Opozicija reiškia nepasitikėjimą ir vicemerui (papildysime)

Opozicija reiškia nepasitikėjimą ir vicemerui (papildysime) (20)

2019-08-09

Opozicija vicemerui Daivarui Rybakovui primena priešrinkiminius pažadus - veiklos skaidrumą ir kovą su korupcija.

Penktadienį, rugpjūčio  9 d., Jurbarko r. savivaldybės tarybos narių grupė užregistravo dokumentą „Dėl nepasitikėjimo Jurbarko rajono savivaldybės tarybos mero pavaduotoju Daivaru Rybakovu“ ir tikisi, kad šis klausimas bus svarstomas ateinantį antradienį  vyksiančiame neeiliniame rajono tarybos posėdyje.

Nepasitikėjimą mero pavaduotoju, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko skyriaus pirmininku išprovokavo su Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštynu siejami įvykiai, pareikšti įtarimai konservatorių į savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojus deleguotam Dariui Juodaičiui.

Savivaldybės tarybos narių grupė pareiškime dėl nepasitikėjimo vicemeru D. Rybakovu nurodo, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų 2019 m. kovo 3 d. rinkimų į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą informaciniame leidinyje paskelbtoje programoje deklaruojama, kad ‚Netoleravome ir netoleruosime politinės ir administracinės korupcijos“. Rinkimų kampanijos metu buvo platinamas šios partijos „Gerų idėjų naujienlaiškis“, kuriame žadėta siekti „skaidrumo proveržio“. Tačiau pastarųjų dienų įvykiai byloja ką kitą.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) naujienų suvestinėje skelbiama, kad Kauno valdybos pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų Jurbarko rajono savivaldybėje, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nutartimi nuo rugpjūčio 1 d. trims mėnesiams nuo pareigų nušalintas Jurbarko rajono savivaldybės  administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis. (tiriamuoju laikotarpiu taip pat ėjęs šias pareigas). Jam pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo bei padėjimo iššvaistyti turtą. STT pareigūnams atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Darius Juodaitis buvo sulaikytas, vėliau skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nebendrauti su nustatytais asmenimis. Tiriamos aplinkybės dėl viešojo pirkimo pagrindu sudarytos sutarties vykdymo, galimai pažeidžiant nustatytą tvarką bei suklastojus dokumentus savivaldybės lėšomis apmokėjus už netinkamai atliktus statybos darbus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko skyrius delegavo Darių Juodaitį į savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, kurio galimai nusikalstami veiksmai diskredituoja valstybės tarnybą ir Jurbarko rajono savivaldybės tarybą. Taip pat manome, kad populistiniai ‚lozungai“ suklaidino Jurbarko rajono bendruomenę, nuoširdžiai tikėjusia permainomis.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Daivaras Rybakovas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko skyriaus pirmininkas, atsakingas už partijos programinių nuostatų laikymąsi, todėl manome, kad jis turi prisiimti visą politinę atsakomybę.

Remdamiesi Jurbarko rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento VIII skyriaus 152 punktu, tarybos narių grupė pareiškė nepasitikėjimą vicemeru D. Rybakovu. Dokumentą pasirašė devyni tarybos nariai, neabejojantys, kad vicemeras dėl susiklosčiusios situacijos savivaldybėje vicemeras turi prisiimti atsakomybę.

(Papildysime)

Taip pat skaitykite:

Nuo pareigų nušalinta savivaldybės administracijos direktorė

Sulaikytas aukštas savivaldybės administracijos pareigūnas (papildyta STT komentaru)

Pilnos publikacijos - laikraštyje ir elektroninės prenumeratos prenumeratoriams.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook