Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Autobusiukas – prasmingam ir patogesniam gyvenimui

Autobusiukas – prasmingam ir patogesniam gyvenimui (0)

2017-11-21

Praėjusią savaitę į susirinkimą suėję Jurbarko r. neįgaliųjų draugijos tarybos nariai buvo džiugios nuotaikos – mėnesio pradžioje gautas neįgaliesiems pritaikytas autobusiukas buvo patikrintas techninės apžiūros specialistų, aprūpintas naujomis padangomis ir akumuliatoriumi. Laukė smagus darbas – planuoti, kaip autobusiukas bus naudojamas.

Nuogąstavimai nepasiteisino

Prieš mėnesį „Šviesoje“ rašėme, kad Jurbarko r. neįgaliųjų draugija tikėjosi perimti iš sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Jurbarko viltis“ autobusiuką „Mercedes Benz Sprinter“, kurį pastarajai organizacijai pasidarė sunku išlaikyti. Tada „Jurbarko vilties“ vadovė Regina Andriuškienė tikino, kad autobusas tuoj pareikalaus rimto remonto, lenda rūdys, reikia pirkti padangas.

Išgirdusi apie ne itin gerą autobuso būklę, išsigando ir neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vida Pieniutienė. „Jei autobusas bus blogos būklės, neimsime“, – tada sakė ji.

Į žinias apie autobusą reagavo ir savivaldybės administracija. Buvo sudaryta komisija, kuri turėjo įvertinti perduodamą automobilį. Laimei, R. Andriuškienė, kalbėdama apie autobusą, spalvas kiek sutirštino. 2004 m. „Jurbarko vilties“ gautas ir iki šiol naudotas „Mercedes Benz“ buvo puikios būklės.

„Autobusas labai geras. Savivaldybė nupirko padangas ir akumuliatorių. Ką tik atlikome techninę apžiūrą, paženklinome pagal visus reikalavimus. Dabar jau visur važiuosime!“ – džiaugiasi V. Pieniutienė. Ji patikino, kad savivaldybės vadovai pažadėjo padėti išlaikyti transporto priemonę. Jurbarko neįgaliųjų draugijai autobusas valdyti ir naudoti pasitikėjimo teise perduotas penkeriems metams.

Ir pramogoms, ir pagalbai

500 narių vienijanti draugija iki šiol neturėjo jokios transporto priemonės. Keliaudavo asmeniniais automobiliais, nuomodavo. Sudėtingiausia buvo į renginius ar gydymo įstaigas atvežti vežimėliuose sėdinčius neįgaliuosius. „Dabar galėsime ne tik savus žmones atsivežti, bet ir visiems sunkiai judantiems ir kitokią negalią turintiems rajono gyventojams pasiūlyti pavežėjimo paslaugą“, – sako draugijos pirmininkė.

V. Pieniutienė tikina, kad svarbių sprendimų niekada nepriima viena – tam nuolat renkasi vienuolikos žmonių draugijos taryba.

Beveik kiekviena seniūnija turi atstovą taryboje, kuris rūpinasi savo krašto žmonių reikalais, organizuoja renginius, teikia pagalbą vietoje. „Galėsime bet kada seniūnijų gyventojus nuvežti į ligonines ar kitas įstaigas“, – sako palengvėjusiu gyvenimu patenkinti neįgalieji. Jie džiaugiasi, kad ir seniūnai supranta neįgaliųjų problemas ir talkina rengiant šventes ar iškilus problemų.

Keliauti mėgstantiems draugijos nariams dabar tą daryti bus kur kas paprasčiau. Jau suplanuota kelionė į Birštoną, kur tarybos nariai vyks semtis patirties, konsultuotis, kur dar būtų galima panaudoti gautą transporto priemonę. Vėliau planuoja išvykas į koncertus, spektaklius, ekskursijas.

Gaudama autobusą Jurbarko neįgaliųjų draugija prisiėmė įsipareigojimą pasidalyti ligonių pavežėjimo dializės procedūroms naštą su VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“.

Naująjį autobusą vairuos draugijos narys Jonas Kvietkus. Kol kas vyras dirbs visuomeniniais pagrindais, bet vėliau V. Pieniutienė tikisi, kad galės jam šiek tiek sumokėti, nes vienas vykdomų projektų leidžia įdarbinti vairuotoją ketvirčiu etato.

Gyvena aktyviai

Ką veikia Jurbarko neįgalieji? „Mes tiek turime veiklų, kad tik spėk suktis“, – vienu balsu tvirtina draugijos nariai. Net neturėdami savo automobilio jurbarkiškiai apkeliavo aplinkinius rajonus, lankėsi Lenkijoje, Vokietijoje, keliavo į Stokholmą.

Jurbarkiečiai palaiko ryšius su kitomis draugijomis, todėl ir patys keliauja ir svečius priima iš Birštono, Raseinių, Tauragės, Pagėgių, Šilutės, Šakių. Kiekvieną vasarą vyksta poilsiauti į pajūrį – apie 50 pigesnių kelialapių į Šventąją parūpina respublikinė neįgaliųjų draugija. Kasmet po 15-20 jurbarkiečių labai pigiai ilsisi ir Nidoje.

Draugijos nariai dažnai vyksta ir į koncertus. „Mes gauname lengvatinių bilietų, tad visada naudojamės proga patirti kažką naujo. Labai patiko Liudo Mikalausko koncertas Kauno filharmonijoje, o gruodžio pradžioje iš savivaldybės, kaip ir kasmet, gausime 8 bilietus patiems aktyviausiems draugijos nariams į Vilniaus filharmonijoje vyksiantį koncertą“, – pasakoja V. Pieniutienė.

Gruodžio pradžioje laukia kelionė į Kaune vyksiantį populiariosios muzikos atlikėjų koncertą, o pirmąją žiemos dieną Jurbarke bus minima Neįgaliųjų diena – 11 val. bus aukojamos šv. Mišios Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje, o 12.30 val. – koncertas Jurbarko kultūros centre.

Draugijoje veikia rankdarbių būrelis, kuriam diriguoja Irma Kasparaitienė. Moterys čia ir mezga, ir neria, ir siuva, o rankdarbius arba parduoda ir uždirba medžiagoms, arba dovanoja. Dabar darbštuolės ruošia kalėdines dovanėles, kurios keliaus kaimuose gyvenantiems draugijos nariams. Prieš Kalėdas rengiamas pasibuvimas – šiemet, kai yra autobusas, bus daug lengviau atvežti į šventę, o negalintys atvažiuoti bus aplankyti namuose.

Buriasi neįgalieji ir į ansamblį „Draugystė“, kuriam vadovauja Valdas Žemaitis. Repeticijoms laiko negailintys ansambliečiai savo dainomis džiugina per neįgaliųjų renginius, kviečiami dalyvauti rajono šventėse.

Prasmingai ir aktyviai laiką leidžiantys neįgalieji į užklumpančias problemas stengiasi žiūrėti optimistiškai: „Problemas reikia stumti į šoną, į viską žiūrėti pozityviai. Paliekam bėdas namuose ir einame į renginius, užsiėmimus, šventes. Gaila, kad į organizaciją nenoriai jungiasi jauni žmonės, matyt, nenorėdami viešinti savo negalios. Mes ir norime gyvenimo džiaugsmu, pozityviu mąstymu ir pagalba dalyti su visais.“

Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook