Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ko pritrūko konservatoriams – žmonių ar atsakomybės?

Ko pritrūko konservatoriams – žmonių ar atsakomybės? (14)

2017-11-13

Rajono konservatorių lyderis Daivaras Rybakovas (dešinėje) pripažįsta, kad likus vos pusantrų metų iki kadencijos pabaigos rasti atsakingą žmogų į direktorės pavaduotojo pareigas – sudėtinga užduotis. J. Pileckienės nuotr.

Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko skyrius išplatino pranešimą, kad atsisako teikti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūrą.

Pagal valdančiosios daugumos susitarimą, direktorės pavaduotojo vieta priklauso konservatoriams, tačiau jų į šį postą po savivaldos rinkimų deleguotas Viktoras Ganusauskas pareigų atsisakė esą savo noru.

Rugsėjo 28 d. savivaldybės taryboje neatsirado nė vieno, kuris būtų nepritaręs V. Ganusausko norui palikti postą, nors užkulisiuose ir politikai, ir administracijos darbuotojai direktorės pavaduotoją varstė tiriamais žvilgsniais ir kėlė intrigą dėl tokio apsisprendimo. Neva V. Ganusauskas ėmėsi žygių ir galimai per įtakingus bendrapartiečius bandė išsaugoti pareigas.

Nors oficialiai V. Ganusauskas iš posto pasitraukė savo noru, panašu, kad jo darbu pirmiausia buvo nepatenkinti patys konservatoriai. TS-LKD partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas dar gerokai iki V. Ganusausko pasitraukimo akcentavo atsakomybę, pareigą dirbti ir požiūrio skirtumus. D. Rybakovas neneigė, kad svarstymų atšaukti V. Ganusauską buvo ir anksčiau.

Visos valdančiojoje daugumoje likusios partijos susaistytos postais. Tuščios savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo kėdės iš konservatorių atimti niekas neketino, o po mero Skirmanto Mockevičiaus ir Daivaro Rybakovo susitikimo buvo išplatintas oficialus pranešimas, kad konservatoriai kandidatą pasiūlys spalio mėnesį.

Tačiau spalį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje šis klausimas nebuvo svarstomas – konservatoriai kandidatūros neteikė, tad ir balsuoti nebuvo už ką.

Po savivaldybės tarybos posėdžio meras Skirmantas Mockevičius vykusioje spaudos konferencijoje plačiau šio klausimo nekomentavo, tik užsiminė, kad gali būti, jog savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė dirbs be pavaduotojo, žinoma, pridėjus prie atlyginimo priedą. Tik ar rajonui iš to būtų naudos – jau kitas klausimas, o kol kas uždaruose kabinetuose ir viešai buvo svarstomos galimos kandidatūros į pavaduotojo postą.

Šį pirmadienį konservatoriai paskelbė savo sprendimą. Partijos skyriaus tarybos posėdyje nuspręsta atsisakyti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo vietos. Oficiali tokio sprendimo priežastis – esą iki savivaldybių tarybų rinkimų liko vos pusantrų metų, o tai per mažai, kad būtų galima imtis rimtų darbų.

„2017 m. lapkričio 8 d. TS-LKD partijos Jurbarko skyriaus tarybos posėdyje sprendėme aktualius klausimus, susijusius su TS-LKD Jurbarko skyriaus frakcijos tolimesniu dalyvavimu Jurbarko rajono savivaldybės tarybos valdančiojoje koalicijoje bei asmens delegavimu į administracijos direktoriaus pavaduotojo postą.

TS-LKD partija šiuo metu kaip niekad yra atvira, įsiklausanti ir diskutuojanti. Tai jau esame įrodę Jurbarko rajono bendruomenei, šia linkme dirbsime ir toliau. Sprendimai, kuriuos priėmė skyriaus taryba, taip pat buvo aptarti su įvairiomis socialinėmis grupėmis, bendruomenėmis. Sprendžiant buvo atsižvelgta į TS-LKD Jurbarko skyriaus rinkimų programos nuostatų vykdymą, Jurbarko rajono mero galimybes sutelkti politinę bendruomenę, o administracijos direktoriaus – galimybę bendrai veiklai sutelkti administracijos specialistus tam, kad programinės nuostatos būtų įgyvendintos“, – sakoma TS-LKD Jurbarko skyriaus tarybos paskelbtame pranešime.

Deja, konservatoriai akcentuoja bendruomenėje jaučiamą pesimizmą ir teigia, kad gyventojai susitikimuose skundžiasi, jog dauguma partijų siekia tik aukštų politinių postų ir asmeninės naudos. „Įkvėpti bendruomenę, sutelkti administraciją bendram darbui – ilgas ir sudėtingas kelias. Tam tikslui įgyvendinti tikrai nepakanka likusių pusantrų metų iki savivaldybės tarybos kadencijos pabaigos. Jokiu būdu tai nereiškia, kad mūsų partijoje nėra žmonių, galinčių ir gebančių tai padaryti. Turime kompetentingų žmonių savo partijos gretose ir tarp rėmėjų. Mes manome, kad pakeisti esamą situaciją iš esmės reikia laiko ir stipresnio TS-LKD politinei partijai per rinkimus suteikto mandato. Todėl mūsų partijos bendras sprendimas buvo toks: siekiant stabilumo rajono savivaldybės tarybos veikloje, likti valdančiojoje koalicijoje, balsuoti atsakingai, tartis ir diskutuoti su rajono bendruomene priimant sprendimus. Kandidato į administracijos direktoriaus pavaduotojo postą nutarta neteikti. Pasižadame ir toliau dirbti Jurbarko rajono labui“, – teigiama pranešime.

Ar rinkėjams užteks pažadų, ar jie pareikalaus išsamios ataskaitos, parodys tik rinkimai ir pelnyti pasitikėjimo mandatai. Tačiau iki tol dar netrumpas laikotarpis, ir rajono gyventojai laukia konkrečių valdžios, kuriai priklauso ir konservatoriai, darbų.

Jurbarko skyriaus pirmininkas D. Rybakovas tikina, kad rajono konservatoriams tikrai netrūksta valdžios postus galinčių užimti žmonių, o juo labiau atsakomybės. Pasak jo, konservatoriai iš koalicijos nebėga, lieka valdančiojoje daugumoje, tad atsakomybė rinkėjams visų vienoda.

Tačiau D. Rybakovas pripažįsta, kad tinkamo kandidato į administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas paieška – sunkus uždavinys. Iki kadencijos pabaigos liko pusantrų metų, o į šį postą pasiryžusiam eiti žmogui tektų palikti savo darbą. D. Rybakovo nuomone, galintys šį postą užimti kandidatai turi darbą, įsipareigojimų. Be to, siūlomas postas – politinio pasitikėjimo, pareigos netapatinamos su kadencijos pabaiga, todėl pasikeitus politinei situacijai pavaduotojo darbą galima prarasti ir anksčiau.

Rajono meras S. Mockevičius antradienį teigė, kad konservatorių sprendimas neteikti kandidato nereiškia, jog šis postas liks tuščias. Meras mano, kad diskusijos su konservatoriais dar nebaigtos, ir ketina kalbėtis su visais koalicijos partneriais. S. Mockevičiaus nuomone, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas galima siūlyti ir nepartiniam kandidatui, galbūt jaunam specialistui, kuriam šios pareigos per pusantrų metų taptų puikia mokykla. Meras viliasi, kad žmogų gal dar ras patys konservatoriai.

Kiekvienas klausimas, į kurį nerandama atsakymo, silpnina valdančiąją daugumą. Į koaliciją susibūrusios partijos dabar rajono taryboje turi trylika mandatų. Dėl priešpriešos, išsiskyrusio požiūrio valdančiąją daugumą neseniai paliko su visuomeniniu rinkimų komitetu „Jaunoji karta“ į tarybą patekę Saulius Meškauskas ir Donatas Ramanauskas.

Jolita Pileckienė

Taip pat skaitykite:

Direktorės pavaduotojas traukiasi iš pareigų

Direktorės pavaduotojas liko be pareigų

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook