Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gyvenimas smėlio audroje (video)

Gyvenimas smėlio audroje (video) (9)

2018-07-01

Nuolat pustomas smėlis aplinkinių namų gyventojams sukelia ne tik nepatogumų, bet ir sveikatos problemų – prasideda akių uždegimai ir alergijos.

Su smėlio girgždesiu tarp dantų. Taip gyvena keturių daugiabučių gyventojai Jurbarke. Žmonių kasdienybę gerokai apsunkino iš pradžių itin džiuginęs pokytis – sutvarkytas kiemas ir įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Deja, netrukus paaiškėjo, kad jos projektuotojai neįvertino vėjo. Dideliame plote vaikams supiltas smėlis pustomas taip, kad jo pilna ne tik pirmuose, bet ir viršutiniuose namų aukštuose.

Ypač nuo smėlio kenčia Kęstučio g. 26-ojo ir Gedimino g. 27-ojo namų gyventojai. Žmonės tikina, kad smėlis gyvenimą pavertė pragaru. Įsitikinti, kad jie neperdeda – nesunku. Kai tik būna sausa, daugiabučių kiemas labiau primena pajūrio kopas, o ne plytelėmis išklotą teritoriją.

„Grįžtu iš darbo pusę dešimtos. Tuomet kaskart turiu išsiurbti kambarius, išvalyti lovą. Per dieną net pro mikroventiliaciją pripusto tiek, kad visur būna smėlio sluoksnis. Apie tai, kad būtų galima atsidaryti langus – seniai pamiršome“, – sakė viena Kęstučio g. 26 namo gyventojų.

Jai pritarė ir kiti bei rodė nuotraukas, kuriose – smėliu nuklotos palangės, grindys, augalai. „Smėlis visur. Ir pirmame aukšte, ir trečiame, ir ketvirtame. Nebežinome, ką daryti. Gaila ir tos komunalinio darbuotojos, kuri kasdien čia viską bando sutvarkyti. Tačiau to padaryti neįmanoma. Ji tą smėlį apšluoja, sukasa, o kitą dieną vėl tas pats“, – tvirtino gyventojai.

Tačiau smėlio šlavimas – ne vienintelė problema. Nuo nuolat ore tvyrančių dulkių kai kuriems žmonėms prasidėjo alergija.

Gyventojai taip pat įsitikinę, kad smėlio pripiltoje aikštelėje vaikams žaisti nesaugu, nes tai – ligų inkubatorius. Neuždengtas smėlis viliote vilioja palaidus gyvūnus, kurie čia atlieka gamtinius reikalus.

Gyventojai guodžiasi, kad į jų skundus už aikštelę atsakinga miesto seniūnija esą visiškai nereaguoja. Į seniūniją žmonės buvo kreipęsi ir žodžiu, ir raštu.

Seniūnas Romualdas Kuras pripažįsta, kad žmonės kreipėsi, tačiau tikina jokio efektyvaus sprendimo pasiūlyti negalintis. Juolab kad nuo aikštelės įrengimo, kuriai buvo panaudotos Europos Sąjungos lėšos, dar nepraėję penkeri metai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

„Šviesos“ inf.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook