Miesto šventėje – kaip kare

Miesto šventėje – kaip kare (2)

2019-05-12

Praėjusį savaitgalį Jurbarke nudundėjo tradicinės miesto ir verslo dienos. Kaip ir kasmet, šventėje buvo gausu prekeivių, kurie pardavinėjo ir žaislus, tarp kurių – šratais šaudantys ginklai. Toks žaislas ypač viliojo vaikus, tačiau kėlė pavojų mažųjų šaulių taikiniais tapusiems praeiviams, mat vaikai minioje pyškino į ką tik panorėję.

Nekontroliuojami vaikai elgėsi kaip per filmus apie laukinių vakarų kaubojus. Minioje šratai skraidė į visas puses, ginklai buvo nukreipti visur – į kitus vaikus, į ant scenos pasirodančius kolektyvus, į suaugusiuosius ar bet ką kitą, kas pakliuvo į nekontroliuojamų šaulių akiratį.

Socialiniuose tinkluose jurbarkiečiai dalijosi pasakojimais apie šratukais šaudžiusius vaikus. Šis pavojingas užsiėmimas persikelia iš vienos šventės į kitą – iš žaislinio šautuvo šovęs vaikas pernai moteriai sužalojo rankos piršto sąnarį.

„Mama stovėjo prie prekystalio, žiūrėjo prekes. Verslininkas padavė vaikui šautuvą, kuris buvo užtaisytas, o jis, beimdamas ginklą, netyčia iššovė ir pataikė mamai į ranką. Pats vaikas tada išsigando, kad sužalojo mamą. Tai jis tikrai netyčia padarė, bet situacija – itin nemaloni buvo“, – rašė jurbarkietė.

Dar kiti svarstė, kad reikėtų užsiimti švietimu ir auklėjimu, kad žmonės geriau suprastų savo veiksmų pasekmes.

„Pirmiausia reikia auklėti žmogų ir mokyti jį atsakomybės už bet kokius savo veiksmus, o ne taip kaip dabar, viskas leidžiama ir jokios atsakomybės. Įvairūs daiktai turi būti, bet jais naudotis reikia atsakingai. Prie tokio auklėjimo, kaip dabar, tai jei tų daiktų nebus, tai akmenį nuo kelkraščio pakels. Mano tėvelis sakydavo: jei pradėjai vaiką auklėti nuo vienerių metų amžiaus, vadinasi tu vienerius metus pavėlavai“, – komentavo vienas iš laikraščio skaitytojų.

Tačiau vyro pasisakymas sulaukė reakcijos, kad šiais laikais tėvai leidžia vaikams bet ką, kad tik šie nekvaršintų galvos. „Dabar toks vaikų auklėjimas. Padavei telefoną, padavei šautuvą, kad tik ilgiau būtų ramus“, – socialiniame tinkle rašė jurbarkietė.

Bandys įspėti

Jurbarko miesto ir verslo dienas organizuojančio Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė tikina, kad organizatoriai realiai neturi jokių galimybių kontroliuoti prekeivių.

Daugiau skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook