Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mažais darbais puošiantiems Lietuvą – dėmesys ir padėka

Mažais darbais puošiantiems Lietuvą – dėmesys ir padėka (0)

2018-03-21

Savaitgalį trispalve puokšte išsiskleidė gausybė renginių, skirtų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Į išskirtinę šventę „Metų raudoniškis“ gausiai rinkosi Raudonės gyventojai ir svečiai – pagerbti darbščiausius ir aktyviausius.

Trečią kartą

Raudonės pilies salėje žmonės stovėdami sutiko iškilmingai įneštas visų trijų Baltijos šalių vėliavas, apdalyti trispalvėmis vėliavėlėmis giedojo Lietuvos himną.

„Metų raudoniškio“ rinkimai pirmą kartą įvyko prieš trejus metus. „Jau įvertinome beveik 30 raudoniškių. Ne taip lengva išrinkti geriausius – ir pykomės, ir ginčijomės. Tad atleiskit, jei ką pamiršom. Pasitaisysim“, – į miestelio gyventojus kreipėsi Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas.

„Didžiuojamės, kad esame lietuviai. Vasario 16-ąją pagerbėme visus garbaus amžiaus Raudonės žmones, o šiandien norime įvertinti tuos, kurie nuveikė daug gražių darbų ir nusipelnė nuoširdaus pagyrimo“, – apdovanojimų ceremoniją pradėjo Birutė Jurkšienė.

Miestelio darbštuoliai

Pirmąją nominaciją – „Gyvenimo pašaukimas“ skelbė ir nugalėtoją į sceną kvietė Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Šia nominacija įvertinta buvusi Stakių miestelio bibliotekininkė Albina Aleksienė. „Mūsų Albinutė“, kaip ją vadina miestelio gyventojai, ilgus metus su knygomis skubėdavo pas skaitytojus. Bibliotekininkė buvo aktyvi visuomenininkė – šoko, giedojo, vaidino.

Nominacijų sumanytojams pro akis neprasprūdo be jokio atlygio, vedamas idėjos daug reikšmingų darbų raudoniškių sveikatinimui nuveikęs Sveikuolių klubo pirmininkas Aleksandras Lekavičius. Jo dėka Raudonėje rengiamos paskaitos apie sveiką gyvenimo būdą, atvyksta garsūs ir įdomūs lektoriai. A. Lekavičiui atiteko „Metų sveikuolio“ apdovanojimas.

Vida Rutienė išrinkta „Metų samariete“. Moteris, kaip voverė rate sukasi visuose raudoniškių renginiuose – verda sriubą, tepa sumuštinius, padeda rengti Užgavėnes ir Eglutės įžiebimo šventę, rūpinasi, kad visiems visko užtektų. „Už sugebėjimą visur ir visada suspėti, už norą visiems padėti, už teikiamą džiaugsmą draugams ir pažįstamiems“, – nuopelnus vardijo renginio vedėjos, o kolegę pasveikinti ir sėkmės palinkėti atvyko bendražygė – Lietuvos samariečių draugijos Jurbarko krašto skyriaus pirmininkė Kristina Vančienė.

„Tokią svarbią dieną gauti tokį reikšmingą apdovanojimą – didelė garbė. Tačiau jis skirtas visai mūsų samariečių komandai. Viena aš – niekas, drauge mes – kaip kumštis“, – apdovanojimu su kitais dalijosi nominantė.

Į apdovanojimų sceną neišdrįso kopti „Metų geradarės“ nominaciją laimėjusi Aldona Mačiulytė. Jau ne vienus metus ši raudoniškė niekieno neprašoma tvarko miestelio aplinką, prižiūri sporto aikštyną. Aldutę miestelio gyventojai sutinka ir anksti ryte, ir vėlų vakarą – ji skuba gražinti miestelį. „Ką norit, tą darykit, bet aš į tą salę neisiu“, – persakė Aldutės žodžius šventės dalyviams seniūnas Č. Meškauskas ir pažadėjo apdovanojimą nuvežti jai į namus.

Padėka ir nominacija „Metų rėmėjas“ skirta verslininkui Vidmantui Karabinui. Serbentų augintojas, Stakių „žentas“ niekad neatsisako paremti Raudonėje rengiamas šventes, nors Stakiuose gyvena tik pusę metų, kitą pusę – Raseiniuose. „Su žmona jau paskaičiavome, kad čia praleidžiame daugiau laiko, tad galiu vadintis raudoniškiu“, – sakė V. Karabinas ir pažadėjo padėti ir toliau.

Ne visi, kurie daro gerus darbus, nori būti matomi ir giriami. Tačiau mažame miestelyje – nepasislėpsi. Už nuolatinę pagalbą, pastangas, kad šventės būtų įdomesnės ir turtingesnės, pastangas, kad miestelis būtų gražesnis, „Metų aktyvisto“ nominacijos nusipelnė Mindaugas Palaitis. Jam apdovanojimą įteikė kitas miestelio aktyvistas – Raudonės bendruomenės centro, kuris parūpino nominacijų statulėles, pirmininkas Vytas Urbštas.

Nešantys šviesą

Kaip miestelis neįsivaizduojamas be daktaro, mokytojo ir kunigo, taip neapsieitų ir be bibliotekininko. Bibliotekoje pradėjus dirbti Rimai Šalnaitienei, ji atgijo, pavartyti knygų ar smagiai praleisti laiką čia suka ir suaugusieji, ir vaikai. R. Šalnaitienei įteiktas „Metų bibliotekininkės“ apdovanojimas.

Pasak nominantės, kelias iki bibliotekos buvo ilgas ir sunkus, tačiau darbas teikia daug malonumo. „Atsiprašome seniūnijos darbuotojų, kad su mažaisiais skaitytojais esame tokie garsūs. Gauname perspėjimų, kad svarbiai įstaigai trukdome dirbti, bet ir mes esame svarbūs, be mūsų – nebus ateities. Sutarėme būti vieni kitiems tolerantiški“, – juokėsi R. Šalnaitienė.

Bibliotekininkė atsiprašė žmonių, kuriems dėl savo tiesaus būdo galėjusi ką per garsiai ir per griežtai pasakyti, ir pakvietė visus, turinčius idėjų, užsukti į biblioteką ir jas kartu įgyvendinti.

Dėl „Metų muzikanto“ nominacijos abejonių niekam nekilo – jo verčiausias Raudonės kapelos vadovas Jonas Apolius Grygertas. B. Jurkšienė nominuotajam kolegai dėkojo už gerą nuotaiką, nuoširdumą ir gerumą, už tai, kad niekada neatsisako padėti ir už Raudonėje ir jos apylinkėse skambančią muziką. „1918 m. svajotojų komanda paskelbė Lietuvos nepriklausomybę, vėliau kiti svajotojai tęsė jų darbą. Dabar svajokime ir savo svajones paverskime darbais mes“, – sakė muzikantas.

Bene daugiausia plojimų ir gėlių sulaukė lietuvių kalbos mokytoja Elena Elzbergienė. Nominaciją „Už lietuviško žodžio puoselėjimą“ jai įteikė buvusi jos mokinė, pirmoji Raudonės mokyklos maironietė Renata Siaurusaitienė.

Mokytoja E. Elzbergienė per daugiau kaip 40 metų, praleistų Raudonėje, išugdė ne vieną jaunimo kartą, skiepijo meilę lietuviškam žodžiui, vadovavo maironiečių būreliui. Pedagogė įvertinta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medaliu. „Pasidžiaukim, kad kalbam lietuviškai. Tikiu, kad taip kalbėsim po šimto ir kito šimto metų“, – sakė nomintantė.

E. Elzbergienė pasidžiaugė, kad savo mokinių sutinka visuose Lietuvos kampeliuose, o Raudonės mokykloje drauge dirba taip pat jos buvę mokiniai. „Šis apdovanojimas – dovana visiems mano buvusiems, esamiems ir... norėjau sakyti būsimiems kolegoms. Tačiau Raudonėje mokyklos nelieka. Bet tikiu, kad sugrįš vaikai iš norvegijų ir londonų, ir ji vėl bus Raudonėje. Ir mes vėl mažais darbeliais puošime Lietuvą“, – sakė E. Elzbergienė.

Šventė džiugiai

Visiems nominantams buvo įteiktos atminimo statulėlės ir gėlės, o seniūnas Č. Meškauskas į atlapus segė ženklelius su Raudonės vaizdu. Pagerbtiesiems dainas skyrė Raudonės kaimo kapela, šokius – „Veliuoniečio“, senovinių šokių studijos „Saltare Festum“ ir sportinių šokių studijos jaunieji šokėjai. „Metų raudoniškis“ šį kartą išrinktas nebuvo, o kitais metais Kovo 11-ąją planuojama šio renginio neberengti, tačiau raudoniškiai šią šventę tikrai švęs, tik kitaip.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena minėta visuose rajono miesteliuose, kaimuose – bėgimais už Lietuvą, spektakliais, filmų peržiūromis, koncertais, parodomis, viktorinomis, vokalinių ansamblių švente.

Jurbarke, prie Vytauto Didžiojo paminklo, įvyko tradicinė iškilminga Jurbarko krašto šaulių priesaika ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija. Miesto gatvėmis nusidriekė margaspalvė jaunimo organizacijų sąjungos inicijuota eisena, o šventinį koncertą jurbarkiečiams dovanojo Antano Sodeikos meno mokyklos moksleiviai.

Už asmenines iniciatyvas ir indėlį įamžinant žuvusių partizanų atminimą vardinį peilį pilietiškiausiam 2017 metų Jurbarko krašto šauliui, Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Petro Paulaičio 701-osios kuopos vado pavaduotojui Eugenijui Žukauskui įteikė meras S. Mockevičius. Už aktyvų dalyvavimą jaunųjų šaulių veikloje apdovanotas ir Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Jurbarko jaunųjų šaulių 708-osios kuopos 801 būrio jaunasis šaulys Lukas Pocius.

Jurbarko rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ apdovanotas Pažėrų kaimo gyventojas Antanas Puišys. Apdovanojimas jam įteiktas už patriotizmą, nuoširdų istorinės atminties saugojimą, surandant, atstatant ir daug metų savanoriškai prižiūrint vyriausiojo Lietuvos pokario partizanų vado, partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto vadavietę.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga įteikti apdovanojimai – svarbūs ir reikšmingi. Visi geri darbai vardan Lietuvos, nors ir nedideli, verti būti pastebėti ir pagarsinti.

Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook