Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mokytojai dviem valandoms tapo streikuotojais

Mokytojai dviem valandoms tapo streikuotojais (1)

2019-11-28

Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Jurbarko susivienijimo pirmininkė Erika Liutkevičienė tikino, kad apmokėti mokytojų kelionėms į toliau esantį darbą pakaktų tokios sumos, kiek rajono tarybos nariai pasididino algas. L. Pilecko nuotr.

Ketvirtadienį visoje Lietuvoje vyko Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) inicijuotas mokytojų streikas dėl neįgyvendintų Vyriausybės pažadų didinti mokytojams atlyginimus. Prie protesto akcijos prisidėjo ir maždaug pusantro šimto Jurbarko mokytojų.

Streikuojantys pedagogai nevedė pirmų dviejų pamokų. Taip protestuojama dėl to, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nesilaiko liepos mėnesį pasirašytos sutarties, numatančios kelti mokytojams atlyginimus. Vyriausybės teigimu, susitarimui įgyvendinti 2020 metų biudžete trūksta 62,2 mln. eurų.

Skelbiama, kad prie įspėjamojo streiko prisijungė apie 6000 mokytojų iš beveik 400 mokyklų. Taip pat perspėjama, kad nepasiekus susitarimų ir Vyriausybei nevykdant pažadų, protestai gali virsti kur kas rimtesnėmis ir ilgesnėmis akcijomis.

„Pagal darbo kodeksą šiandien yra paskutinė diena, kada Vyriausybė turi sudaryti taikymo komisiją, nes yra kolektyvinis ginčas, ir taikymo komisijos posėdyje bus sprendžiama, kas vyks toliau. Mūsų pozicija ta pati – turi būti vykdomi įsipareigojimai. Vyriausybė turėtų pasakyti, kad jie vykdomi, ir jeigu įsipareigojimai bus vykdomi, kolektyvinis ginčas bus nutraukiamas, jeigu nevykdomi, bus rašomas nesutarimų protokolas ir einama į tikrą streiką“, – kalbėjo LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Švietimo darbuotojai sako esantys nepatenkinti, nes profsąjungos susitarimui su Vyriausybe įgyvendinti po biudžeto pristatymo Seime trūksta kiek daugiau nei 62 mln. eurų. Profsąjunga reikalauja, kad 2020 m. biudžete būtų realizuotas 2017 metais su Švietimo ministerija pasirašytas susitarimas dėl papildomų 117 mln. eurų švietimo darbuotojų atlyginimams.

Iš viso streikuotojai turi dešimt reikalavimų. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook