Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Egzekuciją surengusiems moksleiviams – įspėjimai

Egzekuciją surengusiems moksleiviams – įspėjimai (10)

2017-09-29

Trys dešimtokai vienoje miesto mokyklų per pamokas sumušė devintoką, o ugdymo įstaiga įvykį nuslėpė nuo policijos. Egzekuciją trijulė įvykdė tuomet, kai savo auką įspraudė į kampą ir stebint bei filmuojant kitiems mokiniams talžė rankomis ir kojomis. Apie susidorojimą sužinojusi mokyklos vadovybė galimai nusprendė saugoti savo mundurą ir įvykį užglaistyti už uždarų durų.

Tačiau vien smūgiais aukos kankinimai nesibaigė. Susidorojimo įrašą mokiniai ėmė siuntinėti vieni kitiems, o tiek fiziškai, tiek psichologiškai nukentėjusiam vaikinui mokykla realiai jokios pagalbos nesuteikė. Maža to, skriaudikams skirta bausmė – itin švelni – papeikimas.

Apie incidentą redakcijai ketvirtadienį pranešė ir susidorojimo su devintoku vaizdo įrašą atsiuntė patys mokiniai.

„Kas mušasi mokykloje ir dar trise vieną? Įsileido visus, kas tik nori, dabar turi bėdų“, - laiške situacija baisėjosi moksleivis.

Paauglys taip pat prašė nieku gyvu neatskleisti jo tapatybės, kad neužsitrauktų nei mušeikų, nei mokyklos administracijos nemalonės.

Redakcija įrašą perdavė policijai.

Tuo tarpu mokyklos vadovas įsitikinęs, kad apie vaiko sumušimą policijai pranešti nereikėjo.

„Buvo toks konfliktas pirmadienį, per antrą ilgą pertrauką. Tai buvo pastebėta, buvo išsiaiškinta, buvo informuoti tėvai, klasių vadovai, savivaldybė. Kalbėtasi toliau su tėvais kartu, su visais tėvais vaiko gerovės komisijoje ir konfliktas yra išspręstas“, - sakė mokyklos vadovas.

Pasak vyro, buvo informuoti visi, ką reikia informuoti, o į policiją nesikreipta, nes nebuvo sužalojimų.

„Ten nebuvo jokių sumušimų, nematėm. Ir tėvai nenorėjo“, - savo sprendimą gynė vadovas.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys neigiamai vertina mokyklos vadovo sprendimą nesikreipti į teisėsaugą. Pašnekovas įsitikinęs, kad mokykla turi spręsti bėdas dirbdama prevencinį darbą, jei reikia teikdama psichologinę pagalbą, tačiau jei pažeidžiamas įstatymas, tuo turi užsiimti teisėsauga.
 
 „Tikrai neigiamai vertinu, kad nebuvo pranešta policijai. Visus kitus dalykus sprendžia mokyklos vaiko gerovės komisija, jie sprendžia, kokia pagalba reikalinga, kaip bausti prasižengusius. Tačiau bausmių sistema yra vargana – įspėjimas, papeikimas, tėvų informavimas. Iš mokyklos gali būti pašalinti tik vyresni, nei 16 metų vaikai, jaunesnių pašalinti nėra galimybės“, - sakė A. Gvildys.

Mokyklos direktoriaus sprendimas viską aiškintis už uždarų durų nustebino ir savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laimą Gardauskienę.

„Pagal vaizdo įrašą, tai pirmiausia reikėtų pasirūpinti sumuštu vaiku, kad jam būtų suteikta bent jau medicininė ir psichologinė pagalba. Antras dalykas, kad neliktų be pagalbos ir tie, kurie šitaip agresyviai elgiasi su moksleiviu. Manau, kad šio vaizdo įrašo pagrindu, mokyklos vadovai kreiptis į ikiteisminį tyrimą atliekančią instituciją ir pranešti. Manau, kad įraše matyti akivaizdūs baudžiamojo nusižengimo požymiai“, - sakė L. Gardauskienė.

Pasak specialistės, pranešimų apie smurtą sparčiai daugėja. Tačiau tai nebūtinai rodo, kad smurto atvejų daugėja, tiesiog visuomenė darosi nepakantesnė smurtui.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook