Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bibliotekos direktorė papildė partinę statistiką

Bibliotekos direktorė papildė partinę statistiką (34)

2018-03-12

Savivaldybės administracijos direktorė  socialdemokratė Vida Rekešienė ypač nenoriai teikė informaciją apie prieš pat konkursą į bibliotekos direktoriaus postą socialdemokrate tapusios Rasidos Kalinauskienės tarnybinius nusižengimus.

Kovo 1 d. Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje direktoriauti pradėjusi Rasida Kalinauskienė partinio vadovavimo statistiką papildė didėjimo linkme. Pagal „Transparency International“ Lietuvos skyriaus neseniai paskelbtus duomenis, keturi iš dešimties valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovų buvo susiję su partijomis, dažniausiai – su socialdemokratais.

Suskubo į partiją

Naujoji Jurbarko bibliotekos direktorė R. Kalinauskienė – taip pat socialdemokratė. Tai viena priežasčių, dėl kurios ne tik šis, bet ir kiti savivaldybės skelbti konkursai įvairioms pareigybėms užimti panyra į gilius nepasitikėjimo vandenis. Vos tik pasirodžius oficialiai informacijai apie konkursą į bibliotekos vadovo vietą, juo susidomėję rajono gyventojai tiesiai šviesiai įvardijo laimėtoją. Ir neapsiriko. Konkursą iš trijų pretendentų sausio 30 d. iš tiesų laimėjo dabar jau buvusi savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja R. Kalinauskienė.

Savivaldybės administracijoje jaunimo reikalų koordinatore R. Kalinauskienė pradėjo dirbti 2015 m. birželį. Moteris stebėtinai greitai kilo karjeros laiptais, vis palydima gera linkinčio savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės žvilgsnio. Pernai pavasarį ji tapo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja. Tiesa, R. Kalinauskienė tuomet dar nebuvo socialdemokratų partijos narė, tačiau ir V. Rekešienė – ne tik direktorė, bet ir „teta Vida“, gera mamos Vilijos Bajorinienės draugė, besidžiaugianti jaunais ir perspektyviais darbuotojais. Abi moteris vienija ir asmeninė pažintis, ir bendrapartiniai reikalai. Anksčiau jos priklausė Naujajai sąjungai (socialliberalams), bandė laimę politikoje, dalyvavo rinkimuose į savivaldybės tarybą, tačiau nebuvo išrinktos.

Socialdemokrate R. Kalinauskienė tapo šį sausį, jau besiruošdama į bibliotekos direktorės vietą – įstojo būtent į tą partiją, kuriai priklauso ir savivaldybės administracijos direktorė V. Rekešienė.

Ruošėsi rimtai

R. Kalinauskienei dirbant Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja valdžia įtikėjo jos gabumais ir entuziazmu. Tačiau jaunai specialistei laiku nepatarė, kaip ši turėtų vienu ar kitu atveju elgtis, ir R. Kalinauskienė suklupo – supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dar pernai liepą pasiekė informacija apie tai, kad R. Kalinauskienė galėjo pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook