Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Miestą vėl paskandino liūtis, žmones siutina nuostoliai (nuotr...

Miestą vėl paskandino liūtis, žmones siutina nuostoliai (nuotraukos, video, papildyta) (8)

2017-07-26

Trečiadienio vakarą Jurbarke lijo. Kadangi lietus smarkiai pylė porą valandų, miestas tradiciškai skendo. Centrinė Dariaus ir Girėno g. gatvė tapo sunkiai išvažiuojama, maždaug dešimt automobilių patyrė hidrosmūgius, įvairiose miesto dalyse buvo apsemti gyventojų rūsiai.

Kaip „Šviesa“ jau rašė, pirmadienį litus taip pat paskandino miesto centrą. Tuomet liūtis buvo kiek mažesnė, todėl ir nuostolių patirta mažiau.

Šįkart vanduo užpildė ne tik Dariaus ir Girėno g., bet ir šaligatvius. Upe virtusi gatvė pasidarė įveikiama tik visureigiams ir aukštesniems automobiliams. Žemesnių mašinų kelionė dažniausiai baigdavosi hidrosmūgiu ir rimtai sugadintu varikliu. Tokius automobilius ištraukdavo kiti vairuotojai.

Liūtis galvos skausmu tapo ir šalimais „Alaus rūsį“ turintiems verslininkams. Jei per pirmadienio liūtį rūsį užsėmė nesmarkiai, šį kartą vandens spaudimas nuotekų tinkluose buvo toks didelis, kad iš rūsyje esančio tualeto pasipylė fontanas. Rūsys buvo užsemtas maždaug iki kelių, o verslininkų pajungtas vandens siurblys mažai gelbėjo situaciją.

Redakcija sulaukė skambučio ir iš Vakaro g. gyventojų. Šiame kvartale , kaip ir kitur nuotekų sistema nesusitvarkė su vandens kiekiu ir buvo užlieti namų rūsiai, vanduo sugadino šildymo ir elektros sistemas.

Iš miestą aptarnaujančių tarnybų jokios pagalbos nesulaukę žmonės bandė gelbėtis patys – vandenį sėmė kibirais.

Pasipiktinę žmonės klausė – kas atlygins kone per kiekvieną liūtį jų patiriamus nuostolius?

Potvynis misto centre džiaugsmu virto tik vandenyje siutusiems vaikams ir valtimi paplaukioti nusprendusiam jurbarkiečiui.

Liepos 27 d. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos iniciatyva buvo sukviestas pasitarimas dėl bendrų veiksmų koordinavimo liūčių ir kitų stichinių nelaimių pasekmių likvidavimo metu. Pasitarime dalyvavę UAB „Jurbarko vandenys“ ir UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriai informavo savivaldybės vadovus apie situaciją Jurbarko mieste stiprių liūčių metu ir aptarė bendrų veiksmų koordinavimą stichijos padarinių prevencijai bei likvidavimui.

Liepos 24 ir 26 dienomis, praūžus liūtims, trumpam buvo užtvindytos Dariaus ir Girėno, bei kitų gatvių atkarpos, užpilti pastatų rūsiai. UAB „Jurbarko komunalininkas“ suteikė pagalbą, išpumpuojant vandenį dviejų daugiabučių namų rūsiuose. UAB „Jurbarko vandenys“ darbuotojai stengėsi kuo operatyviau identifikuoti šulinius nuo kurių buvo nukelti dangčiai ir juos vėl uždengti.

„Vasaros laikotarpiu pasitaikančios trumpalaikės liūtys, nėra ta ypatinga priežastis, dėl kurios turėtų rinktis ekstremalių situacijų komisija ir būtų skelbiama ekstremali padėtis. Tačiau tokie retkarčiais pasitaikantys atvejai ir ateityje reikalaus operatyvių ir koordinuotų ne tik savivaldybės įmonių, bet ir kitų tarnybų veiksmų, nukreipiant transporto srautus kitomis gatvėmis bei likviduojant pasekmes“ – akcentavo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė.

Pasitarimo metu buvo sutarta, kad laikinaisiais kelio ženklais ir jų pastatymu rūpinsis UAB „Jurbarko komunalininkas“, o UAB „Jurbarko vandenys“ įpareigoti operatyviai paženklinti ir nuo eismo dalyvių atriboti atvirus šulinius bei galimai besiformuojančias smegduobes. Telefonu susisiekus su Jurbarko rajono policijos komisariato viršininku Aivaru Dumčiumi, buvo sutarta dėl bendrų veiksmų, atribojant laikinai nepravažiuojamų gatvių atkarpas, aptartos galimybės pagal vaizdo stebėjimo kamerų įrašus, identifikuoti nedrausmingus transporto priemonių savininkus ir vairuotojus.

„Liūtys ir ateityje bus neišvengiamos, tačiau jų pasekmių suvaldymui nepakaks vien tik komunalininkų ar specialiųjų tarnybų pajėgų, jei patiems gyventojams pristigs sąmoningo ir pilietiško požiūrio į savo ir visuomeninį turtą, jei nesaugosime vaikų nuo tykančių pavojų ir nesudrausminsime vairuotojų, kurie, matydami akivaizdžias vandens kliūtis, rizikuoja ne tik savo ir šalia esančių žmonių saugumu, bet gal net ir gyvybėmis“, – pastebėjo Jurbarko mero pavaduotojas Saulius Lapėnas.

Apie pimadienio liūtį skaitykite čia.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook