Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gelbėjo automobilyje paliktą kūdikį

Gelbėjo automobilyje paliktą kūdikį (0)

2018-06-04

Gegužės 29-osios vidurdienį prie vieno Jurbarko prekybos centrų žmonės gelbėjo mašinoje paliktą kūdikį. Neatsakingi tėvai pusės metų mergytę užrakino automobilyje uždarais langais ir nuėjo apsipirkti. Saulės kepinamame automobilyje kūdikį pamačiusi moteris puolė ieškoti pagalbos, o kiti praeiviai bandė uždengti mergaitę nuo tiesioginių saulės spindulių.

„Mašina užrakinta buvo, langai uždaryti, o vaikas jau visas šlapias. Lėkiau į parduotuvę, kad iškviestų tėvus, o tada – atgal prie mašinos. Laimei, greitai atėjo motina“, – pasakojo vaiką pastebėjusi moteris.

Pasak jurbarkietės, tėvai greičiausiai vaiką paliko tiesiog nepagalvoję apie pasekmes ir patys labai išsigando. „Viskas galėjo baigtis tragedija. Toks karštis“, – sakė moteris.

Dar vienas panašus atvejis nutiko Kęstučio g. Tiesa, čia pagalbą kvietė patys tėvai, kai jų poros metų mergaitė užsitrenkė automobilyje. Ją iki atvykstant ugniagesiams išlaisvino patys žmonės.

„Tokie atvejai reti, tačiau pavojingi. Automobilio salonai labai greitai įkaista, todėl atvykę į įvykį ir matydami, kad reikia nedelsiant gelbėti žmogaus ar gyvūno gyvybę, atidarytume automobilį greičiausiu būdu – daužtume langą arba atplėštume duris“, – sakė Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus.

Įvykių, kai automobilio salone palikto vaiko sveikatai ir gyvybei nuo karščio būtų kilusi grėsmė, neprisiminė ir Jurbarko r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Ramūnas Budrius.

„Atvykę pareigūnai vertintų situaciją ir, jei reikėtų, patektų į automobilį. Tokiais atvejais  greičiausiai tėvai sulauktų baudos už netinkamą vaikų priežiūrą“, – sakė policininkas.

Jautrūs karščiui

Kategorišką požiūrį dėl vaikų priežiūros per karščius turi ir Jurbarko r. pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja Elvyra Vainauskienė. Pasak daugiau nei trijų dešimtmečių darbo patirtį turinčios medikės, karštuoju metų laiku automobilyje palikti vaikų negalima jokiomis aplinkybėmis.

„Vaikai yra labai jautrūs karščiui. Jie užmiega ir perkaista“, – sakė gydytoja.

E. Vainauskienė pastebi, kad tėvai dažnai neatsakingai pasielgia palikdami vaikus lauke.

„Teko apžiūrėti vaiką, kuriam nuo saulės buvo nusvilusi nugara. Reikėtų labai atsakingai įvertinti, kiek ir kada vaikai gali būti saulėje, o jei būna – tinkamai juos paruošti“, – sakė E. Vainauskienė.

Medikė tėvams pataria vaikų neleisti į lauką per patį karštį – bent jau nuo vidurdienio iki trečios valandos popiet. Taip pat naudoti kremus, kurie saugo nuo įdegio, prižiūrėti, kad vaikai būtų lengvai apsirengę ir būtinai su galvos apdangalais, gertų daug vandens.

„Jei vaikas nugeibo, pasidarė apatiškas, jam skauda galvą ir pykina, reikia kuo greičiau jį patraukti į šešėlį ir numušti kūno temperatūrą – apšlakstyti vandeniu, patrinti rankas ir kojas. Jei vaikas vemia – skubiai vežti į gydymo įstaigą“, – tikino gydytoja.

Klasėse – tropikai

Vienos miesto mokyklos moksleiviai į redakciją atsiuntė keletą nuotraukų, kuriose termometru užfiksuotos temperatūros klasėse. Pasak jaunuolių, didžiausia jų trečiadienį buvo pradinėse klasėse – net 32,5 laipsnio karščio.

Pasak Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojos ūkio reikalams Onos Sutkaitienės, higienos normos numato, kad klasėse galima dirbti esant iki 28 oC.

„Kai būna tikrai labai karšta, pamokas mokiniams vedame lauke. Vietos pakeitimas kartais būna į naudą“, – sakė pavaduotoja.

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos gimnazistus ir pedagogus gelbsti šalia esantis dvaro parkas. „Parke daug medžių, geras šešėlis, todėl pamokas vedame tenai. Žinoma, mums gelbsti dar ir tai, kad mokyklos pastatas senas ir storomis sienomis. Čia, kaip bažnyčioje – įeini ir pajunti vėsumą“, – sakė direktorius Alvydas Januškevičius.

Kiek lengviau karštį iškęsti vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtiniams. Pasak įstaigos vadovės Irenos Bertulienės, atliekant pastatų renovaciją buvo įrengta ir vėdinimo sistema. Ji padeda patalpose palaikyti higienos normas atitinkančią temperatūrą.

„Karščiau tik darbuotojų kabinetuose, nes sistema įrengta tik patalpose, kuriose būna vaikai. Žinoma, vedame vaikus ir į lauką, tačiau ten nešame ir voneles su vandeniu, kad jie galėtų atsigaivinti, ir stengiamės būti šešėlyje“, – sakė direktorė.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys pripažįsta, kad švietimo įstaigos kol kas nėra tinkamai pasiruošusios dirbti tokiame karštyje. „Kol kas turime dvi pagrindines rekomendacijas, kuriomis, tikiuosi, vadovaujasi visos mokyklos – kuo daugiau būti lauke ir trumpinti pamokas. Viena didžiausių problemų yra su Vytauto Didžiojo pagrindine mokykla, kuri aplink turi tik atvirą teritoriją ir beveik jokio šešėlio. Kaimų mokyklose lengviau, ten daugiau gamtos. Be to, kai kur jau yra įrengtos lauko klasės – tai erdvės lauke, kur yra suolai. Tačiau ten telpa tik viena klasė, todėl visos mokyklos jos neišgelbės“, – sakė A. Gvildys.

Vedėjo teigimu, išleisdami vaikus į mokyklą tėvai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į jų aprangą, pasirūpinti, kad neišeitų iš namų be buteliuko vandens.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook