Balsavimas

Ar pritariate mokytojų reikalavimams ir streikams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Laisvės trimitas ataidėjo nuo Valdovų rūmų

Laisvės trimitas ataidėjo nuo Valdovų rūmų (0)

2018-02-17

Vasario 10-ąją po ryto šventų Mišių Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje Lietuvą ir kraštiečius su Šimtmečiu pasveikino dainuojantis miesto jaunimas ir trimitininkas Laurynas Lapė, atlikęs „Lietuvą brangią“. Visus metus, laukiant jubiliejinės Vasario 16-osios, šios giesmės melodija skambėjo iš Valdovų rūmų Vilniuje – aukštindama laisvę ir valstybingumą.

Antruoju Lietuvos himnu tituluojama Juozo Naujalio pagal Maironio žodžius sukurta giesmė „Lietuva brangi“ visus jubiliejinius metus, nuo 2017-ųjų vasario 16-osios, buvo trimituojama iš Valdovų rūmų. Kas vakarą 19.18 val. – šis laikas žymi Lietuvos valstybingumo atkūrimo metus – ją atliko trimitininkas Laurynas Lapė ir jo studentai.

Iš Vilniaus – Lietuvos širdies, iš jos didybę menačių Valdovų rūmų kasdien skambėjo kiekvieno lietuvio širdį užgaunanti melodija.

„Idėja buvusio Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovo Dariaus Ūdrio, Amerikos lietuvio, projektą palaikė sostinės savivaldybė“, – prisiminė trimitininkas L. Lapė, idėją įgyvendinęs kartu su savo studentais iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos.

„Vienam būtų buvę neįmanoma – trimituoti reikėjo kasdien, tiksliai nustatytu laiku“, – sakė Laurynas. Be to, kad dėsto Muzikos ir teatro akedemijoje, L. Lapė yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro muzikantas, taip pat įvairiausių televizijos ir kitų muzikinių projektų dalyvis.

„Reikėjo iš Valdovų rūmų ekspozicijų salės, pralindus pro siaurą sienelę, užsilipti ant palangės ir trimituoti. Žmonių apačioje, lauke, visada susirinkdavo daug, ir lietuvių, ir užsieniečių. Tik žiemą mažiau“, – pasakojo unikalaus Lietuvoje projekto dalyvis.

Vasario 10-ąją iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų „Lietuva brangi“ ataidėjo į Jurbarką. Ataidėjo, žinoma, ir Lauryno mamos chorvedės Danutės Lapienės dėka – savaitgaliui su žmona ir sūnumis Kristupu ir Leonu pasisvečiuoti sugrįžusį sūnų ji įtraukė į seniai suplanuotą jaunimo choro koncertą.

Koncertas bažnyčioje ir prasidėjo L. Lapės trimituojamu „Lietuva brangi“, o visi klausytojai sustojo klauptuose kartu su atlikėju sveikindami laisvą savo šalį.

Jurbarko jaunimas Lietuvą pasveikino Dainų šventės repertuaro kūriniais. Vienas didžiausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginių – Lietuvos dainų šventė „Vardan tos…“ vyks birželio 30–liepos 6 d. Kaune ir Vilniuje.

Jauniausias Jurbarko kultūros centro kolektyvas – D. Lapienės vadovaujams jaunimo mišrus choras mokosi kūrinius ir tikisi dalyvauti šioje šventėje.

„Keliame sau aukštus reikalavimus – ir aš, ir vaikai. Dalyvauti Šimtmečio dainų šventėje – dabar didžiausias mano jaunimo noras“, – sakė chorvedė D. Lapienė.

Jurbarko kultūros centro mišrų jaunimo chorą D. Lapienė subūrė 2016-ųjų rugsėjį gimnazisčių „Saulės“ choro bei vaikinų vokalinio ansamblio „Bildukas“ pagrindu. Pasak chorvedės, tie vaikai susidainavo bendrose kelionėse. Mišrus choras – kitoks negu kiti – skirtingas repertuaras, ir dainuoti sudėtinga, kai keli aukštus reikalavimus. Tačiau ir smagu, kaip sako vadovė: „Labai mieli vaikai! Smagu su jais dirbti. Labai atsakingi!“

Naujasis D. Lapienės kolektyvas – gausus, jame dainuoja per 50 jaunuolių. Ir yra nemažai laukiančių, kol galės ateiti.

Mišrus jaunimo choras jau išmoko visą dainų šventės repertuarą – trylika dainų ir iki apžiūros kovo pabaigoje dar yra laiko dailinti ir tobulinti iki nepriekaištingo skambesio. Nors laukia ir daugybė išvykų, koncertų.

Kovo pradžioje choras važiuos koncertuoti į Latviją ir dainuos Jurbarko Kristijono Donelaičio bažnyčioje. Balandį yra pakviestas į sakralinės muzikos festivalį Marijampolėje. Birželį dalyvaus dainų šventėje Klaipėdoje, dainuos Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje – joje dvi dienas skambės 100 chorų dainos Lietuvai. Birželio 23-iąją laukia koncertinė kelionė į Austriją. O tada jau – ir dainų šventė.

Šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ finale nuskambės Gintaro Abariaus daina „Dieve, laimink Lietuvą“. Ja pabaigtas ir koncertas Jurbarko bažnyčioje, tapęs skambia jaunų balsų įžanga Vasario 16-osios šimtmečio šventei.

„Tai neeilinė proga – džiaukimės, kad laisvi esam. Velniai žino, kas čia aplink darosi ir kaip gali būti. Visi, ir aš pats dar prisimenu, kaip buvo anksčiau, ir man atrodo, kad nieks nenorėtų sugrįžti. Švęskim kartu gražią šventę!“ – kvietė koncerto svečias L. Lapė ir pasakojo, kad pats vasario 16-ąją gros koncerte Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir iškart po jo pasistengs suspėti į Valdovų rūmus – patrimituoti Šimtmečio „Lietuvą brangią“.

Danutė Karopčikienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook