Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Jurbarkiečiai balsavo už Ingridą Šimonytę, kandidatas į merus...

Jurbarkiečiai balsavo už Ingridą Šimonytę, kandidatas į merus – Daivaras Rybakovas. (23)

2018-11-05

Sekmadienio vakarą paaiškėjo, kad Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkimuose į kandidatus nacionaliniuose rinkimuose į Prezidento postą įtikinamai laimėjo Ingrida Šimonytė, kuri ženklia persvara nugalėjo savo oponentą Vygaudą Ušacką. Visoje Lietuvoje rinkėjai už I. Šimonytę atidavė daugiau nei 70 proc. balsų.

Jurbarke I. Šimonytės pergalė buvo dar ženklesnė – 100 balsų už ją ir 17 – už V. Ušacką.

Jurbarko TS-LKD skyrius taip pat patvirtino kandidatą į merus bei reitingavo kandidatus į savivaldybės tarybą. Konservatoriai rajono vadovu tikisi matyti dabartinį tarybos narį Daivarą Rybakovą.

Reitinguojant kandidatus į savivaldybės tarybą didžiausio pasitikėjimo sulaukė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir partijos skyriaus pirmininko pavaduotojas Darius Juodaitis, kuris gavo 72 pirmumo balsus. Antroje vietoje – Gražvydas Ažna, surinkęs 45 balsus, trečioje vietoje Audronė Kurienė, kuriai pasitikėjimą išreiškė 44 balsavę partiečiai, ketvirtoje vietoje - Egidijus Giedraitis, surinkęs 40 pasitikėjimo balsų, o penktoje Kristina Vančienė (38 reitingo balsai).

Reitinguojant kandidatus į Europos Parlamento narius didžiausio pasitikėjimo sulaukė Liudas Mažylis (44 balsai), Radvilė Morkūnaitė - Mikulėnienė (42 balsai), Andrius Kubilius (40 balsų), Audronius Ažubalis (35 balsai).

Didelis gyventojų aktyvumas bei su dideliu pranašumu įgyta pergalė - aukšto pasitikėjimo išraiška, tikina konservatorių (TS-LKD) pirminiuose prezidento rinkimuose laimėjusi Ingrida Šimonytė. 
 
 „Rezultatus vertinu, kaip didelį pasitikėjimą. Daug žmonių nusprendė dalyvauti - buvo klausimas, kiek jų ateis, tačiau atėjo daugiau nei 70 proc. visų užsiregistravusiųjų. Na, o didelė persvara reiškia didelį pasitikėjimą ir didelį įpareigojimą tą pasitikėjimą pateisinti“, - žurnalistams sakė I. Šimonytė. 
 
 Pasak 79 proc. rinkėjų balsų surinkusios parlamentarės, konkurencija su 21 proc. balsų gavusiu Vygaudu Ušacku pravers varžantis nacionaliniu mastu. Tiesa, lengvos pergalės kovoje dėl vietos Daukanto aikštėje politikė nesitiki. 
 
 „Nesiimu taip drąsiai prognozuoti, bet tikrai dirbsiu ir prašysiu visų žmonių, kurie gali mane paremti, taip ir padaryti. Manau, kad šiandien mūsų pagrindinis uždavinys buvo per trumpą laiką suaktyvinti žmones, kurie vis labiau nuo politikos yra stumiami, nes jiems galbūt atsibodo ta komisijų, draudimų ir tarpusavio kovų kasdienybė, kuri matoma Seime“, - aiškino I. Šimonytė. 
 
 Parlamentarės pergale džiaugėsi ir partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Pasak jo, tai, kad pirminiuose rinkimuose aktyviai dalyvavo partijai nepriklausantys gyventojai, rodo, kad I. Šimonytė turi didelį visuomenės pasitikėjimą. 
 
 „Tai yra aišku, kad kandidatas (I. Šimonytė. - ELTA) šiandien turi visuomenės mandatą. Tai, kad aktyviau dalyvavo visuomenės žmonės, tik įrodo, kad yra visuomenės mandatas tęsti kovą nacionaliniuose rinkimuose“, - sakė G. Landsbergis. 
 
 Suskaičiavus visus balsus konservatorių (TS-LKD) pirminiuose prezidento rinkimuose - akivaizdi Ingridos Šimonytės pergalė. Už parlamentarę balsavo 78,71 proc. rinkėjų (16418 balsų). Tuo tarpu už diplomatą Vygaudą Ušacką balsavo 21,29 proc. užsiregistravusiųjų (4441 balsas).

ELTA ir „ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook