Dėl Raudonės pilies parko medžių pradėtas tyrimas

Dėl Raudonės pilies parko medžių pradėtas tyrimas (5)

2021-01-08

Lietuvos arboristų asociacijos direktorius Renaldas Žilinskas tikina, kad medžių priežiūra yra labai specifinė ir jautri sritis, todėl to neišmanančių darbininkų veiksmai gali turėti skaudžių pasekmių.

Lietuvos arboristų asociacijai pranešus apie galimai netinkamai genimus medžius rekonstruojamame Raudonės pilies parke aplinkosaugininkai pradėjo tyrimą. Objektą tvarkanti įmonė „Jurmelsta“ arboristų kaltinimus neigia ir tikina, kad jos darbuotojai turi pakankamai patirties atlikti darbus, o kilus abejonėms dėl genėjimo kviečiami specialistai.

Arboristų įžvalgos

Raudonės pilies parko projektas pastaruoju metu kelia daug aistrų – vieni nepatenkinti projektu, kiti gaili kertamų medžių, o specialistai gina savo pozicijas.

Dvejonių dėl parko medžių genėjimo kilo gruodžio viduryje Raudonėje apsilankius Lietuvos arboristų asociacijos direktoriui Renaldui Žilinskui. Ši asociacija vienija medžių priežiūros specialistus.

R. Žilinskas tikina parke pamatęs nerimą sukėlusių dalykų. Jis mano, kad dalis augalų nugenėti netinkamai ir pažeidžiant taisykles, todėl kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos.

Arboristas nurodė, kad atliekant parko rekonstrukciją galimai žalojami medžiai, o darbai atliekami pažeidžiant Medžių ir krūmų priežiūros, vandens telkinių, esančių želdynuose, apsaugos, vejų ir gėlynų priežiūros taisykles.

R. Žilinskas aplinkosaugininkams nurodė ir konkrečius medžius, kurie, jo manymu, nugenėti nekokybiškai.

Pasak jo, šių medžių šakos nupjautos netinkamai, dalies šakų pjauti apskritai nebuvo galima, o prastai atlikti darbai pažeidė kamienus.

Visą straipsnį skaitykite lairkaštyje arbe prenumeruokite eletroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook