Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Nepatikrinta informacija virto šmeižto pliūpsniu

Nepatikrinta informacija virto šmeižto pliūpsniu (0)

2018-03-28

Vos viena raidė gali mesti sunkų įtarimų šešėlį. Tokios patirties įgijo Jurbarko r. savivaldybės tarybos narė, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė.

Kovo 17 d. naujienų portalas alfa.lt publikavo straipsnį „ Įsiutęs tėvas ieško teisybės: perėjoje partrenktas ir sunkiai sužalotas mažametis gali būti pripažintas kaltu“.

Ši skaudi istorija į viešumą iškilo mažo berniuko tėvo iniciatyva. Teisėsaugininkų darbu ir korumpuotais specialistais nusivylęs tėvas socialiniame tinkle „Facebook“ kreipėsi pagalbos. Šeima prašo ne pinigų, o palaikymo. „Reikia viešumo, reikia tiesos“, – rašo sunkiai sužaloto vaiko tėvas.

Tikra gyvenimo praraja šeimai atsivėrė 2016 m. rugsėjo 14 dieną. Per pėsčiųjų perėją ėjusį jų sūnų partrenkė Zitos Sorakienės vairuojamas automobilis, tačiau ši moteris savo kaltės kratosi ir dabar. Pasak tėvo, šeimos ji atsiprašė tik per teismo posėdį, beveik po metų nuo įvykio, niekuo neprisideda prie vaiko gydymo.

Dar blogiau – jos advokatė siekia įrodyti, kad avarijos kaltininkas yra mažametis berniukas. „Advokatė deda visas pastangas kuo ilgiau ištempti bylą (mano nuomone), samdo praeityje susikompromitavusius ekspertus, kurie bando paneigti teismo ekspertizės išvadas. Daro taip, kad suluošintas vaikas negautų jokių kompensacijų“, – laiške rašo tėvas.

Vyras prašo viešumo, pasidalyti informacija apie šeimos tragediją ir tikisi žiniasklaidos pagalbos siekiant teisybės šioje byloje.

Šeimos skausmas neliko be atgarsio. Istorija pasidalijo naujienų portalai, televizijos. Tačiau viešinant berniukui pražūtingą įvykį ne visiems užteko atidumo.

Naujienų portalas alfa.lt paskelbė, kad per avariją vaiką sunkiai sužalojusi Z. Sorakienė yra Jurbarko politikė, Smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė. Informacija apie kaltininkę sparčiai sklido komentaruose, Facebooke.

„Kad esu kaltinama, sužinojau labai greitai – internetas spartus“, – sakė Zita Sorokienė. Moteris neslepia, kad žinia ją pribloškė: „Komentarų daug, informacija paskleista, jos nesustabdysi. Aišku, nesmagu, esu įvelta į įvykius, su kuriais niekaip nesu susijusi. Kreipiausi į alfa.lt portalą, jie informaciją paneigė, tačiau nebūtų taip suklydę, jei prieš publikuodami straipsnį būtų susisiekę su manimi. Man belieka tikėtis, kad visi, kas rašė ar skaitė komentarus, dalijosi informacija socialiniuose tinkluose, ne tik perskaitys paneigimą, bet taip pat aktyviai juo pasidalins.“

Kovo 21 d. naujienų portalas alfa.lt informaciją paneigė ir Z. Sorokienės atsiprašė.

„Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narė, politikė, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) pirmininkė Z. Sorokienė nėra tas pats asmuo, nėra ir negali būti siejama su pranešime minima Z. Sorakiene, kuri 2016-ųjų rugsėjo 14 d. pėsčiųjų perėjoje partrenkė vaiką“, – rašoma alfa.lt paneigime.

Pasak Z. Sorokienės, po publikacijos naujienų portale alfa.lt į ją kreipėsi ir vienos televizijos žurnalistai prašydami interviu šia nemalonia tema. „Gerai, kad jau žinojau, kas čia nutiko, galėjau paaiškinti situaciją“, – sakė Z. Sorokienė.

Moteris džiaugiasi, kad bent jau draugai, kiti ją pažįstantys žmonės tokia naujiena nepatikėjo.

„Mano aplinkos žmonės puikiai žino, kad aš automobilio niekad nevairavau ir nevairuoju, todėl ir berniuko partrenkti negalėjau“, – teigė Z. Sorokienė. Žurnalistams ji linki tikrinti informaciją ir dėl vienos raidės. Jei tai būtų padaryta, vietoje Zitos Sorakienės nebūtų atsiradusi Zita Sorokienė.

Pasak Z. Sorokienės, nors istorija nesmagi, tačiau ji netenka prasmės prieš šeimos išgyvenimus dėl sužaloto vaiko: „Šeima išgyvena didžiulę tragediją ir palaužta skausmo. Žodžių paguosti tėvus tikrai nerasime, galime jiems tik palinkėti stiprybės ieškant tiesos“.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook