Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Malkų sukčius sulaukė nuosprendžio

Malkų sukčius sulaukė nuosprendžio (0)

2017-07-25

Trylika kartų teistas už sukčiavimą ir vagystes A. M. Jurbarko r. apylinkės teisme griežto nuosprendžio neišgirdo. Piktybiniam sukčiui teismas už trijų rajone gyvenančių pensininkių apgavimą skyrė trisdešimt parų arešto ir įpareigojo grąžinti pasisavintus pinigus.

Sukčius nuo 2016-ųjų spalio 10 d. iki 2017-ųjų vasario 8 d. iš trijų garbaus amžiaus moterų iš viso pasisavino 400 Eur. Tiesa, profesionaliam apgavikui pavyko apmulkinti tik dvi moteris. Iš trečiosios pinigus jis akiplėšiškai pavogė.

Sukčiauja daug metų

Peržvelgus A. M. teistumų sąrašą nesunku suprasti, kad tai – užkietėjęs vagis ir sukčius. Maža to, jo nusikaltimų geografija labai plati. Panašu, kad nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis ir niekur nedirbantis veikėjas metų metus klajoja ir nešvarius darbus vykdo visoje Lietuvoje.

Nuo 2006 m. A. M. teistas net trylika kartų. Visos bausmės skirtos pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – 178 ir 182, tai yra už vagystes ir sukčiavimą. Itin daug nusikaltimų A. M. padarė 2011-aisiais. Tuomet jis net penkis kartus keliavo į teismą ir buvo nuteistas už sukčiavimą ir už pasikėsinimą padaryti nusikaltimą. Nuosprendžiai jam skelbti Vilkaviškio, Kauno, Akmenės, Kėdainių, Šakių, Panevėžio, Biržų, Marijampolės rajonų apylinkių teismuose, kituose – net po keliskart. Teismai jį baudė viešaisiais darbais, skyrė baudas ir laisvės atėmimo bausmes. Šiemet balandžio 3 d. nuosprendį apgavikui skelbė Biržų rajono apylinkės teismas, o birželio mėnesį, neišnykus ankstesniam teistumui,  baudžiamąją bylą jau nagrinėjo Jurbarko r. apylinkės teismas.

Pirmąjį nusikaltimą Jurbarke A. M. įvykdė pernai, spalio 10 d. Tuomet nusikaltėlis „ištyrė“ aplinką ir nusižiūrėjęs auką pasiūlė senyvo amžiaus moteriai pirkti malkų. Jas jis žadėjo atvežti į namus. Dariaus ir Girėno g. esančioje parduotuvėje „Paukštynas“ nukentėjusioji sukčiui atidavė 120 Eur, tačiau nei malkų, nei pinigų nebeišvydo.

2017-ųjų vasario 1 d. A. M. bandė apgauti kitą Jurbarke gyvenančią moterį. Vyras užėjo į jos namus ir pasiūlė pirkti malkų, nors jų atvežti nė neketino. Moteris norėjo pirkti, tačiau tuo metu neturėjo pinigų, todėl nuėjo iki bankomato. Kaltinamasis netruko grįžti ir vėl tartis dėl malkų. Kai moteris nusisuko, A. M. iš rankinėje buvusios piniginės pavogė 150 Eur ir pasiskubino dingti.

Po kelių dienų A. M. nuvyko į Skirsnemunę ir ten dar vienai senyvo amžiaus moteriai vėl pasiūlė pirkti malkų. Moteris klastos neįžvelgė, padavė 130 Eur ir dar parodė, kur reikia malkas atvežti. Kaltinamasis pinigus pasiėmė, o malkų močiutė taip ir nesulaukė.

Kaltę pripažino

Remdamiesi liudytojų parodymais ir fotorobotu policininkai nustatė ir sulaikė įtariamąjį. A. M. teisme visiškai pripažino savo kaltę. Tokį patyrusio sukčiaus poelgį teismas pripažino lengvinančia aplinkybe.

Už kiekvieną sukčiavimo epizodą nusikaltėliui buvo skirta po 20 parų arešto. Tačiau bausmes subendrinus ir galutinę bausmę sumažinus trečdaliu, A. M. paskirta trisdešimt parų arešto. Vyras taip pat įpareigotas atlyginti moterims padarytą finansinę žalą.

Kaip nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis ir niekur nedirbantis asmuo sugebės tai padaryti – kol kas neaišku. Panašu, kad malkų nusipirkti norėjusios moterys turi apsišarvuoti kantrybe arba pamiršti patirtus nuostolius.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook