Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gerumo pynė – senjorams

Gerumo pynė – senjorams (0)

2018-01-22

Nors jau įsibėgėjo naujieji, Viešvilės senjorai tebegyvena praėjusių metų pabaigoje patirtais įspūdžiais. Bendruomenė senjorams padovanojo kelionę į Kauną ir į Muzikinio teatro spektaklį. 

„Labai norim padėkoti ir bendruomenei, ir mokyklai, ir Redai Šašienei, ir Daliai Mačiežienei ir visiems kitiems. Buvom pritrenkti – pirmą kartą per šitiek metų! Aplankė mus, pasveikino su Kalėdomis ir pakvietė į „Šikšnosparnį“, – telefonu „Šviesos“ redakcijai džiaugsmu dalijosi Irena Budzinauskienė.

Irena ir Juozas Budzinauskai – mokytojai, dirbo Viešvilės profesinėje ir pagrindinėje mokyklose, o gyvena Smalininkuose. Tad jų nuostaba dar didesnė, ir džiaugsmas – kad viešviliečiai neišbraukė jų iš savo bendruomenės. „Atvažiavo pas mus į namus, atvežė ir eglės šakelę, ir saldumynų. O du vaikiukai deklamavo eilėraščius. Ir dabar dar gyvename tuo, negalime pamiršti“, – pasakojo Irena.

Didžiulį įspūdį paliko J. Štrauso operetė „Šikšnosparnis“. Ir spektaklis gražus, ir apsilankyti Kauno muzikiniame teatre jau senokai neteko, nors, pasak Irenos, „savo laiku mes labai mėgdavom visur važiuoti – mokykloje aš buvau kultmasinis“. 

Dabar kultūra į Budzinauskų namus ateina per laikraščius – prenumeruoja ir skaito daug, per knygas, televizorių, kompiuterį. Tačiau pabendrauti su bendraamžiais pažįstamais kelionėje į Kauną buvo neapsakomas malonumas. „Važiavo labai daug žmonių – susitikom, pabendravom. Ir važiavom labai smagiai – su visokiais užsiėmimais, ir Raudondvaryje sustojome, ir Kauno senamiestyje pavaikščiojom“, – pasakojo I. Budzinauskienė.

Apie tą pačią bendruomenės dovaną „Šviesos“ redakcijai pasakojo ir Viešvilės senjorų klubo „Dar ne sutema“ vadovė Aldona Palavinskienė. „Bendruomenės pirmininkas Andrius Šašys atnešė mūsų klubui 10 pakvietimų. Tai puikiausia dovana!“ – sakė moteris. Nors į klubą susibūrę senjorai neretai išsiruošia į kultūrines ir pažintines keliones, bet, pasak Irenos, tik aplinkui – galimybes apriboja ir finansai, ir sveikata.

„Operetėje buvome seniai – finansai neleidžia. Ir likome visi labai patenkinti – tai neeilinis renginys, gal gyvenime daugiau ir neteks pabuvoti“, – sakė Aldona, ir čia pat tvirtino, kad po tos kelionės ir spektaklio apetitas pakilo: norėtųsi ir vėl į spektaklį, į muziejus, į botanikos ir zoologijos sodą – seniai bebūta, o juk viskas dabar atnaujinta.

Sužinojusi, kad Viešvilės bendruomenės centras ,,Skalvija“ šią dovaną senjorams įteikė iš projekto lėšų, A. Palavinskienė sakė irgi rašysianti projektus ir bandysianti įgyvendinti senjorų svajones.

Dovana visada nudžiugina, o ypač – netikėta, dar labiau – tokia netradicinė, kokią gavo Viešvilės senjorai. Neapsiriko bendruomenės centras ,,Skalvija“, projekto „Gerumo pynė“, kurį finansavo  Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo programa, lėšas paskyrusi bendruomenės vyresniesiems. Dar labiau neapsiriko įtraukusi į projektą ir jaunimą. Tradicinėje kalėdinėje mugėje Viešvilės pagrindinėje mokykloje ant „Gerumo stalo“ ir mokiniai dėjo dovanėles  miestelio senoliams ir žmonėms su negalia, kartu su bendruomenės suaugusiaisiais lankė juos, atveždami ne tik dovanėlių, bet ir didžiulį džiaugsmą.

Pagal projektą „Gerumo pynė“ miestelio bibliotekoje viešviliečiai mokėsi daryti šventines puošmenas. Mokė senjorė Dalia Rakauskienė iš Leipgirių kaimo, parodžiusi, kaip iš senų žurnalų padaryti spalvotas snaiges. Maži dalykėliai – paprasti, bet ir nepaprasti. Kaip ir viskas, ką iš širdies dovanojame vienas kitam.

Danutė KAROPČIKIENĖ« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook