Balsavimas

Ar palaikote sprendimą savavališkai įjungti apšvietimą Imsrės pėsčiųjų take?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Direktorė: ateitis – kokybiškas mokslas, o ne jungtinės klasės

Direktorė: ateitis – kokybiškas mokslas, o ne jungtinės klasės (8)

2017-11-06

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė įsitikinusi, kad moksleivius ir jų tėvus reikia raginti rinktis kokybišką mokslą. L. Pilecko nuotr.

Jungtinės klasės – Smetonos laikų atgyvena, o mokiniams privaloma užtikrinti kuo geresnį išsilavinimą. Tokią žinutę išklausiusi raudoniškių priekaištus esą dėl viliojamų vaikų siunčia Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos direktorė Vida Greičiūtė. Vadovė įsitikinusi, kad prioritetas ir lėšos rajone turi būti skiriamos konkurencingoms ugdymo įstaigoms, o ne merdinčioms mokykloms reanimuoti.

Spalio 21 d. „Šviesoje“ publikuotą straipsnį „Planai perkelti mokyklą perša graudžias mintis“ perskaičiusi Veliuonos gimnazijos direktorė V. Greičiūtė nemaloniai nustebo. Tą patį patyrė ir mokyklos bendruomenė – pedagogai, mokiniai ir jų tėvai.

Publikacijoje buvo aprašyta, kad Raudonėje ir rajono savivaldybės koridoriuose sklando idėja miestelio pilyje esančią mokyklą perkelti į seniūniją, o piliai ieškoti investuotojo. Tokį sprendimą politikai ir valdininkai svarsto ne iš gero – Raudonės mokyklai trūksta vaikų.

Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas atviravo, kodėl, jo manymu, Raudonės mokykloje sumažėjo vaikų. Viena priežasčių, kad Veliuonos gimnazija esą „nachališkai siurbia“ mokinius iš jai nepriklausančios teritorijos.

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos direktorė įsitikinusi, kad tokios seniūno šnekos nėra etiškos. Rajono bendruomenės tikslas turėtų būti ne saugoti merdinčias mokyklas, o užtikrinti vaikams kuo geresnį išsilavinimą.

„Man, kaip ugdymo įstaigos vadovei, tai girdėti yra labai skaudu. Laikraščio skaitytojams turbūt susidaro vaizdas, kad iš Raudonės pagrindinės mokyklos pas mus atvyksta labai daug mokinių. Tačiau turiu skaičius. Nuo rugsėjo 1 d. šiais mokslo metais pas mus atvyko į pirmąją gimnazinę klasę viena mokinė, nes Raudonėje nesusiformavo devinta klasė. Dar du ugdytiniai atvyko į priešmokyklinę ugdymo grupę. Jie atvyko kartu su devintoke sese. Ir viskas“, – sakė direktorė.

Nuo 2016-ųjų į trečią klasę gimnazijoje atvyko viena mergaitė. Tačiau per mokslo metus, vasarį, atvyko dar trys mokiniai – į darželį, į pirmą ir vienas į ketvirtą klasę.

„Pripažįstu faktą, kad pas mus mokosi Raudonės pagrindinei mokyklai priklausančių teritorijų vaikų iš Pasnietalio, Stakių ir Raudonėnų kaimų. Tokių vaikų pradinėse klasėse yra šeši, trys jų mokosi nuo pirmos klasės. Dar vienas – tas, kuris atvyko vasario mėnesį. Kyla klausimas, kodėl jau mokslo metams įpusėjus vaikai pakeitė ugdymo įstaigą“, – sakė direktorė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook