Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Autostopininkai grįžo į Raudonę

Autostopininkai grįžo į Raudonę (0)

2019-06-04

Šeštadienį ir sekmadienį Lietuvos keliuose vyko autostopo varžybos „Baltija-Nemuno keliu". Kaip ir pernai, taip ir šiemet, tarpiniam finišui ir nakvynei autostopininkai pasirinko Raudonės pilį.

Varžybų rengėjai siekė paskatinti vairuotojus ir keliautojus labiau pasitikėti vieni kitais, nebijoti dalintis savo erdve ir daugiau bendrauti. Renginio dalyviai turėjo per dvi dienas aplankyti kuo daugiau punktų, susijusių su Nemunu ir jo intakais, ir surinkti kuo daugiau taškų keliaudami autostopu.

„Norime populiarinti autostopą Lietuvoje kaip patrauklų šalies pažinimo, asmenybės ugdymo ir tarpusavio pasitikėjimo stiprinimo būdą, kuris dažnai nepelnytai nuvertinamas. Autostopas gali pakeisti žmogaus gyvenimą: uždari ir nedrąsūs žmonės tampa bendraujantys, savarankiškesni ir labiau orientuoti į tikslą. Pakeleiviai praskaidrina kelionę ir vairuotojams. Be to, dalijantis automobiliu mažiau teršiama aplinka", - sakė vienas iš varžybų rengėjų, keliautojas Dainius Kinderis.

Organizatorius taip pat džiaugėsi, kad varžybos yra tapusios ilgalaike tradicija – šiemet į kelius keliauti pakeleivingais automobiliais autostopininkai pažiro 24-ąjį kartą. Dalyviai buvo prisisegę numerius, pagal kuriuos juos buvo lengva atpažinti kelyje.

Varžybose šiemet užsiregistravo daugiau, kaip 40 autostopininkų. Jauniausiam dalyviui - 20, vyriausiam - 47 metai.

Šeštadienį, startavę Vilniaus prieigose ir įveikę pirmąjį etapą, jie apsistojo Raudonės pilyje, kur kartu su Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centru dalyvavo keliautojų vakaronėje.

Sekmadienį laukė antrasis varžybų etapas.

„Džiaugiamės Jurbarko svetingumu, kad suteikė galimybę apsistoti pilyje. Dalis autostopininkų net nebuvo buvę šiame krašte ir turėjo galimybę pamatyti jo grožį. Todėl buvome numatę ir tašką, kurį autostopininkai turėjo aplankyti rajone – tai – Girdžių Gediminaičių stulpai. “, - sakė D. Kinderis.

Varžybas laimėjo moteriška, 13-uoju numeriu pažymėta pora- Rūta Čiapaitė ir Inesa Mateikė. Duetas į kelią išėjo su gėlėtais galvų papuošalais. Tokia taktika pasitvirtino – vairuotojai į spalvingas moteris atkreipė dėmesį ir mielai stojo jas pavėžėti.

„Atkreipti vairuotojų dėmesį – labai svarbu. Kartais žmonės tai daro itin kūrybingai. Pernai varžybas laimėjo pora, kuri mašinas stabdė vilkėdama tautiniais rūbais“, - sakė D. Kinderis.

Kur vyks jubiliejinės autostopo varžybos kitais metais – kol kas neaišku.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook