Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Direktorė prarado nepriekaištingą reputaciją

Direktorė prarado nepriekaištingą reputaciją (18)

2019-03-08

VTEK išvada Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorei Vidai Rekešienei nepalanki. J. Stanaitienės nuotr.

Kovo 6-ąją Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės elgesį svarsčiusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė – politikė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Toks etikos sargų sprendimas reiškia, kad V. Rekešienė prarado nepriekaištingą reputaciją ir, pagal įstatymą, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinama, priimama, skiriama ar renkama į aukštesnes pareigas.

Savivaldybės administracijos direktorę nemalonumai užgriuvo kilus įtarimams, kad ji gali piktnaudžiauti tarnybiniu transportu. 2018-ųjų rugpjūtį jos tarnybinis automobilis „Škoda Superb“ po darbo valandų buvo užfiksuotas prie Jurbarko seniūnijos pastato. Šiame pastate yra įsikūrusi Lietuvos socialdemokratų partijos Jurbarko skyriaus būstinė, kurioje rugpjūčio 21-osios vakarą į valdybos posėdį ir rinkosi partijos bičiuliai.

Kad savivaldybės administracijos direktorė tuomet dalyvavo partijos skyriaus būstinėje vykusiame posėdyje, patvirtino ir socialdemokratų Jurbarko r. skyriaus pirmininkas Audronis Zairys. Jis teigė, kad V. Rekešienė yra šio skyriaus valdybos narė, todėl suprantama, kad posėdyje dalyvavo.

Pati V. Rekešienė taip pat pripažino, kad minėtą vakarą vyko į partinį susirinkimą. „Tačiau tai nebuvo pagrindinė priežastis, dėl kurios man priskirtas pareigybinis tarnybinis automobilis stovėjo prie Jurbarko miesto seniūnijos“, – atsakyme redakcijai pernai rugpjūtį rašė politikė.

Ką seniūnijos pastate, kuriame įsikūrusi ir partijos būstinė, po 17 val. dar galėjo veikti direktorė – neaišku. Mat tokiu laiku seniūnijos durys jau buvo užrakintos. To iki galo neišsiaiškino ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija – pritrūkus duomenų, kuriais galėtų būti pagrįstas galimai padarytas pažeidimas, tyrimą dėl po darbo valandų prie pastato stovėjusio automobilio nutraukė.

Tačiau aiškinantis aplinkybes išlindo kiti dalykai. Paaiškėjo, kad V. Rekešienė, išleidusi 2017 m. kovo 24 d. įsakymą, kuriuo, be kita ko, nustatė Jurbarko r. savivaldybės administracijai priklausančio tarnybinio automobilio „Škoda Superb“ saugojimo vietą savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto bei 11 straipsnio 1 ir 2 dalių nuostatas.

Toks komisijos sprendimas reiškia, kad V. Rekešienei taikomos minėto įstatymo numatytos nuobaudos. Viešus ir privačius interesus šįkart supainiojusi politikė prarado nepriekaištingą reputaciją ir jai galioja visos įstatymo numatytos sankcijos.

V. Rekešienė į skaitytojų akiratį dėl tarnybinio automobilio naudojimo buvo patekusi ne kartą. Apie vieną tokių atvejų žmonės pranešė 2017-ųjų sausio 13-ąją. Tada Paulių (Šimkaičių sen.) bendruomenės namuose susitiko seniūnai ir rajono valdžia – administracijos direktorė V. Rekešienė bei tuometis jos pavaduotojas Viktoras Ganusauskas.

Apie planuojamą susitikimą ir jo vietą skaitytojai pranešė kur kas anksčiau, nei ši informacija atsirado Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės ir jos pavaduotojo viešai skelbiamose darbotvarkėse. Pati darbotvarkės formuluotė buvo gana mįslinga: „14.30 val. lankymasis Šimkaičių seniūnijoje“.

V. Rekešienės ir pavaduotojo viešnagė tuomet apsiribojo netoli Šimkaičių seniūnės Elenos Šileikienės namų esančiais Paulių bendruomenės namais. Ilgai netrukę visi susirinkimo dalyviai skubėjo į privatų vakarėlį seniūnės namuose. Tačiau skirtingai nei nuosavais automobiliais atvykę seniūnai, administracijos direktorė į pasisėdėjimą pirtyje vyko tarnybiniu automobiliu. Tuo pačiu, kuriuo į partijos susirinkimą atvažiavo ir rugpjūčio 21-osios vakarą.

Tuomet kalbinta V. Rekešienė bandė aiškinti, kad pavaldinės namuose esą tvarkė darbinius reikalus. „Buvo oficialus susitikimas, po to užsukome čia išgerti kavos, nes bendruomenės namuose jos negėrėme. Čia taip pat tvarkėme darbinius reikalus“, – 2017-ųjų sausio 13-ąją tikino pakalbinta V. Rekešienė.

Direktorė nematė nieko blogo ir tikino, kad į pirtį ji nėjo. „Pasiliko seniūnai, jie pabus ilgiau, gal ir eis į pirtį“, – tada svarstė V. Rekešienė.

Tačiau seniūnai tuomet pasirodė gerokai apdairesni ir sąžiningesni. Į susitikimą bendruomenės namuose, po kurio iš anksto buvo planuota viešnagė pas Šimkaičių seniūnę, jie visi atvyko nuosavomis mašinomis.

Direktorė dėl valdiško transporto kliuvo rajono tarybos opozicijai, kai ta pati pareigybinė „Škoda“ stovėjo prie grožio salono. Tada tarybos nariams V. Rekešienė atšovė esą domėjosi P. Cvirkos g. 4 namo renovacija, aiškinosi gyventojų pretenzijas, pripažino, kad buvo užsukusi ir į grožio saloną, bet neprasitarė ko – malonių procedūrų ar statybininkų palikto broko apžiūrėti.

Lukas PILECKAS« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook