Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kapucinų misija – parodyti dvasingesnį gyvenimą

Kapucinų misija – parodyti dvasingesnį gyvenimą (0)

2018-08-18

„Visa, ką čia statome ir darome – ne sau, bet visiems, kurie trokšta kokybiškesnio gyvenimo“, – teigia broliai kapucinai Tomas ir Vincentas iš Paulių vienuolyno. D. Karopčikienės nuotr.

Rugpjūčio pradžioje socialiniuose tinkluose pasklido vienuolių kapucinų prašymas paaukoti lėšų Paulių vienuolyne vykdomų socialinių ir edukacinių projektų plėtrai.

Apie savo planus ir darbus papasakojo Paulių kapucinų vienuolyno vyresnysis br. Tomas J. Pilchas OFMCap ir br. Vincentas Tamošauskas OFMCap.

Atviras visiems

Nors Mažesniųjų brolių kapucinų vienuolynas Pauliuose įsikūrė tik praėjusių metų rugsėjį, jis jau plačiai žinomas. Į rekolekcijas, stovyklas ar tiesiog pabūti, pabendrauti čia atvažiuoja žmonių iš įvairių Lietuvos vietų, tačiau iš Jurbarko krašto – nedaug. Todėl broliai kapucinai ypač kviečia jurbarkiečius.

„Nereikia galvoti, kad čia atvažiavus – tik melstis ir melstis. Pirmiausia čia kviečiame atvažiuoti susitvarkyti savo gyvenimą, o paskui gal atrasite ir Dievą“, – padrąsina br. Vincentas.

Tuo pačiu pabrėžia ir kapucinų atvirumą visuomenei, ir Paulių vienuolyno pasirinktą kryptį – priglausti silpnuosius, padėti pasiklydusiems sudėtingame žmonių pasaulyje. Žinoma, ir atrasti Dievą bei gilinti savo tikėjimą.

Vienuoliai nemano, kad net įrengę daugiau patalpų bei pagerinę buities sąlygas savo svečiams, sulauks krūvos laimingų žmonių – vienuolynas nesiūlo pramogų, o tik iššūkius ir pokyčius, padedančius susikurti kokybiškesnį dvasinį ir socialinį gyvenimą.

Ne tušti planai

„Daug planų yra. Buvusios mokyklos pastatą reikia pakelti dar vienu aukštu, uždengti naują stogą – senasis kiauras, įrengti 20-30 kambarių, apšiltinti, įrengti sanitarinius mazgus, suremontuoti virtuvę. Buvusioje sporto salėje planuojame įrengti koplyčią – tai būtų maldos vieta ir vietiniams pauliškiams, ir atvykstantiesiems. Pastatyti kelis vadinamuosius atsiskyrėlių namelius – atvykstantiems į vienuolyną ieškoti ramybės ir norintiems pabūti tyloje, pasimelsti, pasikalbėti su Dievu“, – pasakoja Paulių vienuolyno vyresnysis br. T. Pilchas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

"Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook