Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Klasėse – tropikai

Klasėse – tropikai (0)

2018-06-04

Vienos miesto mokyklos moksleiviai į redakciją atsiuntė keletą nuotraukų, kuriose termometru užfiksuotos temperatūros klasėse. Pasak jaunuolių, didžiausia jų trečiadienį buvo pradinėse klasėse – net 32,5 laipsnio karščio. 

Pasak Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojos ūkio reikalams Oksanos Sutkaitienės, higienos normos numato, kad klasėse galima dirbti esant iki 28 o C.

„Kai būna tikrai labai karšta, pamokas mokiniams vedame lauke. Vietos pakeitimas kartais būna į naudą“, – sakė pavaduotoja.

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos gimnazistus ir pedagogus gelbsti šalia esantis dvaro parkas.

„Parke daug medžių, geras šešėlis, todėl pamokas vedame tenai. Žinoma, mums gelbsti dar ir tai, kad mokyklos pastatas senas ir storomis sienomis. Čia, kaip bažnyčioje – įeini ir pajunti vėsumą“, – sakė direktorius Alvydas Januškevičius.

Kiek lengviau karštį iškęsti vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtiniams. Pasak įstaigos vadovės Irenos Bertulienės, atliekant pastatų renovaciją buvo įrengta ir vėdinimo sistema. Ji padeda patalpose palaikyti higienos normas atitinkančią temperatūrą.

„Karščiau tik darbuotojų kabinetuose, nes sistema įrengta tik patalpose, kuriose būna vaikai. Žinoma, vedame vaikus ir į lauką, tačiau ten nešame ir voneles su vandeniu, kad jie galėtų atsigaivinti, ir stengiamės būti šešėlyje“, – sakė direktorė.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys pripažįsta, kad švietimo įstaigos kol kas nėra tinkamai pasiruošusios dirbti tokiame karštyje.

„Kol kas turime dvi pagrindines rekomendacijas, kuriomis, tikiuosi, vadovaujasi visos mokyklos – kuo daugiau būti lauke ir trumpinti pamokas. Viena didžiausių problemų yra su Vytauto Didžiojo pagrindine mokykla, kuri aplink turi tik atvirą teritoriją ir beveik jokio šešėlio. Kaimų mokyklose lengviau, ten daugiau gamtos. Be to, kai kur jau yra įrengtos lauko klasės – tai erdvės lauke, kur yra suolai. Tačiau ten telpa tik viena klasė, todėl visos mokyklos jos neišgelbės“, – sakė A. Gvildys.

Vedėjo teigimu, išleisdami vaikus į mokyklą tėvai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į jų aprangą, pasirūpinti, kad neišeitų iš namų be buteliuko vandens.
„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook