Kačių šėrykla virto mūšio lauku (nuotraukos, video)

Kačių šėrykla virto mūšio lauku (nuotraukos, video) (22)

2021-01-16

Po svetimu balkonu užuovėją katėms surentusi savivaldybės tarybos narė Inga Molevaitė gali sulaukti baudos. L. Pilecko nuotr.

Valdžios sprendimas perkelti kačių namelius iš V. Kudirkos gatvės į šilelio prieigas už Mituvos valdiškai ir baigėsi: vieni pasidėjo pliusiuką sprendžiant beglobių gyvūnų priežiūros klausimus, kiti ir toliau šeria likusias kates, o dalis gyventojų kyla į kovą prieš tokią netvarką. Žmonės guodžiasi, kad per kates ne tik ramybės nėra, bet daugiabučių aplinka virto šiukšlynu. Kita barikadų pusė atšauna – beglobiais gyvūnais rūpintis būtina.

Istorija sena

Ne vienerius metus besitęsiančio konflikto dėl benamių kačių V. Kudirkos gatvėje pradžios greičiausiai niekas nebepamena, tačiau jo priežastys aiškios.

Dar tuomet, kai šiojo gatvėje savivaldybė nebuvo paženkliusi bešeimininkių gyvūnų šėryklos, vietos gyventojai dėl kačių jau galando karo kirvius.

Dalį žmonių piktina, kad nepaisoma higienos, nes kačių ekskrementų ir blusų rasi net vaikų žaidimų aikštelėse. Be to, kates prižiūrinčios moterys jas šėrė ten, kur šias atrasdavo – prie laiptinių, po balkonais, rūsiuose.

Kad gyvūnai nešaltų, po tais pačiais balkonais ir kitur dėjo skudurus, rentė savadarbius namelius.

Kačių daugėjo, kartu didėjo ir tarša, daugėjo ir nepatenkintų gyventojų skundų.

Savivaldybė pabandė rasti kompromisą ir prieš trejus metų įsteigė oficialią bešeimininkių gyvūnų šėrimo vietą. Nors pasirūpino tik informaciniu ženklu, tikėtasi, kad katės nebebus šeriamos po balkonais.

Netrukus šėryklos vietoje atsirado savadarbių namelių, tačiau katės į atvirą vietą ateidavo tik paėsti.

Pagal kiekvieno skonį pagaminti nameliai ir juose sukišti skudurai, besimėtantys ėdalo likučiai nei puošė miesto, nei džiugino tokios kaimynystės priešininkų. 

Aplinkiniams gyventojams nerimą kėlė ir higienos problemos.

Visą straipsnį skaitykite lairkaštyje arbe prenumeruokite eletroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook