Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Į partinį susirinkimą – su valdišku automobiliu

Į partinį susirinkimą – su valdišku automobiliu (7)

2018-08-31

Į partinį susirinkimą – valdišku automobiliu ir už mokesčių mokėtojų pinigus. Panašu, kad savivaldybės administracijos direktorei Vidai Rekešienei naudojimasis tarnybine padėtimi tampa įpročiu. Politikė į socialdemokratų partijos Jurbarko skyriaus tarybos posėdį vyko valdišku automobiliu „Škoda“.

Į partinį susirinkimą po darbo atvykusią V. Rekešienę pastebėjo laikraščio skaitytojai. Jie pareigybinį politikės automobilį nufotografavo prie Jurbarko seniūnijos. Šiame pastate yra įsikūrusi Lietuvos socialdemokratų partijos Jurbarko skyriaus būstinė, kurioje rugpjūčio 21-osios vakarą į tarybos posėdį ir rinkosi partijos bičiuliai.

„Jokio skirtumo, ar automobilis tarnybinis, ar pareigybinis, ar dar kažkoks. Jis yra skirtas konkretaus valdininko konkrečioms pareigoms atlikti. Vargu, ar partijos susirinkimas yra kaip nors susijęs su tiesioginėmis savivaldybės administracijos direktorės pareigomis. Net jei ji ir yra tos partijos narė ir partijos dėka užima tokias pareigas“, – sakė V. Rekešienės automobilį gerokai po darbo valandų, apie 19 val., prie partijos būstinės nufotografavęs jurbarkietis.

Kad savivaldybės administracijos direktorė dalyvavo partijos skyriaus tarybos posėdyje, patvirtino ir Jurbarko skyriaus pirmininkas Audronis Zairys. Pasak jo, V. Rekešienė yra šio skyriaus tarybos narė, todėl suprantama, kad posėdyje dalyvavo.

Pati V. Rekešienė taip pat pripažįsta, kad minėtą vakarą dalyvavo partiniame susirinkime. „Tačiau tai nebuvo pagrindinė priežastis, dėl kurios man priskirtas pareigybinis tarnybinis automobilis stovėjo prie Jurbarko miesto seniūnijos“, – atsakyme redakcijai rašė politikė.

Tiesa, V. Rekešienė nepatikslino, kokia buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios valdiškas automobilis atsidūrė kaip tik ten ir tuo metu, kur vyko partijos bičiulių susibūrimas. Juolab kad į partiečių susitikimą iš savivaldybės ji išvyko jau po 17 val., kai jokia valdiška įstaiga seniūnijos pastate nebedirbo. Tą vakarą savivaldybėje V. Rekešienė po darbo valandų užtruko, nes vyko pasitarimas su koalicijos partneriais.

Savivaldybės administracijos vadovė nemato nieko blogo, kad tarnybinį automobilį naudoja ir partiniams reikalams. „Savivaldybės administracijos direktorius yra politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, todėl, manau, nepažeidžiau tarnybinio transporto naudojimo tvarkos ir viešųjų ir privačių interesų nesupainiojau“, – teigė V. Rekešienė.

Jurbarko r. savivaldybės tarybos narė ir Etikos komisijos pirmininkė Liudmila Norkaitienė tvirtina, kad komisija nagrinėja tik tarybos narių, bet ne administracijos darbuotojų elgesį. Tačiau politikė vis dėlto įžvelgė galimą pažeidimą. „Nesu iki galo tikra, bet manau, kad į partijos susitikimą vykti valdišku automobiliu negalima“, – sakė L. Norkaitienė.

Savivaldybės administracijos direktorės elgesį turėtų vertinti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Šios komisijos narė Dalia Paulauskaitė redakciją patikino, kad yra tik vienas pateisinimas valdiško transporto naudojimui – tuomet, kai jis naudojamas tiesioginėms pareigoms atlikti.

„Partijos susitikimas tikrai niekaip nėra susijęs su savivaldybės administracijos direktorės darbo funkcijomis“, – sakė VTEK narė.

Tiksliai į klausimą, ar V. Rekešienė supainiojo viešuosius ir privačius interesus komisija atsakys gavusi svarstymui reikalingą medžiagą.

Tai ne pirmas kartas, kai kyla klausimų, ar administracijos direktorė nepiktnaudžiauja tarnybine padėtimi naudodamasi valdišku transportu. Į nemalonią situaciją V. Rekešienė buvo pakliuvusi 2017-ųjų sausio 13-ąją. Tada Paulių (Šimkaičių sen.) bendruomenės namuose susitiko seniūnai ir rajono valdžia – administracijos direktorė V. Rekešienė bei tuometis jos pavaduotojas Viktoras Ganusauskas.

Apie planuojamą susitikimą ir jo vietą skaitytojai pranešė kur kas anksčiau nei ši informacija atsirado Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės ir jos pavaduotojo viešai skelbiamose darbotvarkėse. Beje, darbotvarkės formuluotė buvo gana mįslinga: „14.30 val. lankymasis Šimkaičių seniūnijoje“.

V. Rekešienės ir pavaduotojo viešnagė tuomet apsiribojo netoli Šimkaičių seniūnės Elenos Šileikienės namų esančiais Paulių bendruomenės namais. Ilgai netrukę visi skubėjo į privatų vakarėlį seniūnės namuose. Tačiau skirtingai nei nuosavais automobiliais atvykę seniūnai, administracijos direktorė į pasisėdėjimą pirtyje vyko tarnybiniu automobiliu. Tuo pačiu, kuriuo į partijos susirinkimą atvažiavo ir rugpjūčio 21-osios vakarą.

Tuomet kalbinta V. Rekešienė bandė aiškinti, kad pavaldinės namuose esą tvarkė darbinius reikalus. „Buvo oficialus susitikimas, po to užsukome čia išgerti kavos, nes bendruomenės namuose jos negėrėme. Čia taip pat tvarkėme darbinius reikalus“, – 2017-ųjų sausio 13-ąją tikino pakalbinta V. Rekešienė.

Direktorė nematė nieko blogo ir tikino, kad į pirtį ji nėjo. „Pasiliko seniūnai, jie pabus ilgiau, gal ir eis į pirtį“, – tada svarstė V. Rekešienė.

Tačiau seniūnai pasirodė gerokai apdairesni ir sąžiningesni. Į susitikimą bendruomenės namuose, po kurio iš anksto buvo planuota viešnagė pas Šimkaičių seniūnę, jie visi atvyko nuosavomis mašinomis.

Direktorė dėl valdiško transporto jau buvo kliuvusi rajono tarybos opozicijai, kai ta pati pareigybinė „Škoda“ stovėjo prie grožio salono. Tada tarybos nariams V. Rekešienė atšovė esą domėjosi P. Cvirkos g. 4 namo renovacija, aiškinosi gyventojų pretenzijas, pripažino, kad buvo užsukusi ir į grožio saloną, bet neprasitarė ko – malonių procedūrų ar statybininkų palikto broko apžiūrėti.

Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook