventojas avis išginė į aptvarą prie pat namų ir paliko per naktį, rytą kelios buvo sudraskytos – įsisuko vilkai.

Suprantama, jie neatbėgo iš kažkur „tiesiu taikymu“, o aplink sodybas slampinėja kas naktį. Kasmet sparčiai gausėjanti vilkų populiacija kelia problemų gyvulių augintojams ir ne tik jiems.

Per paskutinę apskaitą prieš šešerius ar septynerius metus tiksliai suskaičiavome Jurbarko rajone buvusius vilkus, nes tą žiemą buvo sniego ir aiškiai matėme pėdsakus. Vėliau apskaitos nebuvo daromos, nes tam nebuvo meteorologinių sąlygų.

Tuomet dirbau Jurbarko miškų urėdu. O girininkai, eiguliai, medžiotojai, miškininkystės žmonės maždaug žino, kur laikosi vilkai, kaip jie migruoja.

Tuomet daug kruopštaus, daugelio žmonių reikalaujančius tyrimus atlikome du kartus su savaitės pertrauka. Abu sykius duomenys praktiškai sutapo.

Tiesa, per tą laiką pasieniečių kameros užfiksavo, kad į mūsų miškus ledu per Nemuną iš Kaliningrado srities atėjo aštuoni vilkai, po kelių dienų išėjo. Jų neįskaičiavome.

Tuomet nustatėme, kad vien rajono teritorijoje gyveno 32 mūsiškiai vilkai. Duomenis perdavėme.

Vėliau žiūriu į respublikinę apskaitos suvestinę ir savo akimis netikiu – „diplomatiškai“ parašyta, kad visoje Tauragės apskrityje esą ne mažiau 23 vilkų.

Vienas žinomas gamtininkas papriekaištavo tuometiniam aplinkos ministrui dėl tokio sąžiningai atliktos apskaitos klastojimo.

„Kas ministras – tu ar aš? Jeigu parašyta 23, vadinasi, tiek ir yra!” – išgirdo atsakymą. Oficialiai pateikti duomenys skelbė, kad tuomet Lietuvoje iš viso buvo, vėlgi – ne mažiau (!), 292 vilkai. Vėliau apskaitos nebuvo daromos, nes tam nebuvo meterologinių sąlygų.

Tuo tarpu specialistų vertinimu, tuomet vilkų buvo mažiausiai 500.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją

Faustas BAKYS Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus medžioklės žinovas« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook