Balsavimas

Ar jaučiatės saugūs pėsčiųjų take prie Imsrės

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bagažinių turgelis: būti ar nebūti? (balsavimas)

Bagažinių turgelis: būti ar nebūti? (balsavimas) (18)

2017-10-06

Šimtai komentarų socialiniame tinkle ir didžiulė kritikos rajono ir miesto valdžiai banga. Tokios reakcijos sulaukė greitai išpopuliarėjusio bagažinių turgelio veiklos apribojimai. Tarp nemokamo, daugiausia šeimoms skirto, renginio organizatorės, rajono vadovų ir vietos verslininkų juoda katė perbėgo bagažinių turgelyje pradėjus prekiauti ir verslininkams.

Rugpjūtį startavęs bagažinių turgelis netrukus tapo itin populiariu. Į šalia miesto turgavietės esančią automobilių stovėjimo aikštelę kiekvieną sekmadienį suplūsdavo nuo pusantro iki trijų šimtų prekeivių. Dar daugiau ateidavo pirkėjų. Į Jurbarką atvažiuodavo ne tik vietiniai, bet ir kitų rajonų gyventojai.

Bagažinių turgelį organizavusi jurbarkietė Eglė Kimutienė tikina, kad prekeiviai, kurie atvažiuodavo su naujais daiktais ir aiškiais verslo tikslais, nuo pat pradžių buvo nepageidaujami. Tačiau sukontroliuoti tokius asmenis – labai sunku.

Valdžia turgelio organizatorę kaltina nesilaikant įstatymų, o ši stebisi, kad valdininkai iškart baudžia, bet nepadeda išspręsti problemų.

Nepatiko prekybininkams

Nemalonumai prasidėjo, kai į rajono valdžią dėl bagažinių turgelio kreipėsi Jurbarko rajono verslininkų organizacijos tarybos pirmininkas Gintaris Stoškus.

Jis tvirtina, kad prašyti valdininkų sureguliuoti tai, kas esą dedasi bagažinių turgelyje, buvo būtina, nes jis pavirto antru turgumi, kuriame prekiaujama nelegaliai.

„Sulaukiau skambučių iš turguje prekiaujančių žmonių, kad į baga- žinių turgelį atvažiuoja prekybininkai, pardavinėja naujas prekes, pats turgelis labai išsiplėtė ir viskas virsta antru Rietavo turgumi“, – sakė G. Stoškus

Pasak jo, pats bagažinių turgelis galėtų puikiai gyvuoti, tačiau jo veikla turi būti įteisinta ir reglamentuota. „Jei bagažinių turgelis virsta normalia prekyviete su normaliais prekeiviais, tai tokiai vietai yra atitinkami reikalavimai, kurių būtina laikytis. Jo uždaryti tikrai nereikia, tačiau reikia sudėti visus taškus ant i“, – tvirtino G. Stoškus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

 

Ar reikalingas miestui bagažinių turgelis?

Lukas PILECKAS« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook