Jurbarko auditoriui – Valstybės kontrolės dūriai

Jurbarko auditoriui – Valstybės kontrolės dūriai (0)

2020-06-29

Valstybės kontrolės išvados savivaldybės kontrolieriui Sauliui Jakščiui - nepalankios.

Aukščiausioji audito institucija – Valstybės kontrolė – atliko 9 savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų (SKAT) atliktų auditų išorinę peržiūrą, kurios metu vertino SKAT sukurtą audito kokybės kontrolės sistemą ir atliktų auditų kokybę. Apibendrinimo ataskaita pateikta Seimo Audito komitetui.

2020 metų išorinės peržiūros metu įvertintos Birštono, Druskininkų, Jurbarko r., Kauno r., Kelmės r., Klaipėdos miesto, Pasvalio r., Rietavo ir Šilutės r. savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų audito kokybės kontrolės sistemos. Šių tarnybų atliktų auditų kokybei įvertinti buvo pasirinkti visi 2018 metų konsoliduotųjų ataskaitų rinkinių finansiniai (teisėtumo) auditai ir dviejose tarnybose po vieną 2019 metais baigtą veiklos auditą.

Aukščiausioji audito institucija, įgyvendindama Valstybės kontrolės įstatymo nustatytą funkciją, kasmet atlieka savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų atliktų auditų išorinę peržiūrą. Kiekvienais metais peržiūrai atrenkamos vis kitos SKAT – ne rečiau kaip kartą per 6 metus, išskyrus atvejus, kai dėl objektyvių priežasčių negalima atlikti peržiūros.

Su išorinių peržiūrų apibendrinimo ataskaita „Savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų atliktų auditų išorinių peržiūrų 2020 metais rezultatai“ galima susipažinti čia.

Jurbarko atveju nustatyta, kad Sauliaus Jakščio vadovaujamos savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos darbe – nemažai problemų. Tikrintojai rado reikšmingų nukrypimų nuo teisės aktų, reglamentuojančių audito atlikimą, ir reikšmingais atžvilgiais nesurinkti tinkami ir pakankami audito įrodymai, – du auditai.

Valstybės kontrolės ir ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook