Globos namų bėglės laukiasi naujagimių

Globos namų bėglės laukiasi naujagimių (2)

2020-06-06

Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius teigia, kad policija šiuo metu atlieka 36 ikiteisminius tyrimus dėl 39 pabėgimo iš globos namų atvejų. L. Pilecko nuotr.

Pernai policija sulaukė net 62 pranešimų apie iš Skalvijos namų pabėgusius globotinius. Šiemet skaičius gali būti dar didesnis, nes vien iki gegužės galo pranešta apie 35 pabėgimus. Didžioji dalis šios statistikos – dviejų merginų pasiekimai. Abi paauglės yra nėščios, tačiau ir tai įpročių nekeičia – bėglės toliau daro savo.

Už skaičių – gyvenimas

2019-aisiais Skalvijos namų globotiniai be leidimo iš šeimynų, kuriose gyvena, buvo pasišalinę 62 kartus. 40 kartų jie grįžo arba buvo rasti iki policijai paskelbiant oficialią paiešką ir pradedant ikiteisminį tyrimą. 22 atvejais buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Iš šiais metais registruotų 35 pabėgimo atvejų, ikiteisminiais tyrimais virto keturiolika.

Buvo ir atvejų, kai iš šeimynų iškart pabėgdavo dviese.

Tuomet pareigūnai pradėdavo vieną ikiteisminį tyrimą. Iš viso nuo 2019 m. iki dabar policija atliko ar vis dar tebeatlieka 36 ikiteisminius tyrimus dėl 39 pabėgimų.

Jurbarko r. policijos komisariato viršininkas Aivaras Dumčius tikina, kad Skalvijos namų bėgliai – didžiulė problema.

Pasak pareigūno, nuolatinių bėglių yra keturi. Tačiau du vaikai bėga rečiau, o dvi merginas galima vadinti profesionaliomis bėglėmis.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook