Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Į ligoninę paguldytos narkotikų vartojusios nepilnametės

Į ligoninę paguldytos narkotikų vartojusios nepilnametės (10)

2018-04-02

Sekmadienį į Jurbarko ligoninę iš Viešvilės buvo pristatytos dvi penkiolikmetės. Manoma, kad jos vartojo narkotines medžiagas. Policijos departamentas pranešė, kad nepilnametės gydymo įstaigoje atsidūrė balandžio 1 d. apie 18.45 val.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tai jau antras tyrimas dėl narkotinių medžiagų vartojimo, kuriame figūruoja tos pačios paauglės. Kol teisėsauga aiškinasi kvaišalų įsigijimo ir vartojimo aplinkybes, priekaištai adresuojami Skalvijos vaikų globos namams, kuriuose gyvena paauglės.

Redakcijos žiniomis, į gydymo įstaigą atgabentoms nepilnametėms dėl teisinių niuansų pagalba galėjo būti suteikta ir per vėlai, nes ligoninėje kilo problemų dėl merginas lydinčio asmens.

„Kiek žinau, globos namai reikalavo, kad merginos būtų vežamos į Kauno klinikas. Tačiau, jei nėra lydinčio asmens, klinikų specialistai nekonsultuoja. Dėl to merginos nebuvo išvežtos“, – tvirtino Jurbarko ligoninės vyr. gydytojo pareigas laikinai einanti Rūta Lukšienė.

Kodėl nepasirūpino atsakingu asmeniu, Skalvijos vaikų globos namų direktorius Nerijus Jarilinas nebuvo linkęs atvirauti. „Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, nieko komentuoti negalima“, – sakė jis.

Prakalbus apie galimą administracijos aplaidumą, kuris niekaip nesusijęs su teisėsaugos tyrimu, N. Jarilinas pokalbį nutraukė. Priskambinti įstaigos vadovui daugiau nepavyko.

Savo pavaldinį gynė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai. Pasak Šeimos ir bendruomenių departamento Vaikų skyriaus specialistės Teresos Roščinskos, globos namų socialinė darbuotoja elgėsi profesionaliai, pagal galiojančią vidaus tvarką. Globos namų administracijos teigimu, socialinė darbuotoja greitosios pagalbos slaugytojui įteikė globos namų sutikimą dėl galimų procedūrų atlikimo ir gydymo Jurbarko ligoninėje.

„Socialinė darbuotoja pasielgti kitaip negalėjo, nes negalėjo palikti kitų vaikų, esančių bendruomeniniame name, be priežiūros, tačiau iškvietusi pavaduotoją socialiniam darbui, kitą darbuotoją į šeimyną ir užtikrinusi kitų esančių šeimynoje vaikų saugumą, vyko į Jurbarko ligoninę“, – teigė T. Roščinska.

Plačiau situacijos ministerijos atstovė komentuoti negalėjo. „Ministerija neturi konkrečių duomenų dėl bendros situacijos, susijusios su narkotinių medžiagų vartojimu vaikų globos įstaigose. Tačiau vaikų globos įstaigų personalas dalyvauja narkotinių medžiagų vartojimo prevencijos seminaruose. Šiuo metu dėl šio atvejo vyksta ikiteisminis tyrimas, todėl detaliau komentuoti negalime“, – tvirtino T. Roščinska.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė tikina, kad situacija ligoninėje, kai medikai buvo įvelti į neaiškią padėtį dėl lydinčio asmens – nepateisinama. Vedėja įsitikinusi, kad bent jau moralinę atsakomybę už tai turi prisiimti ne kas kitas, o būtent Skalvijos vaikų globos namų administracija.

„Matyčiau netinkamą globėjo pareigų vykdymą. Į gydymo įstaigą auklėtiniai turi vykti lydimi suaugusiojo. Morališkai už tai atsakinga globos namų administracija. Ar turėtų būti ir teisinė atsakomybė, negaliu pasakyti“, – sakė L. Gardauskienė.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja tvirtina, kad globos namų administracija turėtų prisiimti atsakomybę ir dėl to, kad jų auklėtinės vartojo narkotikus. Įstaigoje dirba specialistai, kurie turėtų užtikrinti vaikų gerovę ir saugumą. „Tikrai galima atrasti sprendimus. Ypač kai problema žinoma ir sena“, – sakė L. Gardauskienė.

Pernai Jurbarko r. buvo registruotos septynios su narkotikais susijusios veikos. Nė vienoje jų nefigūravo kvaišalų laikymas ar platinimas dideliais kiekiais. Panašūs skaičiai buvo ir 2016-aisiais.

Pasak Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuotų nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko Tomo Rainio, Jurbarko r. iš kitų apskrities regionų neišsiskiria nei skaičiais, nei narkotikų rūšimis. Kaip ir kitur, mūsų krašte populiariausi kvaišalai – kanapės ir jų dalys.

Lukas Pileckas« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook