Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Įdomesnės pamokos – tik perspektyviose mokyklose

Įdomesnės pamokos – tik perspektyviose mokyklose (0)

2018-05-22

Genovaitė Grigucevičienė sako, kad nei Europos Sąjunga, nei Švietimo ir mokslo ministerija nelinkusi remti mažų mokyklų, todėl ir naujos mokymo priemonės pasiekė ne visas mūsų rajono ugdymo įstaigas.

Rajono bendrojo lavinimo mokyklos praturtėjo naujomis mokymo priemonėmis. Pagal projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ gauta priemonių pasaulio pažinimui mokyti pradinėse klasėse. Projektą įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras, o jame dalyvauja beveik 700 šalies mokyklų.

Naujos mokymo priemonės pradinių klasių mokiniams – tik pirmasis projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ etapas. Ateinančiais mokslo metais mokyklas pasieks ir gamtos mokslams bei technologijoms 5–8 klasėse mokyti reikalinga įranga.

Jurbarko r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Genovaitė Grigucevičienė patikino, kad naujų mokymo priemonių pradinukams pagal šį projektą gaus 12 rajono mokyklų. „Mokyklos turėjo atitikti tam tikrus kriterijus, svarbiausias – kad klasių komplekte būtų ne mažiau kaip 10 mokinių“, – sakė specialistė.

Tokių kriterijų neatitiko Juodaičių ir Raudonės pagrindinės mokyklos. O Vadžgirio pagrindinė, kurios, kaip ir Raudonės, rudenį jau nebebus, priemonių gavo. Jos, beje, nepigios.

Mokykloms pagal jų dydį skirti dvejopi priemonių komplektai. Didesnį, kurio kaina 3190 Eur, gavo tik Jurbarko Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos, kitoms skirtas mažesnis, kainuojantis 2667 Eur.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė G. Grigucevičienė sakė, kad teikiant paraišką ministerijai Vadžgirio mokykla atitiko kriterijus, o kai joje mokinių nebebus, priemonės keliaus į Eržvilko gimnaziją.

Tokiu atveju Eržvilkas turėtų 2 priemonių komplektus, o Juodaičiai – nė vieno.

Deja, Europos Sąjunga ir Švietimo ir mokslo ministerija finansuoja tik perspektyvias mokyklas. „Mažai mokyklai sudėtinga dalyvauti projektuose. Sudėtinga ir mažai savivaldybei“, – konstatavo G. Grigucevičienė ir minėjo, kad ministerijos paskelbtai mokyklų renovavimo programai Jurbarko rajonas negali teikti paraiškų, nes neatitinka mokinių skaičiaus kriterijaus, kuris yra 3000. Mūsų rajono mokyklose šiemet mokosi 2950, ir nepanašu, kad šis skaičius didėtų.

Kaip neatitinkanti kriterijų į antrąjį projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ etapą nepateko Vadžgirio ir Klausučių Stasio Santvaro pagrindinė mokykla. Koją pakišo, pasak G. Grigucevičienės, ir mokinių skaičius, ir jungtinės klasės.

Pradinukų mokymui skirti matavimo indai, mėgintuvėliai, tiriamųjų darbų rinkiniai, mikroskopai, žiūronai, kompasai, optikos rinkiniai ir kitos mokymo priemonės pasieks Jurbarko Naujamiesčio, Vytauto Didžiojo, Klausučių Stasio Santvaro, Šimkaičių Jono Žemaičio, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio, Smalininkų Lidijos Meškaitytės, Vadžgirio, Viešvilės pagrindines mokyklas, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklą-daugiafunkcį centrą, Eržvilko ir Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijas bei Jurbarkų darželį-mokyklą. Iš viso mokyklos gaus mokymo priemonių už 33050 eurų.

Naujos priemonės skirtos eksperimentams atlikti, tyrinėti ir stebėti gamtos reiškinius. Pagal tą patį projektą bus parengtos mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo mokymo procese metodikos, trumpi pamokų aprašymai bei filmukai su patarimais, kaip naudoti naujas mokymo priemones.

Projektui įgyvendinti iš viso skirta beveik 7 mln. Eur iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto.

„Manau, kad šio projekto nauda labai svarbi. Mažieji mokinukai turės galimybes atlikti bandymus, eksperimentuoti. O mokytojams bus daugiau darbo. Bet pamokos turėtų būti įdomesnės, o kai įdomu, ir vaikų motyvacija mokytis didėja“, – neabejoja savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė G. Grigucevičienė.

Danutė Karopčikienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook