Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kontrolierius pavėlavo dvejus metus

Kontrolierius pavėlavo dvejus metus (0)

2018-11-29

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija atlieka net kelis tyrimus dėl Jurbarko r. savivaldybės valdininkų ir politikų galimai pažeistų įstatymų. 

Šį trečiadienį išgirsti VTEK sprendimo į Vilnių vyko savivaldybės kontrolierius Saulius Jakštys ir savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. Komisija informavo, kad S. Jakštys  pažeidė įstatymą, o sprendimas dėl savivaldybės administracijos direktorės elgesio atidėtas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad Jurbarko r. savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierius Saulius Jakštys pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimo duomenys rodo, kad minėtąsias pareigas S. Jakštys pradėjo eiti 2016 m. lapkritį, tačiau šiuos duomenis deklaravo tik šių metų lapkritį – vėluodamas dvejus metus.

Interesų derinimo įstatymas numato, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys turi pateikti privačių interesų deklaraciją per 30 kalendorinių dienų nuo jų priėmimo ar paskyrimo į pareigas dienos.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami.

– Atidėti sprendimo priėmimą dėl Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorės V. Rekešienės elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė dėl procedūrinių priežasčių atidėti sprendimo priėmimą dėl Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės V. Rekešienės elgesio.

VTEK tiria, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis ir leisti naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai bei naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.

Tyrimas atliekamas gauto pranešimo pagrindu. Esą, šių metų rugpjūtį V. Rekešienė galbūt asmeniniais tikslais naudojosi savivaldybės administracijos tarnybiniu lengvuoju automobiliu. Papildomai VTEK aiškinasi, ar V. Rekešienė nenusižengė šio teisės akto reikalavimams vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti, kai galbūt priėmė sau palankius sprendimus, atveriančius galimybes tarnybiniu automobiliu „Škoda Superb“ naudotis ne tik tarnybos tikslais.

VTEK, „Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook