Imsrę nuo bebrų vaduos medžiotojai

Imsrę nuo bebrų vaduos medžiotojai (7)

2021-01-18

Imsrės upelyje bebrai surentė keletą didelių užtvankų, todėl upelio plotis kai kur padidėjo keletą kartų, o vanduo apsėmė pakrantės medžius. L. Pilecko nuotr

Per Jurbarką tekančiame Imsrės upelyje jau kelinti metai šeimininkauja bebrai. Natūralių priešų mieste neturintys gyvūnai nuo vadinamojo Susivienijimo iki Bišpilio piliakalnio išguldė daugybę įvairiausio storio medžių ir surentė tris dideles ir porą mažesnių užtvankų. Deja, greito ir patikimo būdo kaip juos išvaryti – nėra.

Leidimas – iki vasario

Pernai ir užpernai Jurbarko miesto seniūnija kovą su bebrais organizavo ardant užtvankas, tačiau komunalininkų darbas nuėjo perniek – bebrai sugriautų statinių vietoje per naktį ar dvi suręsdavo naujas.

Bebrai į upelį suguldė ne tik įvairiausius krūmynus, bet ir kelių dešimčių centimetrų skersmens medžius.

Užtvankos tapo tokios didelės, kad įprastai kelių metrų pločio upelis išsiplėtė tris ar keturis kartus. Gyvūnai ardo ir Imsrės krantus – prirausė urvų.

Kaip tikina Jurbarko seniūnas Romualdas Kuras, paaiškėjus, kad užtvankų ardymas rezultato neduoda, buvo kreiptasi į medžiotojus. Pastarieji bandė bebrus išgaudyti pernai, tačiau rezultatai buvo kuklūs.

„Mieste medžioti šautuvais negalima, bebrų kontrolę įmanoma vykdyti tik statant specialius spąstus. Dabar vėl turime Aplinkos apsaugos agentūros išduotą leidimą juos gaudyti. Leidimas galioja iki sausio galo. Yra susitarta su trimis medžiotojais, kad jie bebrus išgaudytų“, – sakė R. Kuras.

Visą straipsnį skaitykite lairkaštyje arbe prenumeruokite eletroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook