Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gyvybes gelbstinčias dovanas žmonės išmeta

Gyvybes gelbstinčias dovanas žmonės išmeta (1)

2016-12-19

Norėdami kuo labiau apsaugoti žmones nuo nelaimių ugniagesiai šiemet įrengė beveik pusšimtį dūmų detektorių.

Šiemet, kaip ir užpernai, ugniagesiai vargingiau gyvenančioms šeimoms dovanojo dūmų detektorius, tačiau lankantis namuose, kur turėtų būti anksčiau dovanoti prietaisai, jų beveik niekur nelikę. Gyventojai ne tik nesugebėjo pakeisti baterijų, bet ir tyčia gadino įrangą.

Norėdami išvengti nelaimių Jurbarko ugniagesiai nuolat dirba prevencinį darbą. Pareigūnai lankosi seniūnijose, užsuka pas asocialias šeimas. Per kiekvieną vizitą specialistai ne tik kalba apie gaisrų saugą, bet ir nurodo konkrečius trūkumus kiekvienuose namuose.

Tai duoda rezultatų: pernai iki gruodžio vidurio rajone kilo 111 gaisrų, šiemet jų beveik dvigubai mažiau – 59.

Nei šiemet, nei pernai ugnyje nežuvo nė vienas žmogus. 2014- aisiais žuvo vienas, 2013-aisiais – du, 2012-aisiais – vienas, 2011 m. – nė vieno.

Išsiskyrė 2010-ieji, per kuriuos pasipylė tragedijos – ugnyje žuvo net aštuoni žmonės.

Jurbarko r. priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus tikina, kad nepaisant gerėjančios situacijos, žmonių požiūris į jų pačių saugumą vis dar nemaloniai stebina.

Didžiausia problema lieka nevalyti dūmtraukiai, kurie liepsnoja kiekvienais metais, nors to išvengti galima juos išvalant.

„Net ir po pirmo tokio gaisro žmogui būna skiriama bauda. Už antrą, trečią ir kitus kartus bauda didėja. Deja, pasitaiko ūkių, kur važiuojame gesinti dūmtraukių po kelis kartus. Žmonės niekaip nepasimoko“, – stebėjosi T. Statkus.

Didžiulį pavojų kelia ir netvarkingos krosnys, šalia ar net ant jų laikomos malkos, suskeldėję kaminai.
Norėdami kuo labiau apsaugoti žmones ugniagesiai šiemet įrengė beveik pusšimtį dūmų detektorių.
„Esame labai dėkingi savivaldybei, kad nupirko detektorius ir galėjome juos išdalyti. Gaisras niekada neprasideda nuo liepsnų, pirmiausia būna dūmai. Detektoriai dūmus fiksuoja ir apie tai praneša skleisdami signalą“, – sakė T. Statkus.
Tačiau nemažai gyventojų gyvybę galinčios išgelbėti dovanos neįvertina. Žmonės detektorius nuplėšia, ištraukia baterijas, parduoda, išmeta. „Būna, kad namuose rūkyti trukdo, į cigarečių dūmus reaguoja“, – liūdnai šypsojosi ugniagesys.
T. Statkus atviras – matyti sugadintus, nuplėšytus ar visai išmestus dūmų detektorius  labai nemalonu. Viršininkas stebisi, kad žmonės nevertina nei savo turto, nei sveikatos, nei gyvybės.
„Mūsų pareigūnai užsuka pas tuos, kuriems buvo dovanoję dūmų detektorius. Ten randa visko – su laidais išdrėkstas baterijas, nuplėštus pačius detektorius. Kartais visai jų neranda. Apmaudu, kad žmonės neįvertina dovanos. Nusėdus baterijai dūmų detektorius apie tai perspėdamas pradeda pypsėti. Tačiau pakeisti bateriją daug nekainuoja“, – sakė ugniagesys.
Tiesa, pasitaiko ir išimčių. Pareigūnai mini šeimą Seredžiaus seniūnijoje. Ten šeima ne tik naudoja dovanotą dūmų detektorių, bet ir už savo lėšas įsirengė keletą kitų. Tačiau šis atvejis – vienintelis.
Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook