Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Atidarytas Paulių vienuolynas

Atidarytas Paulių vienuolynas (1)

2017-09-28

L. Lukošiūtės nuotr.

Rugsėjo 26 d. Paulių kaime oficialiai atidarytas Šv. Pranciškaus Asyžiečio Mažesniųjų brolių kapucinų vienuolynas. 

Dar kovo 10 d. šis vienuolynas, įrengtas buvusios Paulių mokyklos pastate, buvo pašventintas, o praėjusį antradienį jis pradėjo oficialiai veikti. Vienuolyno - gvardijonu (viršininku) paskirtas brolis Tomas Pilchas, anksčiau tas pačias pareigas ėjęs Kauno Petrašiūnų vienuolyne. Pauliuose gyvena dar du vienuoliai kapucinai – broliai Andžėjus Biniekas ir Vincentas Tamošauskas.

Į vienuolyno atidarymo iškilmes atvyko Krokuvos Mažesniųjų brolių kapucinų provincijolas br. Tomas Žakas bei bei kitų brolių iš Krokuvos provincijos, kuriai priskirta ir Lietuvos kapucinų viceprovincija.

Į Lietuvą kapucinai iš Lenkijos atvyko tik XX a. pradžioje, po Pirmojo pasaulinio karo, įsitvirtino ir darbavosi Plungėje, 1935 m. jiems buvo atiduota Kauno Petrašiūnų bažnyčia. Sovietmečiu kapucinai Lietuvoje veikė pogrindyje, o atgavus nepriklausomybę kardinolas Vincentas Sladkevičius pakvietė juos į Dotnuvą, kur vienuolyną atkūrė Tėvas Stanislovas (Algirdas Mykolas Dobrovolskis),  vėliau kapucinams sugrąžinta ir Petrašiūnų bažnyčia. 

Buvę Paulių mokyklos pastatai kapucinams perduoti 2011 m. kaip kompensacija už nusavintą jų turtą Plungėje. Netrukus vienuoliai Pauliuose įsteigė reabilitacijos centrą nuo priklausomybių kenčiantiems žmonėms, kuriame nuolat gyvena keliolika reabilitantų. Broliai kapucinai į dvasingas veiklas įtraukia ir pasauliečius – Paulių vienuolyne veda rekolekcijas, prima piligrimus, čia rengiamos šeimų stovyklos bei jaunimo muzikos festivaliai.

Vienuolyno atidarymo šv. Mišiose rugsėjo 26 d. dalyvavo ir Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius ir vyresnysis tyrėjas Ramūnas Budrius.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook