Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Fondas vaikus skatina skaityti, rašytojus – kurti

Fondas vaikus skatina skaityti, rašytojus – kurti (0)

2017-11-21

Jurbarko r. savivaldybės bibliotekos pasipildė naujomis vaikiškomis knygomis. Lapkričio 10 d. fondas „Švieskime vaikus“ visoms bibliotekoms įteikė po dovaną – „Vaikų bibliotekėlę“.

„Vaikų bibliotekėlėje“ – geriausios vaikiškos knygos, fondo „Švieskime vaikus“ lėšomis išleistos daugiau kaip 13 tūkst. egzempliorių tiražu ir dovanojamos visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, vaikų ligoninėms, bibliotekoms, vaikų globos namams, bendruomenėms ir kitur, kur knygų laukia mažieji skaitytojai.

Labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“ 2013 m. įsteigė muzikantas, prodiuseris ir aktorius Andrius Mamontovas ir agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Fondo siekis – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius ir kitas ugdymo bei švietimo įstaigas geriausiomis lietuvių autorių knygomis – taip vaikai skatinami skaityti, o rašytojai – kurti geras knygas vaikams. Kasmet fondas visoms Lietuvos bibliotekoms dovanoja po „Vaikų bibliotekėlę“ – naujų, kompetentingos komisijos atrinktų ir fondo lėšomis išleistų knygelių rinkinį.

„Vaikų bibliotekėlę 2017“ į Jurbarką praėjusį penktadienį atvežė fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Rukuižienė bei fondo ir Jurbarko rajono tarybos narys Donatas Jackis. Knygų dovanojimo ceremonija vyko Jurbarko viešojoje bibliotekoje, kur buvo sukviestos ne tik visų filialų, bet ir mokyklų bibliotekininkės, vaikų darželių ir vaikų dienos centrų atstovai. Iš viso padovanota 1100 vaikiškų knygučių.

„Vaikų bibliotekėlė“ formuojama bendradarbiaujant su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (pirmininkas Kęstutis Urba) ir Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas A. Jonynas). Fondas „Švieskime vaikus“ kasmet skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą. Jo tikslas – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Konkurso laureatams fondas yra įsteigęs solidžias premijas, taip pat sudaroma galimybė rašytojams publikuoti savo kūrinius itin dideliu tiražu ir pasiekti daug skaitytojų.

Fondo „Švieskime vaikus“ lėšos renkamos per įvairius kultūrinius renginius, akcijas, gaunamos iš rėmėjų. Didžiausias sumas aukoja mecenatas R. Karbauskis. Šiais metais fondo lėšomis išleistos 9 naujos knygos, o visą „Vaikų bibliotekėlę“ jau sudaro apie 300 knygų.

Šiemet bibliotekų lentynas ir skaitytojus pasiekė trečiojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų knygos: pirmosios premijos laimėtoja – Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, antrosios – Eglės Baliutavičiūtės „Brolis, kurio nereikėjo“. „Metų debiutante“ pripažinta Lina Darbutaitė-Kulikauskienė ir jos knyga „Baltas dangus“.

Taip pat „Vaikų bibliotekėlę“ papildė Rebekos Unos „Aš esu Tomas seklys“, Ignės Zarambaitės „Skudurinukė“, Giedrės Rakauskienės „Dramblys ir antis“, Mariaus Marcinkevičiaus „Voro koja“, Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Žiema“ ir Gintarės Adomaitytės „Debesėlis ieško vardo“.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook