Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendruomenę sukiršino bilietų kaina

Bendruomenę sukiršino bilietų kaina (18)

2018-07-20

Vieną didžiausių ir gražiausių rajono švenčių – Eržvilke vykstančius Škaplierinės atlaidus ir po jų miestelyje rengiamą eržvilkiškių ir iš svetur atvykusiųjų suėjimą šiemet apipynė nesutarimai. Gyventojus papiktino vietos Kultūros centro organizuojamos kultūrinės programos bilietų kainos, tad vakarinę šventės dalį jie nusprendė organizuoti patys.

Kaip tarė, taip ir padarė – gavo leidimą ir šį vakarą šventė vyks Eržvilko gimnazijos stadione. Tų, kurių vakarinė šventės programa nedomina, sekmadienį lauks po šv. Mišių Eržvilko kultūros centro organizuota programa – kapelų pasirodymai ir nemokamos pramogos vaikams.

Norėjo nemokamo koncerto

„Škaplierna yra pagrindiniai atlaidai Eržvilke, pagrindinė mūsų šventė. Buvo tylu ramu ir likus dviems savaitėms iki jos, visi ėmė judinti – kas čia bus, ar apskritai bus? Tada paviešino plakatą – atvyks Vytautas Šiškauskas, dar kažkoks renginio vedėjas bus – ir kaina – 7 eurai, o vaikams iki 10 metų – trys eurai. Žmonės ėmė bruzdėti – kam čia už tuos vaikus mokėti? Kas per žvaigždė tas Vytautas Šiškauskas, kad septyni eurai? Šakiuose Džordanos už penkis klausėmės, o čia – Vytautas Šiškauskas už septynis eurus. Tada paaiškėjo, kad renginio sąmata – daugiau kaip šeši tūkstančiai, ėmė visi stebėtis, ką čia pirks už tokią sumą. Kilo šurmulys ir galiausiai Kultūros centras šventę atšaukė“, – sakė vienas iš vakarinį koncertą organizuojančių eržvilkiškių Linas Beržinskas.

Pasak vyro, kai Kultūros centras renginį atšaukė, tai žmonėms nieko kito neliko, kaip tik šventę susiorganizuoti patiems. Todėl jis paskambino trumpam iš užsienio grįžusiam bičiuliui Skirmantui Simonavičiui ir senam pažįstamam, renginių vedėjui Ramūnui Siniauskui ir paprašė pagalbos.

„Paprašiau pagalbos ir visi sutiko, nes norime, kad kaime šventė nenumirtų, nes mūsų vaikai čia auga. Susiskambinome su didžiaisiais ūkininkais, kas gali paremti, nes šventę norime padaryti nemokamą. Mums pavyko ir turbūt per dešimt ar dvylika metų pirmą kartą už koncertą nereikės mokėti“, – tikino L. Beržinskas.

Vyras džiaugiasi, kad netrukus bendraminčių atsirado kur kas daugiau. Todėl tikisi, kad pavyks įgyvendinti seniūnijos prašymą, kad po šeštadienio šventės iki sekmadienio ryto miestelis būtų tvarkingas.

„Kalbėjome su jaunimu, kad mums padėtų susitvarkyti. Tikimės, kad viskas bus gerai, ir sekmadienį į bažnyčią eisiantys žmonės ras tvarkingą miestelį“, – sakė L. Beržinskas.

Eržvilkiškis džiaugiasi, kad seniūnija leido organizuoti renginį. Tačiau tikina negalėjęs sutikti su seniūno Gintaro Kaspučio prašymu tai daryti kartu su vietos kultūros centru.

„Tiesiog išsiskiria požiūriai. Mes norėjome, kad šventė būtų nemokama. Ji atsieis apie pusantro tūkstančio eurų. Tai bus ne tik koncertas. Pripirkom kiaulės kojų, kepsim kugelį, kuriuo vaišinsime žmones, greičiausiai nereikės mokėti ir už cukraus vatą vaikams. Visas kaimas burzgia, kad visą laiką renginys mokamas, kad vyksta sekmadieniais. Realiai bandome įgyvendinti kitaip, nei buvo“, – tikino L. Beržinkas.

Problemos nemato

Pasak Eržvilko seniūno G. Kaspučio, diskusija, ar šventė turi būti mokama, ar ją galima surengti ir neimant pinigų, nenauja. Apie tai buvo svarstyta ir anksčiau, o atsiradus iniciatyviems žmonėms, kurie pasirūpino finansine parama, suorganizavo vakarinę šventės dalį, organizatorių vaidmuo ir atsakomybė perleista jiems.

„Gražiausia ir prasmingiausia šventės dalis – bažnytinė, gilias tradicijas turintys atlaidai. Sekmadienį po pietų kultūros centras organizuoja koncertą ir visokių pramogų vyresnio amžiaus žmonėms ir šeimoms. Šeštadienis – jaunimui ir visiems, kurie nori padūkti“, – sakė G. Kasputis.

Nors seniūnas atviras – jis asmeniškai nepritaria renginiams, kur masiškai girtaujama, tačiau bendruomenės iniciatyvą rengti šventes palaiko. „Diskutavome su organizatoriais, išsakiau savo nuomonę, kad jei renginyje dalyvauja 700 žmonių ir 500 iš jų geria – tai masinis gėrimas. Tuo pačiu tarėmės, kur organizuoti vakarinę dalį ir galiausiai nusprendėme, kad tai bus gimnazijos teritorija. Ji arti, apšviesta, tačiau čia negalima nei prekiauti alkoholiu, nei jo vartoti. Jei susitvarkys leidimus dėl prekybos greta esančiame privačiame sklype, galės prekiauti“, – sakė G. Kasputis.

Seniūnas tikisi, kad nekils problemų dėl saugumo, nes Škaplierinė Eržvilke – vienas didžiausių ir daugiausiai žmonių sutraukiančių renginių.

Tikisi saugios šventės

Ne vienerius metus šventę per Škaplierinės atlaidus Eržvilke organizavęs ir šiemet tai daryti planavęs Darius Kalinauskas tikina, kad džiaugiasi žmonių iniciatyva patiems organizuoti šventę. Eržvilko kultūros centre kultūrinės veiklos vadybininku dirbantis vyras tvirtina negalėjęs pasielgti kitaip, kaip tik atšaukti savo planuotą šventę, nes to norėjo eržvilkiškiai.

„Žmonės sudvejojo dėl bilietų kainos, tačiau šventės sąmata yra atvira. Bet kas gali pasižiūrėti, kad būtų reikėję mažiausiai tūkstančio žmonių, jog padengtume išlaidas. Iš pirmo žvilgsnio gal suma ir galėtų būti mažesnė, tačiau, kai suskaičiuoji viską – nuo „STOP“ juostos, kuria aptveriama teritorija, ir apsaugos iki atlikėjų – susidaro visai kitoks vaizdas. Tuomet belieka tikėtis, kad oras bus geras ir žmonių susirinks pakankamai“, – sakė D. Kalinauskas.

Du dešimtmečius įvairius renginius organizuojantis vyras tvirtina, kad kultūros centro šventei atlikėjai buvo pasirinkti pagal populiarumą. „Gal kažkas gali sakyti – kas tas Vytautas Šiškauskas? Tačiau jis yra areninis atlikėjas, surenkantis pilnas arenas, ko, beje, nepadaro net tokios žvaigždės kaip Donatas Montvydas“, – tikino D. Kalinauskas.

Vyras taip pat turi ir patarimą organizatoriams – jokiu būdu nepamiršti saugumo. „Apsauga kainuoja nemažai, tačiau kažkas kontroliuoti minią, prižiūrėti, kad niekas nesineštų stiklinės taros, kuria galima sužaloti žmones – privalo“, – sakė D. Kalinauskas.

Šventė Eržvilke prasidės šiandien, 18 val., gimnazijos stadione ir tęsis iki 2 val. nakties. Sekmadienį 12 val. Šv. Jurgio bažnyčioje vyks Karmelio kalno Švč. Mergelės Marijos (Škaplierinės) atlaidai, vėliau šalia esančioje aikštėje skambės kapelų muzika, vaikai galės pasidžiaugti nemokamu batutu ir kitomis pramogomis.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook