Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Autostopininkai į Raudonę žada grįžti

Autostopininkai į Raudonę žada grįžti (0)

2018-05-23

Septynios dešimtys autostopininkų iš Lietuvos, Ispanijos, Indijos, Korėjos ir Taivano savaitgalį grožėjosi mūsų rajonu ir nakvynei pasirinko Raudonės pilį. Tradicinėse varžybose „Baltija“ Vilniuje startavę autostopininkai per savaitgalį turėjo aplankyti įvairius objektus, kurių dalis buvo Jurbarko rajone.

Autostopo varžybas „Baltija“ organizuoja Vilniaus autostopininkų klubas. Daug kam neįprastas lenktynes organizatoriai šiemet surengė jau 23 kartą.

„Šiuo renginiu norime paskatinti Lietuvos gyventojus ir svečius būti atviresnius ir labiau pasitikėti vieni kitais, taip pat geriau pažinti mūsų šalį ir jos žmones. Kartu siekiame sudaryti Lietuvos, kaip saugios ir draugiškos keliautojams šalies, įvaizdį“, – sakė vienas varžybų organizatorių Dainius Kinderis.

Keliautoją, rašytoją ir autostopininką D. Kinderį jurbarkiečiai pažįsta iš socialinių projektų, kai sunkiau besiverčiančių šeimų vaikai buvo nemokamai nuvežti į Eurolygos krepšinio ir Pasaulio ledo ritulio čempionato rungtynes Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Autostopininkų rungtynių laikas buvo ribotas – šeštadienį ir sekmadienį jie turėjo per aštuonias valandas apvažiuoti kuo daugiau kontrolinių punktų ir prie jų nusifotografuoti. Dalyviai galėjo patys rinktis, kuriuos punktus aplankyti, o ką praleisti, kokia tvarka tai daryti.

„Pagal tai, kaip sunku pasiekti objektus, jie buvo įvertinti skirtingu taškų skaičiumi. Lengvai pasiekiami – dešimčia taškų. Sunkiausiai pasiekiami, tokie kaip Barstyčių akmuo, Stelmužės ąžuolas ar Nidos švyturys – pusšimčiu taškų“, – pasakojo D. Kinderis.

Jurbarko rajone ir aplink autostopininkai aplankė Vadžgirio, Žukų, Skaudvilės bažnyčias, Zyplių dvarą ir Raudonę.

Būtent Raudonėje pirmąjį varžybų etapą įveikę dalyviai šeštadienį apsistojo poilsiui. Autostopininkai vakarojo pilyje, klausė garsaus keliautojo Vytauto Bukausko pasakojimų. Svečiams tikru siurprizu tapo Raudonės kapelos pasirodymas. Vietiniai muzikantai prie pilies surengė koncertą Gatvės muzikos dienos proga.

„Po pirmos dienos daug įspūdžių. Labai linksmai keliavo korėjiečių merginų pora. Jei visi dalyviai prie objektų fotografavosi vieni, korėjietės – su vairuotojais. Matyt, merginos lietuviams pasirodė tikra egzotika, kad visi norėjo įsiamžinti“, – juokėsi D. Kinderis.

Tačiau vairuotojams įdomios pasirodė ne tik egzotiškos merginos. Puikiai sekėsi lietuvių porai, kurie į kelią stabdyti pakeleivingų automobilių išėjo vilkėdami tautinius rūbus. Būtent jie ir laimėjo varžybas.

„Įdomu, kad dalis vairuotojų patys pagaudavo azartą ir padarydavo nemažą lankstą. Tarkime, iš Šakių į Kauną važiavo mama su sūnumi. Jie Zapyškyje sustojo taivanietėms ir atvežė jas iki Raudonės. Tikrai didelį lankstą padarė. Vairuotojų, kurie nusuktų į šoną, buvo ne vienas“, – tvirtino D. Kinderis.

Pasak organizatoriaus, dėl autostopininkų pasistengę vairuotojai neliks užmiršti. Per savaitę komisija išrinks geriausią varžybų vairuotoją, kurį apdovanos specialiu prizu.

„Planuojame kitais metais vėl grįžti į Jurbarko rajoną ir vėl apsistoti Raudonės pilyje, jei tai bus įmanoma. Jei ne, tuomet ieškosime čia kitos vietos. Raudonė labai visiems patiko, sužavėjo puikiai sutvarkyta aplinka, milžiniški krėslai, kuriuose visi fotografavosi. Be to, dauguma žmonių pirmą kartą nakvojo tikroje pilyje“, – dalyvių įspūdžius pasakojo D. Kinderis.

Iš viso varžybose dalyvavo 33 autostopininkų poros. Lenktynes baigė 21 komanda, 12 dėl įvairių priežasčių pasitraukė anksčiau.

Lukas PILECKAS« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook