Nuskendusio paauglio paieška tęsiama (papildyta, nuotraukos)

Nuskendusio paauglio paieška tęsiama (papildyta, nuotraukos) (0)

2019-08-28

Antradienio popietę Nemune, ties Šiline, nuskendo vaikas. Pirminiais duomenimis, upės srovė paauglį nunešė, kai šis iš Gelgaudiškio pusės bandė pereiti Nemuną į Šilinės pusę.

Į įvykio vietą atskubėjusios specialiosios tarnybos penkiolikmečio gelgaudiškiečio ieškojo valtimi, iš Kauno atvyko narai. Tačiau surasti vaiko nepavyko.

Trečiadienį paieškos buvo pratęstos. Atsiliepę į paauglio mamos pagalbos prašymą socialiniuose tinkluose, upėje vaiko ieškojo ne tik ugniagesiai, bet ir savanoriai. Upės vagą žvalgė lėktuvas ir du parasparniai, krantus naršė savanoriai.

Ketvirtadienį paieškos tęsėsi - jaunuolio ieškojo ne tik gelbėtojai, bet ir daugiau, nei šešios dešimtys savanorių.

„Žmonės suskirstyti į šešiolika grupių, kurios šukuoja krantus abiejose Nemuno pusėse – nuo Sudargo ir Smalininkų. Taip pat dirba savanoriai su dviem valtimis, žvalgoma upės vaga prie žemsiurbės. Vakare atvažiuos narai iš Klaipėdos. Taip pat dirba ir tarnybos, pasieniečiai per kameras žvalgo Nemuną, žiūri Rusijos pusės krantą“, - sakė paieškai vadovaujantis Edgaras Gabševičius.

Nerimo paieškų dalyviams kelia tai, kad žemiau jaunuolio skendimo vietos dirba žemsiurbė. Savanoriai nuogąstavo, kad jaunuolio kūnas galėjo pakliūti po galinga technika, kuri valo upės dugną.

Pasak Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiojo specialisto Edvino Šulskio, ugniagesiai kol kas paieškos nutraukti neketina.

„Negaliu tiksliai pasakyti, kiek laiko ieškosime, šią savaitę – tikrai. Šiandien vėl vyrai plaukia valtimi, ieško. Tęsime darbą, kol tai bus tikslinga“, - sakė E. Šulskis.

Tuo pačiu ugniagesys prašo gyventojų vandens telkiniuose elgtis atsargiai ir nepervertinti savo jėgų. Itin pavojinga neatsargiai maudytis upėse, kur teka srauni srovė, yra duobių ir sūkurių. Taip pat – besimaudant nevartoti alkoholio ar kvaišalų.

Šiemet Jurbarko r. vanduo pasiglemžė dvi gyvybes – kiek anksčiau miesto karjere nuskendo pagyvenęs vyriškis.

Penktadienį paieškas tęsė ir gelbėjimo tarnybos, ir savanoriai. 

Pasak E. Šulskio, ketvirtadienį valtimi buvo išžvalgytos upės pakrantės ir seklumos iki pat Smalininkų. Narai išnaršė maždaug pusę kilometro upės pasroviui nuo skendimo vietos.

„Tęsiame paieškas šiandien. Jei nerasime, dirbsime visą šią savaitę tikrai“, - sakė E. Šulskis.

Norintieji prisijungti prie paauglio ieškančių savanorių gali susisiekti su savanoriams vadovaujančiu E. Gabševičiumi telefono numeriu +37061260641.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook