Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gelbėtojai vardija tas pačias gaisrų priežastis

Gelbėtojai vardija tas pačias gaisrų priežastis (0)

2019-11-04

Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiąjį specialistą Edviną Šulskį stebina, kad net nelaimę patyrę žmonės ne visada nori dėl saugumo skirti laiko ir keletą eurų. L. Pilecko nuotr.

Spalio 25-ąją ugniagesiai lankėsi Smalininkuose. Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su seniūnu Ramūnu Alminu atrinko šešias šeimas, kurių namuose nemokamai įrengė dūmų detektorius ir patikrino šildymo bei elektros sistemas. Reido rezultatai ugniagesius nudžiugino ne visur. Dalyje būstų žmonės su ugnimi žaidė beveik tiesiogine šio žodžio prasme.

Akciją „Gyvenkime saugiai“ ugniagesiai vykdo ne pirmus metus.

Per ją pareigūnai pasibeldžia ne į vienus namus, o kur labiausiai reikia pagalbos, nemokamai įrengia dūmų detektorius.

Taip pat apžiūri šildymo ir elektros sistemas.

Šį kartą Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Edvinas Šulskis ir inspektorius Artūras Ševelys užsuko ir į šeimų būstus, ir pas vienišus žmones.

Dalyje būstų ugniagesiai įrengė dūmų detektorius ir neturėjo jokių priekaištų, bet kai kur žmonių abejingumas savo saugumui vyrus gerokai pašiurpino.

„Radome kiaurą krosnį, nevalytą kaminą, prie pakuros nebuvo skardos, ant krosnies džiūvo skalbiniai. Čia pilnas receptas gaisrui. Maža to, virtuvėje dar buvo ir skylė su atvirais laidais – ten kažkada buvo rozetė. Perspėjus moterį, kad gali įvykti nelaimė, ji tik patikino, kad jau buvo pakratyta elektros. Pažadėjo, kad kažkada, kai darys remontą, galbūt susitvarkys“, – stebėjosi E. Šulskis.

Dalis aplankytų gyventojų pripažino nevalę kaminų.

„Problemos daug kur panašios. Apmaudu, kad žmonės neįvertina realaus pavojaus. Juolab kad saugumo sprendimai nebūtinai yra brangūs. Daug ką sutvarkyti galima pigiai arba net savo jėgomis“, – sakė E. Šulskis.

Ugniagesį stebina ir tai, kad dar ne visi namuose yra įsirengę privalomus dūmų detektorius.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook