Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Karjero medūzos – vienintelės Lietuvoje (video)

Karjero medūzos – vienintelės Lietuvoje (video) (0)

2020-10-17

2002 m. medūzos buvo pastebėtos Greičių karjere, o praėjusį rugsėjį – ir karjere prie pat Jurbarko. M. Ganusausko nuotr.

Medūzos Jurbarko karjere. Tokia žinute ir nuotraukomis socialiniame tinkle pasidalijo jurbarkietis. Vyras stebėjosi iki šiol jam nematytais gyviais ir tikino, kad jų vandenyje – daugybė. Paprastai sūriame vandenyje besiveisiantys gyviai nustebino ir vietinius specialistus, o netrukus paaiškėjo, kad Jurbarkas – vienintelė vieta Lietuvoje, kur mokslininkai yra radę medūzų.

Radinys nustebino

Rugsėjo pradžioje Jurbarko karjere medūzas pastebėjo jurbarkietis Martynas Ganusauskas.

Jis gyvius nufotografavo ir nufilmavo, o vaizdais vėliau pasidalijo „Facebook“ tinkle.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiąjį specialistą Andrių Šašį medūzos karjere gerokai nustebino – apie jas nieko nebuvo girdėta.

Aplinkosaugininkas teigė apie medūzas išgirdęs pirmąkart ir tikino, kad jos yra sūraus, o ne gėlo vandens gyventojos.

„Galima tik spėlioti, greičiausiai jas kažkas užnešė. Sakyčiau, kad vandens paukščiai, kurie atskrido nuo Kuršių marių ar jūros. Tikrai nemanau, kad kas nors jas specialiai čia atvežė“, – svarstė A. Šašys.

Kaip gyviai galėjo atsirasti karjere, iš pradžių pasakyti negalėjo ir Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis. Žinia apie medūzas gėlame vandenyje jį taip pat nustebino.

Tačiau pradėjęs aiškintis netruko sužinoti, kad Lietuvos mokslininkai jau yra tyrinėję šias medūzas. Jos mūsų šalyje buvo pasirodžiusios 2002-aisiais ir ne kur kitur, o visai šalia – Greičių karjere.

„Viskas po truputį susidėliojo į vietas. Pasirodo, kad Jurbarkas yra unikalus – tai vienintelė vieta visoje šalyje, kur šios medūzos pastebėtos. Informacijos radome nedaug, nes yra tik vienas mokslinis darbas šia tema“, – sakė M. Janušonis.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook