Balsavimas

Ar pajutote, kad labai padidėjo žemės mokestis?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Nuo smurtautojų kenčia kas trečia moteris

Nuo smurtautojų kenčia kas trečia moteris (0)

2017-11-30

Akcijos prieš smurtą dalyviai jurbarkiečiams dalijo informacinius lankstinukus ir baltus kaspinus bei pasakojo, kur kreiptis ištikus bėdai. L. Pilecko nuotr.

Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną ir prisijungiant prie Jungtinių Tautų iniciatyvos „Orange the World“ Jurbarke lapkričio 27 d. surengta akciją prieš smurtą prieš moteris. Mieste pasklidę moksleiviai, pareigūnai ir socialiniai darbuotojai gyventojams dalijo baltus kaspinus ir lankstinukus su informacija, kaip elgtis, jei smurtaujama.

Lietuvoje ir visame pasaulyje psichologinį, fizinį arba seksualinį smurtą patiria kas trečia moteris. Smurtaujančių partnerių nužudytų moterų skaičius Lietuvoje yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje. 2016 m. Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 66 tūkst. pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje.

Kova su smurtu artimoje aplinkoje – vienas pagrindinių nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ tikslų. Tam suburtos ne tik valstybės ir teisėsaugos institucijų, bet ir nevyriausybinių organizacijų, pilietiškų žmonių pajėgos.

Vien Europos Sąjungoje smurto prieš moteris žala vertinama 225 milijardais eurų. Tai fiziniai, psichologiniai ir emociniai smurto padariniai, su kuriais susiduria ne tik aukos ir jų šeimos, bet valstybių ekonomikos, sveikatos ir socialinės apsaugos, teisėsaugos sistemos. Pirmadienio akciją Jurbarke organizavo Tauragės moters už- imtumo ir informacijos centras. Jo vadovė Nijolė Meilutienė tikina, kad 95 proc. smurto atvejų šeimose – smurtas prieš moteris.

„Visuomenė vis geriau atpažįsta smurtą, vis drąsiau apie tai kalba. Tačiau kol kas daugiausia dėmesio skiriama lengviausiai pastebimam smurtui, kuris vyksta asocialiose šeimose. Tačiau smurtaujama visur, net ir aukščiausiuose sluoksniuose. Tik smurtas nebūtinai būna fizinis. Jis gali būti psichologinis, ekonominis, seksualinis. Moterys dažnai būna įsuktos į tokį ratą, kad iš jo išeiti pasidaro labai sunku“, – sakė N. Meilutienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„Šviesos“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook