Lietuvos miestus apjuosė 300 policijos postų grandinė. Užsidar...

Lietuvos miestus apjuosė 300 policijos postų grandinė. Užsidarė ir Jurbarkas (nuotraukos) (0)

2020-04-10

L. Pilecko nuotr.

Penktadienio vakarą pradėtas vykdyti Vyriausybės sprendimas Velykų savaitgalį riboti patekimą į Lietuvos miestus ir miestelius. Policija vietomis įrengė patikrinimo postus, kiti keliai išvis uždaryti. Kol kas spūstys dėl policijos patikrų nesusidaro, automobiliai stabdomi pasirinktinai.
Jurbarke taip pat kontroliuojami įvažiavimai į miestą.

Vyriausybė trečiadienį nutarimu nustatė, kad nuo 2020 m. balandžio 10 d. 20.00 val. iki 2020 m. balandžio 13 d. 20.00 val. Lietuvos teritorijoje ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus ar miestelius, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties ar atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Šis ribojimas netaikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybės teise.

300 postų visoje Lietuvoje

Nors iš pradžių, išgirdę premjero Sauliaus Skvernelio sprendimą riboti eismą ilgąjį Velykų savaitgalį, savivaldybių atstovai žadėjo ieškoti kranų užkardoms statyti, Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis sakė, kad policija kažkokių ypatingų priemonių nesiims, naudos tik įprastas.

Policija žadėjo eismo kontrolei skirti apie 300 pareigūnų ir budėti prie pagrindinių kelių.

Juose visoje Lietuvoje planuojama įrengti 3000 postų.

O kituose turėtų būti įrengti draudžiamieji ženklai.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sakė, kad pareigūnai vairuotojus gali tikrinti ne tik postuose – bus atliekama kontrolė ir miestų teritorijose.

Taip pat viešose vietose bus stebima, kad nebūtų pažeisti karantino reikalavimai.

Policijos vadovai taip pat įspėjo, kad patikrų metu gali formuotis spūstys.

Kai kurios savivaldybės apie postus pranešė iš anksto sostinės policija postų vietų neskelbė, kad „keliautojai“ nesugalvotų jų apvažiuoti.

Iš viso Vilniaus apskrityje įrengti 44 postai.

Policija budi atvykstant nuo Kauno, Ukmergės, Trakų, Nemenčinės, Molėtų, Minsko. Kauno apskrityje įrengti 43 postai.

Pačiame Kauno mieste – 24, Jonavoje – 7, Kėdainių raj. – 7, Kaišiadorių – 5.

Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad iš viso įrengs 34 postus.

7 iš jų bus pačioje Klaipėdoje.

Bene atviriausia Alytaus savivaldybė.

Tikrinami bus tik į miestus ar miestelius atvykstantys asmenys, išvykstančiųjų pareigūnai nestabdys.

Kas talkins policijai

Policijos pareigūnams viešąją tvarką ir žmonių saugumą padės užtikrinti savivaldybių, policijos rėmėjų, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai. Kartu dirbs ir karo policija bei Šaulių sąjungos nariai.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook